Voetbalsupporters slaags met elkaar bij Ikea Delft
DELFT (ANP) - De politie heeft in de omgeving van de Delftse vestiging van Ikea tientallen voetbalsupporters aangehouden. Dat gebeurde nadat verschillende supportersgroepen met elkaar op de vuist waren gegaan. Ook de mobiele eenheid kwam ter plaatse, maar hoefde niet op te treden. Het zou gaan om 32 aanhoudingen, de politie heeft dat niet bevestigd.
Volgens de voetbalfans logeerde de Ajax-selectie in het WestCord Hotel langs de A13 bij Delft, naast het Ikea-pand, vanwege de bekerfinale tegen Vitesse. Die is zondagavond in de Rotterdamse Kuip. Een woordvoerder van Ajax liet echter weten dat de selectie niet zoals in het verleden wel vaker gebeurde in het Delftse hotel verbleef, maar in een hotel in Amsterdam.
De spelersbus van Ajax arriveerde rond 16.30 uur bij De Kuip. De bekerfinale wordt zonder publiek gespeeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.
29 minuten geledenARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie meldt nog een verdachte te hebben aangehouden in het onderzoek naar het geweld in Overasselt begin september. Het gaat om een 23-jarige Nederlander die op 9 september is aangehouden in België. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en zit vast.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een jaar na de rellen op het Malieveld in Den Haag is opnieuw een verdachte veroordeeld. De rechtbank in Den Haag legde een 25-jarige man tien maanden cel op, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man, die ten tijde van de rellen dakloos was, is schuldig bevonden aan openlijk geweld in vereniging. Volgens de rechtbank is hij verantwoordelijk voor het groepsgeweld als geheel.
2 uur geleden