Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan
AUCKLAND (ANP) - De voetbalsters van Zweden zijn ten koste van Japan doorgedrongen tot de halve finales van het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De Scandinavische vrouwen waren in Auckland met 2-1 te sterk voor de wereldkampioen van 2011. Zweden treft in de halve eindstrijd Spanje, dat eerder op vrijdag Oranje uitschakelde.
Amanda Ilestedt schoot Zweden na ruim een half uur op een 1-0-voorsprong na een scrimmage in het strafschopgebied. Filippa Angeldahl benutte na rust een strafschop namens Zweden, waarna de Japanse invalster Riko Ueki een kwartier voor tijd een penalty miste. Honoka Hayashi maakte in de slotfase alsnog de 2-1, maar verder kwam Japan niet meer.
Zowel Japan als Zweden had eerder op het WK indruk gemaakt. De Aziatische ploeg was oppermachtig geweest in de poule en had Noorwegen verslagen in de achtste finales. Zweden, dat ook de drie groepsduels had gewonnen, stuurde daarna titelverdediger Amerika na strafschoppen naar huis.
Extra rust
Hoewel Japan een dag extra rust had genoten en minder had hoeven reizen, oogde Zweden lange tijd een stuk frisser. De ploeg nam het initiatief en werd beloond toen Ilestedt van dichtbij de 1-0 binnenschoot. De Japanse keepster Ayaka Yamashita tikte even later een schot van Kosovare Asllani op de paal.
Zweden verdubbelde na rust de voorsprong via Angeldahl. De middenveldster schoot na een handsbal raak vanaf de strafschopstip. Japan kreeg een kwartier voor tijd eveneens een penalty. Ueki versierde zelf de strafschop, maar zag haar inzet terugkomen van de lat. Ook Aoba Fujino raakte nog de lat, voordat Hayashi de eindstand op het bord zette, 2-1.
Schitterend
"Dit is natuurlijk schitterend", reageerde bondscoach Peter Gerhardsson. "Alles zat in deze wedstrijd. Wij speelden onze beste wedstrijd van het toernooi. Het werd nog wel erg spannend. Japan is dan ook een van de beste ploegen op het WK."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
8 uur geleden