Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan

Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan

AUCKLAND (ANP) - De voetbalsters van Zweden zijn ten koste van Japan doorgedrongen tot de halve finales van het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De Scandinavische vrouwen waren in Auckland met 2-1 te sterk voor de wereldkampioen van 2011. Zweden treft in de halve eindstrijd Spanje, dat eerder op vrijdag Oranje uitschakelde.

Amanda Ilestedt schoot Zweden na ruim een half uur op een 1-0-voorsprong na een scrimmage in het strafschopgebied. Filippa Angeldahl benutte na rust een strafschop namens Zweden, waarna de Japanse invalster Riko Ueki een kwartier voor tijd een penalty miste. Honoka Hayashi maakte in de slotfase alsnog de 2-1, maar verder kwam Japan niet meer.

Zowel Japan als Zweden had eerder op het WK indruk gemaakt. De Aziatische ploeg was oppermachtig geweest in de poule en had Noorwegen verslagen in de achtste finales. Zweden, dat ook de drie groepsduels had gewonnen, stuurde daarna titelverdediger Amerika na strafschoppen naar huis.

Extra rust

Hoewel Japan een dag extra rust had genoten en minder had hoeven reizen, oogde Zweden lange tijd een stuk frisser. De ploeg nam het initiatief en werd beloond toen Ilestedt van dichtbij de 1-0 binnenschoot. De Japanse keepster Ayaka Yamashita tikte even later een schot van Kosovare Asllani op de paal.

Zweden verdubbelde na rust de voorsprong via Angeldahl. De middenveldster schoot na een handsbal raak vanaf de strafschopstip. Japan kreeg een kwartier voor tijd eveneens een penalty. Ueki versierde zelf de strafschop, maar zag haar inzet terugkomen van de lat. Ook Aoba Fujino raakte nog de lat, voordat Hayashi de eindstand op het bord zette, 2-1.

Schitterend

"Dit is natuurlijk schitterend", reageerde bondscoach Peter Gerhardsson. "Alles zat in deze wedstrijd. Wij speelden onze beste wedstrijd van het toernooi. Het werd nog wel erg spannend. Japan is dan ook een van de beste ploegen op het WK."

Meer uit Voetbal

Middenvelder Thomas verlengt contract bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Middenvelder Ryan Thomas heeft zijn aflopende contract bij PEC Zwolle tot de zomer van 2027 verlengd. De 30-jarige voetballer uit Nieuw-Zeeland is bezig aan zijn tweede periode in Overijssel en kwam in totaal al 185 keer in actie voor de club.

33 minuten geleden
Voetbalsters PSV rest van het jaar zonder aanvoerster Hendriks

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV moeten het in de laatste competitiewedstrijd doen zonder aanvoerster Gwyneth Hendriks. De 24-jarige verdedigster heeft in de verloren bekerfinale een kruisbandblessure opgelopen en is de rest van het jaar uitgeschakeld, meldt de club.

1 uur geleden
De Jong blij met titel Barcelona na moeilijke blessureperiode

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong van FC Barcelona is blij dat hij na een moeilijk begin het seizoen heeft afgesloten met de Spaanse landstitel. De 28-jarige Oranje-middenvelder, die vorig jaar lang geblesseerd was, werd donderdag met de Catalaanse club kampioen na een 2-0-zege bij Espanyol.

4 uur geleden
De Jong verovert met FC Barcelona 28e Spaanse titel

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft met een zege van 2-0 op stadgenoot Espanyol de 28e landstitel veroverd. Frenkie de Jong speelde de kampioenswedstrijd volledig mee en was het grootste deel van de tweede helft aanvoerder. Hij werd al eens eerder kampioen met Barcelona. Dat was in 2023. Ook toen veroverde de ploeg de titel in een uitwedstrijd bij Espanyol.

13 uur geleden
Ronaldo voor derde jaar op rij bestbetaalde sporter

JERSEY CITY (ANP) - Cristiano Ronaldo is voor het derde jaar op rij de bestbetaalde sporter. De 40-jarige Portugese voetballer verdiende volgens zakenblad Forbes naar schatting 275 miljoen dollar (omgerekend 246 miljoen euro), bestaande uit zijn salaris bij zijn Saudische club Al-Nassr en sponsorinkomsten.

14 uur geleden
De Jong in basis FC Barcelona in mogelijke kampioenswedstrijd

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong begint in de basis bij FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd. Als de ploeg de uitwedstrijd bij stadgenoot Espanyol wint, is de 28e Spaanse titel een feit.

16 uur geleden
Mexicaanse linksback Chávez tekent voor vijf jaar bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Mateo Chávez speelt vanaf volgend seizoen voor AZ. De linksback uit Mexico komt over van Club Deportivo Guadalajara en heeft een vijfjarig contract ondertekend in Alkmaar.

16 uur geleden