Voetbalsupporters slaags met elkaar bij Ikea Delft
DELFT (ANP) - De politie heeft in de omgeving van de Delftse vestiging van Ikea tientallen voetbalsupporters aangehouden. Dat gebeurde nadat verschillende supportersgroepen met elkaar op de vuist waren gegaan. Ook de mobiele eenheid kwam ter plaatse, maar hoefde niet op te treden. Het zou gaan om 32 aanhoudingen, de politie heeft dat niet bevestigd.
Volgens de voetbalfans logeerde de Ajax-selectie in het WestCord Hotel langs de A13 bij Delft, naast het Ikea-pand, vanwege de bekerfinale tegen Vitesse. Die is zondagavond in de Rotterdamse Kuip. Een woordvoerder van Ajax liet echter weten dat de selectie niet zoals in het verleden wel vaker gebeurde in het Delftse hotel verbleef, maar in een hotel in Amsterdam.
De spelersbus van Ajax arriveerde rond 16.30 uur bij De Kuip. De bekerfinale wordt zonder publiek gespeeld.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
6 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
9 uur geleden