Voetbalsters verslaan Polen op Het Kasteel met 4-1
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op Het Kasteel in Rotterdam de oefeninterland tegen Polen met 4-1 gewonnen. De ploeg van bondscoach Andries Jonker kwam in het stadion van Sparta na een half uur op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe. De 'Leeuwinnen' herstelden zich daarmee van de nipte nederlaag (0-1) vrijdag in Sittard tegen EK-finalist Duitsland, toen ze heel wat kansen onbenut lieten.
Weronika Zawistowska zette Polen tegen de verhoudingen in op voorsprong met een schot dat via Daniëlle van de Donk met een boog over keepster Daphne van Domselaar vloog. De gelijkmaker viel even later ook enigszins fortuinlijk. Een indraaiende voorzet van linksbuiten Lieke Martens ging via de rug van de Poolse verdedigster Malgorzata Grec in het doel.
Kort na rust kopte Lineth Beerensteyn de Nederlandse vrouwen op voorsprong. Via Martens en Jill Roord liep de ploeg van Jonker in de slotfase uit naar een overtuigende zege op de nummer 30 van de wereldranglijst. De 17-jarige Wieke Kaptein van FC Twente maakte als invalster haar debuut in de nationale ploeg.
Ideale elftal
De voetbalsters komen in juni weer bij elkaar, voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK van komende zomer. Ze spelen op 2 juli in Kerkrade nog een oefeninterland tegen België voordat ze naar Australië vliegen. Op Australische bodem volgt ook nog een vriendschappelijk duel. De voetbalsters spelen daarna in Nieuw-Zeeland hun drie wedstrijden in de groepsfase van het WK.
Ruim drie maanden voor de start van het toernooi lijkt Jonker zijn ideale elftal te hebben gevonden. Hij voerde tegen Polen slechts één wijziging door in de basisploeg ten opzichte van het duel met Duitsland. Esmee Brugts was nu fit genoeg om te starten. De aanvalster van PSV bestreek net als in de voorgaande interlands de linkerflank in het 5-3-2-systeem. Met Victoria Pelova had Jonker ook aan de rechterkant een aanvallend ingestelde speelster opgesteld.
Beerensteyn kreeg opnieuw een kans in de punt van de aanval, als vervanger van de zwaar geblesseerde Vivianne Miedema. De speelster van Juventus liet tegen Duitsland heel wat grote kansen onbenut, maar Jonker gaf haar tegen Polen opnieuw het vertrouwen. Beerensteyn schoot in de eerste helft op de paal, maar had kort na rust dan eindelijk succes. Ze kopte een indraaiende voorzet van Brugts via de binnenkant van de paal raak. Beerensteyn had een kwartier voor tijd ook een belangrijke rol in de 3-1 van Martens.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.
2 uur geledenUDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
3 uur geleden