Voetbalsters verslaan Polen op Het Kasteel met 4-1
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op Het Kasteel in Rotterdam de oefeninterland tegen Polen met 4-1 gewonnen. De ploeg van bondscoach Andries Jonker kwam in het stadion van Sparta na een half uur op achterstand, maar trok de wedstrijd daarna alsnog naar zich toe. De 'Leeuwinnen' herstelden zich daarmee van de nipte nederlaag (0-1) vrijdag in Sittard tegen EK-finalist Duitsland, toen ze heel wat kansen onbenut lieten.
Weronika Zawistowska zette Polen tegen de verhoudingen in op voorsprong met een schot dat via Daniëlle van de Donk met een boog over keepster Daphne van Domselaar vloog. De gelijkmaker viel even later ook enigszins fortuinlijk. Een indraaiende voorzet van linksbuiten Lieke Martens ging via de rug van de Poolse verdedigster Malgorzata Grec in het doel.
Kort na rust kopte Lineth Beerensteyn de Nederlandse vrouwen op voorsprong. Via Martens en Jill Roord liep de ploeg van Jonker in de slotfase uit naar een overtuigende zege op de nummer 30 van de wereldranglijst. De 17-jarige Wieke Kaptein van FC Twente maakte als invalster haar debuut in de nationale ploeg.
Ideale elftal
De voetbalsters komen in juni weer bij elkaar, voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK van komende zomer. Ze spelen op 2 juli in Kerkrade nog een oefeninterland tegen België voordat ze naar Australië vliegen. Op Australische bodem volgt ook nog een vriendschappelijk duel. De voetbalsters spelen daarna in Nieuw-Zeeland hun drie wedstrijden in de groepsfase van het WK.
Ruim drie maanden voor de start van het toernooi lijkt Jonker zijn ideale elftal te hebben gevonden. Hij voerde tegen Polen slechts één wijziging door in de basisploeg ten opzichte van het duel met Duitsland. Esmee Brugts was nu fit genoeg om te starten. De aanvalster van PSV bestreek net als in de voorgaande interlands de linkerflank in het 5-3-2-systeem. Met Victoria Pelova had Jonker ook aan de rechterkant een aanvallend ingestelde speelster opgesteld.
Beerensteyn kreeg opnieuw een kans in de punt van de aanval, als vervanger van de zwaar geblesseerde Vivianne Miedema. De speelster van Juventus liet tegen Duitsland heel wat grote kansen onbenut, maar Jonker gaf haar tegen Polen opnieuw het vertrouwen. Beerensteyn schoot in de eerste helft op de paal, maar had kort na rust dan eindelijk succes. Ze kopte een indraaiende voorzet van Brugts via de binnenkant van de paal raak. Beerensteyn had een kwartier voor tijd ook een belangrijke rol in de 3-1 van Martens.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
26 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
5 uur geleden