Voetbalsters zakken naar vierde plaats op wereldranglijst
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een plek moeten inleveren op de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman zakte van drie naar vier op de mondiale ranking. Twee maanden geleden was de regerend kampioen van Europa juist gestegen naar de derde plaats, een evenaring van de hoogste positie ooit.
De voetbalsters verloren tijdens de laatste interlandperiode met 1-0 van Italië, maar versloegen Noorwegen daarna in Enschede wel met 7-0. Oranje werd weer gepasseerd door Frankrijk, dat een overwinning boekte op Duitsland en zo de derde plaats overnam. De Amerikaanse voetbalsters zijn al jaren de nummer 1, gevolgd door Duitsland.
De volgende wereldranglijst komt op 20 augustus uit, na de Olympische Spelen. Nederland doet voor het eerst mee aan het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en speelt daarna in de poule tegen Brazilië en China.
De 'Leeuwinnen' spelen voor vertrek naar Japan op 3 juli in Zwolle nog een oefeninterland tegen Zuid-Afrika. Drie dagen later vliegen ze richting het Aziatische land.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden