Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

BREDA (ANP) - De internationals van het Nederlands elftal voor vrouwen hoopten dat het verschil met de Verenigde Staten in anderhalf jaar wat kleiner was geworden. Ze moesten vrijdag na de nederlaag van 2-0 in een oefenwedstrijd in Breda echter concluderen dat dat niet echt het geval is. De uitslag was hetzelfde als tijdens de verloren WK-finale in de zomer van 2019 en ook het spelbeeld kwam grotendeels overeen.

"Dit was een hele andere wedstrijd, qua druk en ambiance", zei spits Jill Roord. "We hebben af en toe meegevoetbald, maar nog steeds te weinig gecreëerd. Ik denk wel dat we meer aan de bal zijn geweest dan in de WK-finale. Ik denk dat dit een hele goede testwedstrijd was om te kijken waar we staan. Ik denk dat we nu zijn begonnen met de aanloop naar de Olympische Spelen en nu moeten we weer groeien om tegen die tijd, als we de Verenigde Staten dan tegenkomen, beter voor de dag te komen. We hebben nog wel een tijdje, maar er moet nog wel wat gebeuren."

Middenvelder Jackie Groenen zag wel wat lichtpuntjes. "Als wij aan de bal waren hebben we wel wat voetbal laten zien, denk ik. Als we het spel konden openen van de ene naar de andere kant, lag er best wel wat ruimte. Dat moet alleen nog wat sneller", zei ze. "Of het gat met Amerika kleiner is geworden? Ik vind het moeilijk daar nu een antwoord op te geven. Ik denk dat we even goed moeten kijken naar waar het nog niet goed stond. Dan kunnen we daar aan werken."

Arjan Veurink, die Sarina Wiegman verving als bondscoach, vond de oefenwedstrijd ondanks het krachtverschil nuttig. "We hebben een goed beeld gekregen van waar we nu staan en welke aspecten we nog verder moeten doorontwikkelen om Amerika te kunnen verslaan."

Meer uit Voetbal

Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

5 minuten geleden
Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

3 uur geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

3 uur geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

4 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

8 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

8 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

11 uur geleden