Voetbalsters Zweden door naar halve finale WK na zege op Japan
AUCKLAND (ANP) - De voetbalsters van Zweden zijn ten koste van Japan doorgedrongen tot de halve finales van het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. De Scandinavische vrouwen waren in Auckland met 2-1 te sterk voor de wereldkampioen van 2011. Zweden treft in de halve eindstrijd Spanje, dat eerder op vrijdag Oranje uitschakelde.
Amanda Ilestedt schoot Zweden na ruim een half uur op een 1-0-voorsprong na een scrimmage in het strafschopgebied. Filippa Angeldahl benutte na rust een strafschop namens Zweden, waarna de Japanse invalster Riko Ueki een kwartier voor tijd een penalty miste. Honoka Hayashi maakte in de slotfase alsnog de 2-1, maar verder kwam Japan niet meer.
Zowel Japan als Zweden had eerder op het WK indruk gemaakt. De Aziatische ploeg was oppermachtig geweest in de poule en had Noorwegen verslagen in de achtste finales. Zweden, dat ook de drie groepsduels had gewonnen, stuurde daarna titelverdediger Amerika na strafschoppen naar huis.
Extra rust
Hoewel Japan een dag extra rust had genoten en minder had hoeven reizen, oogde Zweden lange tijd een stuk frisser. De ploeg nam het initiatief en werd beloond toen Ilestedt van dichtbij de 1-0 binnenschoot. De Japanse keepster Ayaka Yamashita tikte even later een schot van Kosovare Asllani op de paal.
Zweden verdubbelde na rust de voorsprong via Angeldahl. De middenveldster schoot na een handsbal raak vanaf de strafschopstip. Japan kreeg een kwartier voor tijd eveneens een penalty. Ueki versierde zelf de strafschop, maar zag haar inzet terugkomen van de lat. Ook Aoba Fujino raakte nog de lat, voordat Hayashi de eindstand op het bord zette, 2-1.
Schitterend
"Dit is natuurlijk schitterend", reageerde bondscoach Peter Gerhardsson. "Alles zat in deze wedstrijd. Wij speelden onze beste wedstrijd van het toernooi. Het werd nog wel erg spannend. Japan is dan ook een van de beste ploegen op het WK."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
11 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden