Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld
CAÏRO (ANP/RTR) - Het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen gaat in januari 2021 niet door. De Afrikaanse voetbalbond CAF besloot dinsdag het landentoernooi vanwege de coronacrisis met een jaar uit te stellen naar januari 2022. De exacte data van het toernooi en de nog te spelen kwalificatieduels worden later bekendgemaakt.
"Dit besluit is genomen vanwege de onzekere situatie rond het coronavirus. Extra probleem is dat er nog vier speelronden in de kwalificatie moeten worden afgewerkt", lichtte CAF-voorzitter Ahmad Ahmad het besluit toe. Het toernooi had moeten plaatsvinden van 9 januari tot en met 6 februari. Veel clubs in Europa zullen er niet rouwig om zijn dat ze in die periode hun Afrikaanse spelers nu niet hoeven af te staan.
Eerder dit jaar werden al het Europees kampioenschap en de Copa América, het kampioenschap voor Zuid-Amerikaanse landen, uitgesteld vanwege de coronapandemie.
In plaats van de Afrika Cup wordt in januari komend jaar in Kameroen het African Nations Championship gehouden, een landentoernooi waaraan alleen spelers mogen deelnemen die als clubvoetballer in eigen land actief zijn. De Afrikaanse Champions League en de Confederation Cup, het tweede clubtoernooi voor Afrikaanse teams, worden in september hervat in een Final Four. Voor de Champions League moet er nog een gastland worden gevonden, voor de Confederation Cup is dat Marokko. De Afrika Cup voor vrouwen van dit jaar werd volledig geannuleerd. Ook de CAF Awards gaan dit jaar niet door.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
16 uur geleden