Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in hun laatste oefeninterland van dit kalenderjaar niet kunnen stunten tegen de Verenigde Staten, de nummer 1 van de wereld. Het werd in Den Haag 2-1 voor de viervoudig wereldkampioen en vijfvoudig olympisch kampioen. Oranje was het grootste deel van de wedstrijd veel sterker en overliep bij vlagen Amerika, maar de ploeg van bondscoach Andries Jonker beloonde zichzelf niet met meer doelpunten.

Veerle Buurman zette Nederland na een kwartier op voorsprong. Het 18-jarige talent van PSV was op slag van rust ook verantwoordelijk voor de gelijkmaker door in eigen doel te koppen. Lynn Williams maakte in de tweede helft de winnende goal voor de Verenigde Staten. Bij Amerika maakte Lily Johannes haar debuut. De middenvelder van Ajax, die er kortgeleden voor koos om niet voor Nederland maar voor haar geboorteland Amerika uit te komen, viel halverwege de tweede helft in.

Jonker sprak vooraf van een prestigeduel van de bovenste plank en noemde de wedstrijd ook enigszins beladen, omdat het team van de Verenigde Staten op het WK van 2019 Oranje versloeg in de finale. Hij zette verrassend routinier Sherida Spitse op de bank en liet Buurman op de centrale positie achterin beginnen. Lineth Beerensteyn stond ook aan de aftrap.

Kansen

De vrouwen van Jonker overklasten de Amerikaanse voetbalsters in de eerste helft. Vooral Jill Roord was een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel, maar haar schoten waren recht op keeper Alyssa Naeher. Buurman was wel trefzeker; ze kopte uit een hoekschop van Roord raak.

Oranje bleef de VS onder druk zetten, maar wist de kansen niet om te zetten in doelpunten. Tot overmaat van ramp viel op slag van rust zomaar de gelijkmaker. Buurman kreeg de bal uit een vrije trap van de Amerikaanse Tierna Davidson op haar achterhoofd en kopte over haar eigen doelvrouw Daphne van Domselaar heen.

In de tweede helft waren de ploegen meer in evenwicht. Toch was de eerste grote kans om er 2-1 van te maken voor Nederland. De uitblinkende Romée Leuchter kwam door over rechts en gaf voor op Danielle van de Donk, die de bal tegen Naeher schoot. Kort daarna scoorde Lynn Williams wel voor Amerika.

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

1 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

8 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

13 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

22 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden