Voetbalsters verzuimen EK-ticket tegen Italië veilig te stellen
SITTARD (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er nog niet in geslaagd om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het EK van volgend jaar. In Sittard zou een zege op Italië voldoende zijn geweest, maar de formatie van bondscoach Andries Jonker bleef steken op een 0-0-gelijkspel.
Dinsdag sluit Oranje de kwalificatiereeks af met een treffen in en tegen Noorwegen. Dan volstaat een gelijkspel. Met 8 punten uit vijf wedstrijden staat Nederland nog steeds aan de leiding in de groep, gevolgd door de Noorse vrouwen die 6 punten hebben. Italië staat ook op 6 punten, Finland op 5. De eerste twee landen plaatsen zich rechtstreeks voor het EK. Voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Lineth Beerensteyn kreeg tegen Italië al in de beginfase een kans om de score te openen, maar keepster Laura Giuliani redde bekwaam. In het vervolg van de eerste helft kwam Oranje enkele keren goed weg bij Italiaanse tegenstoten. Valentina Giacinti schoot na inleveren van Chasity Grant in kansrijke positie naast en keepster Lize Kop voorkwam een treffer van Manuela Giugliano.
Controle
Na rust had Oranje het duel meer onder controle. De ploeg van Jonker creëerde kansen, vooral in de persoon van Vivianne Miedema. De spits, net terug van een zware knieblessure, zag een inzet met links door Giuliani gepareerd worden en knalde even later op de paal. Ook Sherida Spitse kwam enkele keren dicht bij de 1-0.
Een kwartier voor het einde ontsnapte Oranje bij een handsbal van Spitse in het eigen strafschopgebied. De Zweedse scheidsrechter Tess Olofsson liet doorspelen. In Sittard ontbrak een VAR. De 0-0 bleef op het bord, waardoor dinsdag in Noorwegen voor Oranje een gelijkspel genoeg is voor rechtstreekse plaatsing voor het EK.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
5 minuten geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
58 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
7 uur geleden