Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters zakken naar vierde plaats op wereldranglijst

Voetbalsters zakken naar vierde plaats op wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een plek moeten inleveren op de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman zakte van drie naar vier op de mondiale ranking. Twee maanden geleden was de regerend kampioen van Europa juist gestegen naar de derde plaats, een evenaring van de hoogste positie ooit.

De voetbalsters verloren tijdens de laatste interlandperiode met 1-0 van Italië, maar versloegen Noorwegen daarna in Enschede wel met 7-0. Oranje werd weer gepasseerd door Frankrijk, dat een overwinning boekte op Duitsland en zo de derde plaats overnam. De Amerikaanse voetbalsters zijn al jaren de nummer 1, gevolgd door Duitsland.

De volgende wereldranglijst komt op 20 augustus uit, na de Olympische Spelen. Nederland doet voor het eerst mee aan het olympische voetbaltoernooi voor de vrouwen. De ploeg van Wiegman opent de Spelen op 21 juli tegen Zambia en speelt daarna in de poule tegen Brazilië en China.

De 'Leeuwinnen' spelen voor vertrek naar Japan op 3 juli in Zwolle nog een oefeninterland tegen Zuid-Afrika. Drie dagen later vliegen ze richting het Aziatische land.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

2 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

2 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

3 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

7 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

8 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

23 uur geleden