Voetbalsters Zweden naar halve finale na benauwde zege op België
LEIGH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap in Engeland bereikt. Ze rekenden pas in blessuretijd af met België (1-0). Linda Sembrant maakte in de 92e minuut het enige doelpunt.
Zweden was in Leigh veel beter dan België en kwam tot maar liefst 32 doelpogingen, tegenover drie van de Belgen. Zweden stuit in dinsdag de halve finales op Engeland. De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen Duitsland en Nederland of Frankrijk.
Zweden dacht in de 25e minuut op voorsprong te komen. Maar de videoscheidsrechter zag echter dat Stina Blackstenius net buitenspel stond. Zweden bleef de gevaarlijkste ploeg, maar kwam niet tot heel veel uitgespeelde kansen. België leek zich naar een verlenging te knokken, totdat Sembrant in blessuretijd toch nog toesloeg.
Zweden miste Jonna Andersson, Hanna Glas en Emma Kullberg, Zij zijn besmet door het coronavirus.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
2 minuten geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
6 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geleden