Voetbalsters verslaan Finland op Tournoi de France
LE HAVRE (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op het Tournoi de France een ruime zege op Finland geboekt: 3-0. Katja Snoeijs scoorde tweemaal in Stade Océane van Le Havre. Caitlin Dijkstra maakte de openingstreffer.
Bondscoach Mark Parsons benutte het duel met de Finnen om wat andere spelers aan het werk te zien. Lieke Martens, Sari van Veenendaal, Lineth Beerensteyn, Victoria Pelova en Stefanie van der Gragt bleven op de bank. Jackie Groenen hoefde alleen het laatste half uur mee te doen. Keepster Daphne van Domselaar en Kayleigh van Dooren debuteerden in de basisformatie van Oranje.
Joëlle Smits, Renate Jansen, Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms kunnen "als gevolg van de coronaprotocollen" niet spelen op het Tournoi de France. Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden zaten al niet bij de selectie voor het toernooi in Frankrijk vanwege blessures.
Nederland, dat woensdag gelijkspeelde tegen Brazilië (1-1), speelt dinsdag nog tegen gastland Frankrijk.
Meer uit Voetbal
CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
10 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
2 uur geleden