Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in hun laatste oefeninterland van dit kalenderjaar niet kunnen stunten tegen de Verenigde Staten, de nummer 1 van de wereld. Het werd in Den Haag 2-1 voor de viervoudig wereldkampioen en vijfvoudig olympisch kampioen. Oranje was het grootste deel van de wedstrijd veel sterker en overliep bij vlagen Amerika, maar de ploeg van bondscoach Andries Jonker beloonde zichzelf niet met meer doelpunten.
Veerle Buurman zette Nederland na een kwartier op voorsprong. Het 18-jarige talent van PSV was op slag van rust ook verantwoordelijk voor de gelijkmaker door in eigen doel te koppen. Lynn Williams maakte in de tweede helft de winnende goal voor de Verenigde Staten. Bij Amerika maakte Lily Johannes haar debuut. De middenvelder van Ajax, die er kortgeleden voor koos om niet voor Nederland maar voor haar geboorteland Amerika uit te komen, viel halverwege de tweede helft in.
Jonker sprak vooraf van een prestigeduel van de bovenste plank en noemde de wedstrijd ook enigszins beladen, omdat het team van de Verenigde Staten op het WK van 2019 Oranje versloeg in de finale. Hij zette verrassend routinier Sherida Spitse op de bank en liet Buurman op de centrale positie achterin beginnen. Lineth Beerensteyn stond ook aan de aftrap.
Kansen
De vrouwen van Jonker overklasten de Amerikaanse voetbalsters in de eerste helft. Vooral Jill Roord was een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel, maar haar schoten waren recht op keeper Alyssa Naeher. Buurman was wel trefzeker; ze kopte uit een hoekschop van Roord raak.
Oranje bleef de VS onder druk zetten, maar wist de kansen niet om te zetten in doelpunten. Tot overmaat van ramp viel op slag van rust zomaar de gelijkmaker. Buurman kreeg de bal uit een vrije trap van de Amerikaanse Tierna Davidson op haar achterhoofd en kopte over haar eigen doelvrouw Daphne van Domselaar heen.
In de tweede helft waren de ploegen meer in evenwicht. Toch was de eerste grote kans om er 2-1 van te maken voor Nederland. De uitblinkende Romée Leuchter kwam door over rechts en gaf voor op Danielle van de Donk, die de bal tegen Naeher schoot. Kort daarna scoorde Lynn Williams wel voor Amerika.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
6 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
7 uur geleden