Voetbaltoernooi om Afrika Cup met jaar uitgesteld
CAÏRO (ANP/RTR) - Het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen gaat in januari 2021 niet door. De Afrikaanse voetbalbond CAF besloot dinsdag het landentoernooi vanwege de coronacrisis met een jaar uit te stellen naar januari 2022. De exacte data van het toernooi en de nog te spelen kwalificatieduels worden later bekendgemaakt.
"Dit besluit is genomen vanwege de onzekere situatie rond het coronavirus. Extra probleem is dat er nog vier speelronden in de kwalificatie moeten worden afgewerkt", lichtte CAF-voorzitter Ahmad Ahmad het besluit toe. Het toernooi had moeten plaatsvinden van 9 januari tot en met 6 februari. Veel clubs in Europa zullen er niet rouwig om zijn dat ze in die periode hun Afrikaanse spelers nu niet hoeven af te staan.
Eerder dit jaar werden al het Europees kampioenschap en de Copa América, het kampioenschap voor Zuid-Amerikaanse landen, uitgesteld vanwege de coronapandemie.
In plaats van de Afrika Cup wordt in januari komend jaar in Kameroen het African Nations Championship gehouden, een landentoernooi waaraan alleen spelers mogen deelnemen die als clubvoetballer in eigen land actief zijn. De Afrikaanse Champions League en de Confederation Cup, het tweede clubtoernooi voor Afrikaanse teams, worden in september hervat in een Final Four. Voor de Champions League moet er nog een gastland worden gevonden, voor de Confederation Cup is dat Marokko. De Afrika Cup voor vrouwen van dit jaar werd volledig geannuleerd. Ook de CAF Awards gaan dit jaar niet door.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
10 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
22 uur geleden