Voetbalsters verslaan Finland op Tournoi de France
LE HAVRE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op het Tournoi de France een ruime zege op Finland geboekt: 3-0. Katja Snoeijs scoorde tweemaal in Stade Océane van Le Havre. Caitlin Dijkstra maakte de openingstreffer.
Bondscoach Mark Parsons benutte het duel met de Finnen om wat andere spelers aan het werk te zien. Lieke Martens, Sari van Veenendaal, Lineth Beerensteyn, Victoria Pelova en Stefanie van der Gragt bleven op de bank. Jackie Groenen hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Keepster Daphne van Domselaar en Kayleigh van Dooren debuteerden in de basisformatie van Oranje.
Joëlle Smits, Renate Jansen, Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms kunnen "als gevolg van de coronaprotocollen" niet spelen op het Tournoi de France. Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden zaten al niet bij de selectie voor het toernooi in Frankrijk vanwege blessures.
Nederland, dat woensdag gelijkspeelde tegen Brazilië (1-1), speelt dinsdag nog tegen gastland Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
9 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
20 uur geleden