Voetbalsters zakken op wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn één plek gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. De vrouwen van bondscoach Sarina Wiegman moesten de derde plek afstaan aan Frankrijk, dat begin deze maand het vierlandentoernooi won waar ook Oranje aan deelnam. De Françaises hebben nu vier punten meer dan de 'Leeuwinnen'.
De voetbalsters van Wiegman stegen vorig jaar op de wereldranglijst naar de derde plaats, nadat ze op het WK in Frankrijk de finale hadden gehaald. Daarin moest Oranje het afleggen tegen de Verenigde Staten (2-0). De Amerikaanse vrouwen gaan ook onbedreigd aan kop van de mondiale ranglijst, gevolgd door Duitsland.
Oranje speelde deze maand op het Tournoi de France drie keer gelijk: tegen Brazilië en Canada bleef het 0-0, tegen Frankrijk moesten de voetbalsters diep in blessuretijd de 3-3 incasseren.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
2 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
9 uur geleden