Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verslaan Polen op Het Kasteel met 4-1

Voetbalsters verslaan Polen op Het Kasteel met 4-1

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op Het Kasteel in Rotterdam de oefeninterland tegen Polen met 4-1 gewonnen. De ploeg van bondscoach Andries Jonker kwam in het stadion van Sparta na een half uur op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe. De 'Leeuwinnen' herstelden zich daarmee van de nipte nederlaag (0-1) vrijdag in Sittard tegen EK-finalist Duitsland, toen ze heel wat kansen onbenut lieten.

Weronika Zawistowska zette Polen tegen de verhoudingen in op voorsprong met een schot dat via Daniëlle van de Donk met een boog over keepster Daphne van Domselaar vloog. De gelijkmaker viel even later ook enigszins fortuinlijk. Een indraaiende voorzet van linksbuiten Lieke Martens ging via de rug van de Poolse verdedigster Malgorzata Grec in het doel.

Kort na rust kopte Lineth Beerensteyn de Nederlandse vrouwen op voorsprong. Via Martens en Jill Roord liep de ploeg van Jonker in de slotfase uit naar een overtuigende zege op de nummer 30 van de wereldranglijst. De 17-jarige Wieke Kaptein van FC Twente maakte als invalster haar debuut in de nationale ploeg.

Ideale elftal

De voetbalsters komen in juni weer bij elkaar, voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK van komende zomer. Ze spelen op 2 juli in Kerkrade nog een oefeninterland tegen België voordat ze naar Australië vliegen. Op Australische bodem volgt ook nog een vriendschappelijk duel. De voetbalsters spelen daarna in Nieuw-Zeeland hun drie wedstrijden in de groepsfase van het WK.

Ruim drie maanden voor de start van het toernooi lijkt Jonker zijn ideale elftal te hebben gevonden. Hij voerde tegen Polen slechts één wijziging door in de basisploeg ten opzichte van het duel met Duitsland. Esmee Brugts was nu fit genoeg om te starten. De aanvalster van PSV bestreek net als in de voorgaande interlands de linkerflank in het 5-3-2-systeem. Met Victoria Pelova had Jonker ook aan de rechterkant een aanvallend ingestelde speelster opgesteld.

Beerensteyn kreeg opnieuw een kans in de punt van de aanval, als vervanger van de zwaar geblesseerde Vivianne Miedema. De speelster van Juventus liet tegen Duitsland heel wat grote kansen onbenut, maar Jonker gaf haar tegen Polen opnieuw het vertrouwen. Beerensteyn schoot in de eerste helft op de paal, maar had kort na rust dan eindelijk succes. Ze kopte een indraaiende voorzet van Brugts via de binnenkant van de paal raak. Beerensteyn had een kwartier voor tijd ook een belangrijke rol in de 3-1 van Martens.

Meer uit Voetbal

Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

1 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

3 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

3 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

7 uur geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

8 uur geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

18 uur geleden