Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in hun laatste oefeninterland van dit kalenderjaar niet kunnen stunten tegen de Verenigde Staten, de nummer 1 van de wereld. Het werd in Den Haag 2-1 voor de viervoudig wereldkampioen en vijfvoudig olympisch kampioen. Oranje was het grootste deel van de wedstrijd veel sterker en overliep bij vlagen Amerika, maar de ploeg van bondscoach Andries Jonker beloonde zichzelf niet met meer doelpunten.

Veerle Buurman zette Nederland na een kwartier op voorsprong. Het 18-jarige talent van PSV was op slag van rust ook verantwoordelijk voor de gelijkmaker door in eigen doel te koppen. Lynn Williams maakte in de tweede helft de winnende goal voor de Verenigde Staten. Bij Amerika maakte Lily Johannes haar debuut. De middenvelder van Ajax, die er kortgeleden voor koos om niet voor Nederland maar voor haar geboorteland Amerika uit te komen, viel halverwege de tweede helft in.

Jonker sprak vooraf van een prestigeduel van de bovenste plank en noemde de wedstrijd ook enigszins beladen, omdat het team van de Verenigde Staten op het WK van 2019 Oranje versloeg in de finale. Hij zette verrassend routinier Sherida Spitse op de bank en liet Buurman op de centrale positie achterin beginnen. Lineth Beerensteyn stond ook aan de aftrap.

Kansen

De vrouwen van Jonker overklasten de Amerikaanse voetbalsters in de eerste helft. Vooral Jill Roord was een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel, maar haar schoten waren recht op keeper Alyssa Naeher. Buurman was wel trefzeker; ze kopte uit een hoekschop van Roord raak.

Oranje bleef de VS onder druk zetten, maar wist de kansen niet om te zetten in doelpunten. Tot overmaat van ramp viel op slag van rust zomaar de gelijkmaker. Buurman kreeg de bal uit een vrije trap van de Amerikaanse Tierna Davidson op haar achterhoofd en kopte over haar eigen doelvrouw Daphne van Domselaar heen.

In de tweede helft waren de ploegen meer in evenwicht. Toch was de eerste grote kans om er 2-1 van te maken voor Nederland. De uitblinkende Romée Leuchter kwam door over rechts en gaf voor op Danielle van de Donk, die de bal tegen Naeher schoot. Kort daarna scoorde Lynn Williams wel voor Amerika.

Meer uit Voetbal

Inter knokt zich tegen Pisa terug van achterstand en wint ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.

4 uur geleden
Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

11 uur geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

13 uur geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

14 uur geleden
Feyenoord bevestigt vertrek Timber naar Marseille

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.

16 uur geleden
Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

16 uur geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

19 uur geleden