Voetbalsters zonder Van de Sanden en Van Dongen naar EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
Voor de ervaren Van de Sanden en Van Dongen was de Europese eindronde in Zwitserland een laatste kans om aan een groot toernooi deel te nemen. Jonker moest vier speelsters teleurstellen uit zijn voorlopige selectie. De bondscoach heeft Lineth Beerensteyn wel opgenomen in zijn selectie voor het EK.
De spits is op weg terug van een spierblessure en zal op donderdag 26 juni in Leeuwarden bij het uitzwaaiduel tegen Finland ook nog niet spelen. Beerensteyn verwacht wel te kunnen aantreden bij het eerste groepsduel op het EK op zaterdag 5 juli in het Allmendstadion van Luzern tegen Wales. Nederland zit op het EK in een groep met Wales, Engeland en Frankrijk.
Compilatievideo
De EK-selectie werd zaterdagmiddag in een compilatievideo met Armin van Buuren, Roxy Dekker, Frenkie de Jong en Monica Geuze aangekondigd. De internationals van Jonker verzamelen zich maandag in Zeist om de voorbereiding te vervolgen. De UEFA-regels schrijven voor dat voor de eerste groepswedstrijd een wijziging in de selectie mag worden doorgevoerd, mits hier een aantoonbare, medische reden voor is. Een keepster kan, om medische redenen, gedurende het hele toernooi worden vervangen.
Selectie Nederland:
Keepsters: Daphne van Domselaar (Arsenal), Lize Kop (Tottenham Hotspur), Daniëlle de Jong (FC Twente).
Verdedigsters: Sherida Spitse (Ajax), Caitlin Dijkstra (VfL Wolfsburg), Veerle Buurman (Chelsea), Dominique Janssen (Manchester United), Kerstin Casparij (Manchester City), Lynn Wilms (VfL Wolfsburg), Esmee Brugts (FC Barcelona), Ilse van der Zanden (FC Utrecht).
Middenveldsters: Jackie Groenen (Paris Saint-Germain), Daniëlle van de Donk (Olympique Lyonnais), Victoria Pelova (Arsenal), Wieke Kaptein (Chelsea), Jill Roord (FC Twente), Damaris Egurrola (Olympique Lyonnais).
Aanvalsters: Lineth Beerensteyn (VfL Wolfsburg), Renate Jansen (PSV), Chasity Grant (Aston Villa), Vivianne Miedema (Manchester City), Romée Leuchter (Paris Saint-Germain) en Katja Snoeijs (Everton).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
11 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
13 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
17 uur geleden