Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

BREDA (ANP) - De internationals van het Nederlands elftal voor vrouwen hoopten dat het verschil met de Verenigde Staten in anderhalf jaar wat kleiner was geworden. Ze moesten vrijdag na de nederlaag van 2-0 in een oefenwedstrijd in Breda echter concluderen dat dat niet echt het geval is. De uitslag was hetzelfde als tijdens de verloren WK-finale in de zomer van 2019 en ook het spelbeeld kwam grotendeels overeen.

"Dit was een hele andere wedstrijd, qua druk en ambiance", zei spits Jill Roord. "We hebben af en toe meegevoetbald, maar nog steeds te weinig gecreëerd. Ik denk wel dat we meer aan de bal zijn geweest dan in de WK-finale. Ik denk dat dit een hele goede testwedstrijd was om te kijken waar we staan. Ik denk dat we nu zijn begonnen met de aanloop naar de Olympische Spelen en nu moeten we weer groeien om tegen die tijd, als we de Verenigde Staten dan tegenkomen, beter voor de dag te komen. We hebben nog wel een tijdje, maar er moet nog wel wat gebeuren."

Middenvelder Jackie Groenen zag wel wat lichtpuntjes. "Als wij aan de bal waren hebben we wel wat voetbal laten zien, denk ik. Als we het spel konden openen van de ene naar de andere kant, lag er best wel wat ruimte. Dat moet alleen nog wat sneller", zei ze. "Of het gat met Amerika kleiner is geworden? Ik vind het moeilijk daar nu een antwoord op te geven. Ik denk dat we even goed moeten kijken naar waar het nog niet goed stond. Dan kunnen we daar aan werken."

Arjan Veurink, die Sarina Wiegman verving als bondscoach, vond de oefenwedstrijd ondanks het krachtverschil nuttig. "We hebben een goed beeld gekregen van waar we nu staan en welke aspecten we nog verder moeten doorontwikkelen om Amerika te kunnen verslaan."

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

4 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

5 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

6 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

6 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

9 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

9 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

16 uur geleden