Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld

Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld

CAÏRO (ANP/RTR) - Het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen gaat in januari 2021 niet door. De Afrikaanse voetbalbond CAF besloot dinsdag het landentoernooi vanwege de coronacrisis met een jaar uit te stellen naar januari 2022. De exacte data van het toernooi en de nog te spelen kwalificatieduels worden later bekendgemaakt.

"Dit besluit is genomen vanwege de onzekere situatie rond het coronavirus. Extra probleem is dat er nog vier speelronden in de kwalificatie moeten worden afgewerkt", lichtte CAF-voorzitter Ahmad Ahmad het besluit toe. Het toernooi had moeten plaatsvinden van 9 januari tot en met 6 februari. Veel clubs in Europa zullen er niet rouwig om zijn dat ze in die periode hun Afrikaanse spelers nu niet hoeven af te staan.

Eerder dit jaar werden al het Europees kampioenschap en de Copa América, het kampioenschap voor Zuid-Amerikaanse landen, uitgesteld vanwege de coronapandemie.

In plaats van de Afrika Cup wordt in januari komend jaar in Kameroen het African Nations Championship gehouden, een landentoernooi waaraan alleen spelers mogen deelnemen die als clubvoetballer in eigen land actief zijn. De Afrikaanse Champions League en de Confederation Cup, het tweede clubtoernooi voor Afrikaanse teams, worden in september hervat in een Final Four. Voor de Champions League moet er nog een gastland worden gevonden, voor de Confederation Cup is dat Marokko. De Afrika Cup voor vrouwen van dit jaar werd volledig geannuleerd. Ook de CAF Awards gaan dit jaar niet door.

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

2 minuten geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

2 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

2 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

4 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

6 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

7 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

7 uur geleden