Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen

Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen

SITTARD (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er nog niet in geslaagd om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het EK van volgend jaar. In Sittard zou een zege op Italië voldoende zijn geweest, maar de formatie van bondscoach Andries Jonker bleef steken op een 0-0-gelijkspel.

Dinsdag sluit Oranje de kwalificatiereeks af met een treffen in en tegen Noorwegen. Dan volstaat een gelijkspel. Met 8 punten uit vijf wedstrijden staat Nederland nog steeds aan de leiding in de groep, gevolgd door de Noorse vrouwen die 6 punten hebben. Italië staat ook op 6 punten, Finland op 5. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Lineth Beerensteyn kreeg tegen Italië al in de beginfase een kans om de score te openen, maar keepster Laura Giuliani redde bekwaam. In het vervolg van de eerste helft kwam Oranje enkele keren goed weg bij Italiaanse tegenstoten. Valentina Giacinti schoot na inleveren van Chasity Grant in kansrijke positie naast en keepster Lize Kop voorkwam een treffer van Manuela Giugliano.

Controle

Na rust had Oranje het duel meer onder controle. De ploeg van Jonker creëerde kansen, vooral in de persoon van Vivianne Miedema. De spits, net terug van een zware knieblessure, zag een inzet met links door Giuliani gepareerd worden en knalde even later op de paal. Ook Sherida Spitse kwam enkele keren dicht bij de 1-0.

Een kwartier voor het einde ontsnapte Oranje bij een handsbal van Spitse in het eigen strafschopgebied. De Zweedse scheidsrechter Tess Olofsson liet doorspelen. In Sittard ontbrak een VAR. De 0-0 bleef op het bord, waardoor dinsdag in Noorwegen voor Oranje een gelijkspel genoeg is voor rechtstreekse plaatsing voor het EK.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

8 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

8 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

9 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

9 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

13 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

13 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

13 uur geleden