Voetbalsupporters stemmen tegen wedstrijd op zondagavond
UTRECHT (ANP) - Voetbalsupporters zien wedstrijden in de eredivisie op zondagavond echt niet zitten. Van de bijna 8000 mensen die een enquête van het Supporterscollectief Nederland hebben ingevuld, vindt ruim 80 procent zondagavond 20.00 uur een "zeer slecht tot slecht" aanvangstijdstip. De populairste tijdstippen voor voetbalwedstrijden onder supporters zijn zaterdagavond 19.45 en zondagmiddag 14.30 uur.
De eredivisieclubs willen dat zondagavond 20.00 uur als vast speelmoment wordt opgenomen in het competitieprogramma. Afgelopen seizoen werd dat tijdstip af en toe al gebruikt, zodat clubs die op de donderdag ervoor in Europa actief waren zolang mogelijk rust kregen. Het plan van de clubs viel echter slecht bij de fans.
"Het is minachting van de supporters, die in de crisis massaal hun seizoenkaart verlengden", zei het Supporterscollectief, waar fans van vrijwel alle profclubs bij zijn aangesloten, vorige week al. "Wij zijn overspoeld met boze reacties van supporters. We zijn tot op heden ook niet betrokken bij deze plannen. De supporters die de clubs onvoorwaardelijk steunen, dreigen nu stank voor dank te krijgen."
De enquête werd het vaakst ingevuld door supporters van Ajax, gevolgd door AZ, Feyenoord en FC Groningen. Ruim 70 procent van de fans die meewerkten aan het onderzoek hebben een seizoenkaart gekocht voor het voetbaljaar 2020-2021.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden