Voetbalsters verslaan Polen op Het Kasteel met 4-1
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op Het Kasteel in Rotterdam de oefeninterland tegen Polen met 4-1 gewonnen. De ploeg van bondscoach Andries Jonker kwam in het stadion van Sparta na een half uur op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe. De 'Leeuwinnen' herstelden zich daarmee van de nipte nederlaag (0-1) vrijdag in Sittard tegen EK-finalist Duitsland, toen ze heel wat kansen onbenut lieten.
Weronika Zawistowska zette Polen tegen de verhoudingen in op voorsprong met een schot dat via Daniëlle van de Donk met een boog over keepster Daphne van Domselaar vloog. De gelijkmaker viel even later ook enigszins fortuinlijk. Een indraaiende voorzet van linksbuiten Lieke Martens ging via de rug van de Poolse verdedigster Malgorzata Grec in het doel.
Kort na rust kopte Lineth Beerensteyn de Nederlandse vrouwen op voorsprong. Via Martens en Jill Roord liep de ploeg van Jonker in de slotfase uit naar een overtuigende zege op de nummer 30 van de wereldranglijst. De 17-jarige Wieke Kaptein van FC Twente maakte als invalster haar debuut in de nationale ploeg.
Ideale elftal
De voetbalsters komen in juni weer bij elkaar, voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK van komende zomer. Ze spelen op 2 juli in Kerkrade nog een oefeninterland tegen België voordat ze naar Australië vliegen. Op Australische bodem volgt ook nog een vriendschappelijk duel. De voetbalsters spelen daarna in Nieuw-Zeeland hun drie wedstrijden in de groepsfase van het WK.
Ruim drie maanden voor de start van het toernooi lijkt Jonker zijn ideale elftal te hebben gevonden. Hij voerde tegen Polen slechts één wijziging door in de basisploeg ten opzichte van het duel met Duitsland. Esmee Brugts was nu fit genoeg om te starten. De aanvalster van PSV bestreek net als in de voorgaande interlands de linkerflank in het 5-3-2-systeem. Met Victoria Pelova had Jonker ook aan de rechterkant een aanvallend ingestelde speelster opgesteld.
Beerensteyn kreeg opnieuw een kans in de punt van de aanval, als vervanger van de zwaar geblesseerde Vivianne Miedema. De speelster van Juventus liet tegen Duitsland heel wat grote kansen onbenut, maar Jonker gaf haar tegen Polen opnieuw het vertrouwen. Beerensteyn schoot in de eerste helft op de paal, maar had kort na rust dan eindelijk succes. Ze kopte een indraaiende voorzet van Brugts via de binnenkant van de paal raak. Beerensteyn had een kwartier voor tijd ook een belangrijke rol in de 3-1 van Martens.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
12 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden