Voetbalsters zijn sterker dan Amerika, maar verliezen toch
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in hun laatste oefeninterland van dit kalenderjaar niet kunnen stunten tegen de Verenigde Staten, de nummer 1 van de wereld. Het werd in Den Haag 2-1 voor de viervoudig wereldkampioen en vijfvoudig olympisch kampioen. Oranje was het grootste deel van de wedstrijd veel sterker en overliep bij vlagen Amerika, maar de ploeg van bondscoach Andries Jonker beloonde zichzelf niet met meer doelpunten.
Veerle Buurman zette Nederland na een kwartier op voorsprong. Het 18-jarige talent van PSV was op slag van rust ook verantwoordelijk voor de gelijkmaker door in eigen doel te koppen. Lynn Williams maakte in de tweede helft de winnende goal voor de Verenigde Staten. Bij Amerika maakte Lily Johannes haar debuut. De middenvelder van Ajax, die er kortgeleden voor koos om niet voor Nederland maar voor haar geboorteland Amerika uit te komen, viel halverwege de tweede helft in.
Jonker sprak vooraf van een prestigeduel van de bovenste plank en noemde de wedstrijd ook enigszins beladen, omdat het team van de Verenigde Staten op het WK van 2019 Oranje versloeg in de finale. Hij zette verrassend routinier Sherida Spitse op de bank en liet Buurman op de centrale positie achterin beginnen. Lineth Beerensteyn stond ook aan de aftrap.
Kansen
De vrouwen van Jonker overklasten de Amerikaanse voetbalsters in de eerste helft. Vooral Jill Roord was een aantal keren zeer gevaarlijk voor het doel, maar haar schoten waren recht op keeper Alyssa Naeher. Buurman was wel trefzeker; ze kopte uit een hoekschop van Roord raak.
Oranje bleef de VS onder druk zetten, maar wist de kansen niet om te zetten in doelpunten. Tot overmaat van ramp viel op slag van rust zomaar de gelijkmaker. Buurman kreeg de bal uit een vrije trap van de Amerikaanse Tierna Davidson op haar achterhoofd en kopte over haar eigen doelvrouw Daphne van Domselaar heen.
In de tweede helft waren de ploegen meer in evenwicht. Toch was de eerste grote kans om er 2-1 van te maken voor Nederland. De uitblinkende Romée Leuchter kwam door over rechts en gaf voor op Danielle van de Donk, die de bal tegen Naeher schoot. Kort daarna scoorde Lynn Williams wel voor Amerika.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
5 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
21 uur geleden