Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld

Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld

CAÏRO (ANP/RTR) - Het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen gaat in januari 2021 niet door. De Afrikaanse voetbalbond CAF besloot dinsdag het landentoernooi vanwege de coronacrisis met een jaar uit te stellen naar januari 2022. De exacte data van het toernooi en de nog te spelen kwalificatieduels worden later bekendgemaakt.

"Dit besluit is genomen vanwege de onzekere situatie rond het coronavirus. Extra probleem is dat er nog vier speelronden in de kwalificatie moeten worden afgewerkt", lichtte CAF-voorzitter Ahmad Ahmad het besluit toe. Het toernooi had moeten plaatsvinden van 9 januari tot en met 6 februari. Veel clubs in Europa zullen er niet rouwig om zijn dat ze in die periode hun Afrikaanse spelers nu niet hoeven af te staan.

Eerder dit jaar werden al het Europees kampioenschap en de Copa América, het kampioenschap voor Zuid-Amerikaanse landen, uitgesteld vanwege de coronapandemie.

In plaats van de Afrika Cup wordt in januari komend jaar in Kameroen het African Nations Championship gehouden, een landentoernooi waaraan alleen spelers mogen deelnemen die als clubvoetballer in eigen land actief zijn. De Afrikaanse Champions League en de Confederation Cup, het tweede clubtoernooi voor Afrikaanse teams, worden in september hervat in een Final Four. Voor de Champions League moet er nog een gastland worden gevonden, voor de Confederation Cup is dat Marokko. De Afrika Cup voor vrouwen van dit jaar werd volledig geannuleerd. Ook de CAF Awards gaan dit jaar niet door.

Meer uit Voetbal

Makkelie over overlijden collega Dieperink: hartverscheurend

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.

3 uur geleden
Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

6 uur geleden
Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink (38) overleden

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
AZ deelt kennis over voetbaltalenten met Franse club Nancy

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.

9 uur geleden
Kane belooft beter Engeland in halve finale WK tegen Argentinië

ATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.

14 uur geleden
Telstar-aanvoerder Bakker kiest voor avontuur in Zuid-Korea

ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.

14 uur geleden
WK voorbij voor arbiter Makkelie, Higler blijft actief als VAR

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.

15 uur geleden