Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen
SITTARD (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er nog niet in geslaagd om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het EK van volgend jaar. In Sittard zou een zege op Italië voldoende zijn geweest, maar de formatie van bondscoach Andries Jonker bleef steken op een 0-0-gelijkspel.
Dinsdag sluit Oranje de kwalificatiereeks af met een treffen in en tegen Noorwegen. Dan volstaat een gelijkspel. Met 8 punten uit vijf wedstrijden staat Nederland nog steeds aan de leiding in de groep, gevolgd door de Noorse vrouwen die 6 punten hebben. Italië staat ook op 6 punten, Finland op 5. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Lineth Beerensteyn kreeg tegen Italië al in de beginfase een kans om de score te openen, maar keepster Laura Giuliani redde bekwaam. In het vervolg van de eerste helft kwam Oranje enkele keren goed weg bij Italiaanse tegenstoten. Valentina Giacinti schoot na inleveren van Chasity Grant in kansrijke positie naast en keepster Lize Kop voorkwam een treffer van Manuela Giugliano.
Controle
Na rust had Oranje het duel meer onder controle. De ploeg van Jonker creëerde kansen, vooral in de persoon van Vivianne Miedema. De spits, net terug van een zware knieblessure, zag een inzet met links door Giuliani gepareerd worden en knalde even later op de paal. Ook Sherida Spitse kwam enkele keren dicht bij de 1-0.
Een kwartier voor het einde ontsnapte Oranje bij een handsbal van Spitse in het eigen strafschopgebied. De Zweedse scheidsrechter Tess Olofsson liet doorspelen. In Sittard ontbrak een VAR. De 0-0 bleef op het bord, waardoor dinsdag in Noorwegen voor Oranje een gelijkspel genoeg is voor rechtstreekse plaatsing voor het EK.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
4 uur geleden