Voetbalsters verslaan Finland op Tournoi de France
LE HAVRE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op het Tournoi de France een ruime zege op Finland geboekt: 3-0. Katja Snoeijs scoorde tweemaal in Stade Océane van Le Havre. Caitlin Dijkstra maakte de openingstreffer.
Bondscoach Mark Parsons benutte het duel met de Finnen om wat andere spelers aan het werk te zien. Lieke Martens, Sari van Veenendaal, Lineth Beerensteyn, Victoria Pelova en Stefanie van der Gragt bleven op de bank. Jackie Groenen hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Keepster Daphne van Domselaar en Kayleigh van Dooren debuteerden in de basisformatie van Oranje.
Joëlle Smits, Renate Jansen, Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms kunnen "als gevolg van de coronaprotocollen" niet spelen op het Tournoi de France. Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden zaten al niet bij de selectie voor het toernooi in Frankrijk vanwege blessures.
Nederland, dat woensdag gelijkspeelde tegen Brazilië (1-1), speelt dinsdag nog tegen gastland Frankrijk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
12 uur geleden