Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

Voetbalsters zien dat verschil met Verenigde Staten nog groot is

BREDA (ANP) - De internationals van het Nederlands elftal voor vrouwen hoopten dat het verschil met de Verenigde Staten in anderhalf jaar wat kleiner was geworden. Ze moesten vrijdag na de nederlaag van 2-0 in een oefenwedstrijd in Breda echter concluderen dat dat niet echt het geval is. De uitslag was hetzelfde als tijdens de verloren WK-finale in de zomer van 2019 en ook het spelbeeld kwam grotendeels overeen.

"Dit was een hele andere wedstrijd, qua druk en ambiance", zei spits Jill Roord. "We hebben af en toe meegevoetbald, maar nog steeds te weinig gecreëerd. Ik denk wel dat we meer aan de bal zijn geweest dan in de WK-finale. Ik denk dat dit een hele goede testwedstrijd was om te kijken waar we staan. Ik denk dat we nu zijn begonnen met de aanloop naar de Olympische Spelen en nu moeten we weer groeien om tegen die tijd, als we de Verenigde Staten dan tegenkomen, beter voor de dag te komen. We hebben nog wel een tijdje, maar er moet nog wel wat gebeuren."

Middenvelder Jackie Groenen zag wel wat lichtpuntjes. "Als wij aan de bal waren hebben we wel wat voetbal laten zien, denk ik. Als we het spel konden openen van de ene naar de andere kant, lag er best wel wat ruimte. Dat moet alleen nog wat sneller", zei ze. "Of het gat met Amerika kleiner is geworden? Ik vind het moeilijk daar nu een antwoord op te geven. Ik denk dat we even goed moeten kijken naar waar het nog niet goed stond. Dan kunnen we daar aan werken."

Arjan Veurink, die Sarina Wiegman verving als bondscoach, vond de oefenwedstrijd ondanks het krachtverschil nuttig. "We hebben een goed beeld gekregen van waar we nu staan en welke aspecten we nog verder moeten doorontwikkelen om Amerika te kunnen verslaan."

Meer uit Voetbal

Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

4 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

4 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

4 uur geleden
Jubileum Frenkie de Jong: 300e wedstrijd in shirt FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.

5 uur geleden
Feyenoord - Internazionale even onderbroken na vuurwerk op veld

ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.

5 uur geleden
Moment van stilte voor overleden De Miguel in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.

6 uur geleden
Feyenoord begint met Kraaijeveld aan thuisduel met Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.

7 uur geleden