Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in hun laatste oefeninterland van dit kalenderjaar niet kunnen stunten tegen de Verenigde Staten, de nummer 1 van de wereld. Het werd in Den Haag 2-1 voor de viervoudig wereldkampioen en vijfvoudig olympisch kampioen. Oranje was het grootste deel van de wedstrijd veel sterker en overliep bij vlagen Amerika, maar de ploeg van bondscoach Andries Jonker beloonde zichzelf niet met meer doelpunten.

Veerle Buurman zette Nederland na een kwartier op voorsprong. Het 18-jarige talent van PSV was op slag van rust ook verantwoordelijk voor de gelijkmaker door in eigen doel te koppen. Lynn Williams maakte in de tweede helft de winnende goal voor de Verenigde Staten. Bij Amerika maakte Lily Johannes haar debuut. De middenvelder van Ajax, die er kortgeleden voor koos om niet voor Nederland maar voor haar geboorteland Amerika uit te komen, viel halverwege de tweede helft in.

Jonker sprak vooraf van een prestigeduel van de bovenste plank en noemde de wedstrijd ook enigszins beladen, omdat het team van de Verenigde Staten op het WK van 2019 Oranje versloeg in de finale. Hij zette verrassend routinier Sherida Spitse op de bank en liet Buurman op de centrale positie achterin beginnen. Lineth Beerensteyn stond ook aan de aftrap.

Kansen

De vrouwen van Jonker overklasten de Amerikaanse voetbalsters in de eerste helft. Vooral Jill Roord was een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel, maar haar schoten waren recht op keeper Alyssa Naeher. Buurman was wel trefzeker; ze kopte uit een hoekschop van Roord raak.

Oranje bleef de VS onder druk zetten, maar wist de kansen niet om te zetten in doelpunten. Tot overmaat van ramp viel op slag van rust zomaar de gelijkmaker. Buurman kreeg de bal uit een vrije trap van de Amerikaanse Tierna Davidson op haar achterhoofd en kopte over haar eigen doelvrouw Daphne van Domselaar heen.

In de tweede helft waren de ploegen meer in evenwicht. Toch was de eerste grote kans om er 2-1 van te maken voor Nederland. De uitblinkende Romée Leuchter kwam door over rechts en gaf voor op Danielle van de Donk, die de bal tegen Naeher schoot. Kort daarna scoorde Lynn Williams wel voor Amerika.

Meer uit Voetbal

Ajax verslaat Qarabag met veel andere spelers en is van 'nul' af

BAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).

1 uur geleden
Ajax pakt bij Qarabag eerste punten in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn met blessure zes weken aan de kant

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.

2 uur geleden
Ajax-trainer Grim bestraft 'laatkomer' Bounida

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.

2 uur geleden
Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

3 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

5 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

10 uur geleden