Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan

Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan

AUCKLAND (ANP) - De voetbalsters van Zweden zijn ten koste van Japan doorgedrongen tot de halve finales van het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De Scandinavische vrouwen waren in Auckland met 2-1 te sterk voor de wereldkampioen van 2011. Zweden treft in de halve eindstrijd Spanje, dat eerder op vrijdag Oranje uitschakelde.

Amanda Ilestedt schoot Zweden na ruim een half uur op een 1-0-voorsprong na een scrimmage in het strafschopgebied. Filippa Angeldahl benutte na rust een strafschop namens Zweden, waarna de Japanse invalster Riko Ueki een kwartier voor tijd een penalty miste. Honoka Hayashi maakte in de slotfase alsnog de 2-1, maar verder kwam Japan niet meer.

Zowel Japan als Zweden had eerder op het WK indruk gemaakt. De Aziatische ploeg was oppermachtig geweest in de poule en had Noorwegen verslagen in de achtste finales. Zweden, dat ook de drie groepsduels had gewonnen, stuurde daarna titelverdediger Amerika na strafschoppen naar huis.

Extra rust

Hoewel Japan een dag extra rust had genoten en minder had hoeven reizen, oogde Zweden lange tijd een stuk frisser. De ploeg nam het initiatief en werd beloond toen Ilestedt van dichtbij de 1-0 binnenschoot. De Japanse keepster Ayaka Yamashita tikte even later een schot van Kosovare Asllani op de paal.

Zweden verdubbelde na rust de voorsprong via Angeldahl. De middenveldster schoot na een handsbal raak vanaf de strafschopstip. Japan kreeg een kwartier voor tijd eveneens een penalty. Ueki versierde zelf de strafschop, maar zag haar inzet terugkomen van de lat. Ook Aoba Fujino raakte nog de lat, voordat Hayashi de eindstand op het bord zette, 2-1.

Schitterend

"Dit is natuurlijk schitterend", reageerde bondscoach Peter Gerhardsson. "Alles zat in deze wedstrijd. Wij speelden onze beste wedstrijd van het toernooi. Het werd nog wel erg spannend. Japan is dan ook een van de beste ploegen op het WK."

Meer uit Voetbal

Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

32 minuten geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

2 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

9 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

18 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

18 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

18 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

18 uur geleden