Voetbalsters verslaan Finland op Tournoi de France
LE HAVRE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op het Tournoi de France een ruime zege op Finland geboekt: 3-0. Katja Snoeijs scoorde tweemaal in Stade Océane van Le Havre. Caitlin Dijkstra maakte de openingstreffer.
Bondscoach Mark Parsons benutte het duel met de Finnen om wat andere spelers aan het werk te zien. Lieke Martens, Sari van Veenendaal, Lineth Beerensteyn, Victoria Pelova en Stefanie van der Gragt bleven op de bank. Jackie Groenen hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Keepster Daphne van Domselaar en Kayleigh van Dooren debuteerden in de basisformatie van Oranje.
Joëlle Smits, Renate Jansen, Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms kunnen "als gevolg van de coronaprotocollen" niet spelen op het Tournoi de France. Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden zaten al niet bij de selectie voor het toernooi in Frankrijk vanwege blessures.
Nederland, dat woensdag gelijkspeelde tegen Brazilië (1-1), speelt dinsdag nog tegen gastland Frankrijk.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
47 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
7 uur geleden