Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsupporters stemmen tegen wedstrijd op zondagavond

Voetbalsupporters stemmen tegen wedstrijd op zondagavond

UTRECHT (ANP) - Voetbalsupporters zien wedstrijden in de eredivisie op zondagavond echt niet zitten. Van de bijna 8000 mensen die een enquête van het Supporterscollectief Nederland hebben ingevuld, vindt ruim 80 procent zondagavond 20.00 uur een "zeer slecht tot slecht" aanvangstijdstip. De populairste tijdstippen voor voetbalwedstrijden onder supporters zijn zaterdagavond 19.45 en zondagmiddag 14.30 uur.

De eredivisieclubs willen dat zondagavond 20.00 uur als vast speelmoment wordt opgenomen in het competitieprogramma. Afgelopen seizoen werd dat tijdstip af en toe al gebruikt, zodat clubs die op de donderdag ervoor in Europa actief waren zolang mogelijk rust kregen. Het plan van de clubs viel echter slecht bij de fans.

"Het is minachting van de supporters, die in de crisis massaal hun seizoenkaart verlengden", zei het Supporterscollectief, waar fans van vrijwel alle profclubs bij zijn aangesloten, vorige week al. "Wij zijn overspoeld met boze reacties van supporters. We zijn tot op heden ook niet betrokken bij deze plannen. De supporters die de clubs onvoorwaardelijk steunen, dreigen nu stank voor dank te krijgen."

De enquête werd het vaakst ingevuld door supporters van Ajax, gevolgd door AZ, Feyenoord en FC Groningen. Ruim 70 procent van de fans die meewerkten aan het onderzoek hebben een seizoenkaart gekocht voor het voetbaljaar 2020-2021.

Meer uit Voetbal

Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

18 minuten geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

2 uur geleden
Messi gevloerd door veldbestormer in oefenduel op Puerto Rico

SAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.

2 uur geleden
Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

6 uur geleden
AZ met winst op FC Noah naar achtste finale van Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).

14 uur geleden
Geblesseerde Brobbey mist komende duels van Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.

15 uur geleden
AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

17 uur geleden