Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen

Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen

SITTARD (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er nog niet in geslaagd om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het EK van volgend jaar. In Sittard zou een zege op Italië voldoende zijn geweest, maar de formatie van bondscoach Andries Jonker bleef steken op een 0-0-gelijkspel.

Dinsdag sluit Oranje de kwalificatiereeks af met een treffen in en tegen Noorwegen. Dan volstaat een gelijkspel. Met 8 punten uit vijf wedstrijden staat Nederland nog steeds aan de leiding in de groep, gevolgd door de Noorse vrouwen die 6 punten hebben. Italië staat ook op 6 punten, Finland op 5. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Lineth Beerensteyn kreeg tegen Italië al in de beginfase een kans om de score te openen, maar keepster Laura Giuliani redde bekwaam. In het vervolg van de eerste helft kwam Oranje enkele keren goed weg bij Italiaanse tegenstoten. Valentina Giacinti schoot na inleveren van Chasity Grant in kansrijke positie naast en keepster Lize Kop voorkwam een treffer van Manuela Giugliano.

Controle

Na rust had Oranje het duel meer onder controle. De ploeg van Jonker creëerde kansen, vooral in de persoon van Vivianne Miedema. De spits, net terug van een zware knieblessure, zag een inzet met links door Giuliani gepareerd worden en knalde even later op de paal. Ook Sherida Spitse kwam enkele keren dicht bij de 1-0.

Een kwartier voor het einde ontsnapte Oranje bij een handsbal van Spitse in het eigen strafschopgebied. De Zweedse scheidsrechter Tess Olofsson liet doorspelen. In Sittard ontbrak een VAR. De 0-0 bleef op het bord, waardoor dinsdag in Noorwegen voor Oranje een gelijkspel genoeg is voor rechtstreekse plaatsing voor het EK.

Meer uit Voetbal

Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

45 minuten geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

47 minuten geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

2 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

2 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

2 uur geleden
Nigeria klopt Algerije en bereikt halve finale Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.

3 uur geleden
Flamingo vervangt geschorste aanvoerder Schouten bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.

3 uur geleden