Voetbalsters Zweden naar halve finale na benauwde zege op België
LEIGH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap in Engeland bereikt. Ze rekenden pas in blessuretijd af met België (1-0). Linda Sembrant maakte in de 92e minuut het enige doelpunt.
Zweden was in Leigh veel beter dan België en kwam tot maar liefst 32 doelpogingen, tegenover drie van de Belgen. Zweden stuit in dinsdag de halve finales op Engeland. De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen Duitsland en Nederland of Frankrijk.
Zweden dacht in de 25e minuut op voorsprong te komen. Maar de videoscheidsrechter zag echter dat Stina Blackstenius net buitenspel stond. Zweden bleef de gevaarlijkste ploeg, maar kwam niet tot heel veel uitgespeelde kansen. België leek zich naar een verlenging te knokken, totdat Sembrant in blessuretijd toch nog toesloeg.
Zweden miste Jonna Andersson, Hanna Glas en Emma Kullberg, Zij zijn besmet door het coronavirus.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
2 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
10 uur geleden