
Voetbalsters verslaan Engeland en houden zicht op Spelen
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in de Nations League een knappe zege geboekt op WK-finalist Engeland van bondscoach Sarina Wiegman. Het elftal van bondscoach Andries Jonker won in een uitverkochte Galgenwaard in Utrecht met 2-1.
De overwinning is belangrijk in de strijd om kwalificatie voor de Olympische Spelen na de nederlaag eerder van Nederland tegen België. Oranje moet de poule winnen om zich te kunnen plaatsen voor de Spelen van Parijs 2024.
Lieke Martens bracht Oranje na ruim een half uur op 1-0. Alessia Russo maakte in de tweede helft gelijk voor Engeland. Invalster Renate Jansen bezorgde Oranje met een late treffer de kostbare zege.
Jonker had tegen Engeland weer de beschikking over Daphne van Domselaar. De eerste keepster van Oranje was afgelopen week niet fit, waardoor Jacintha Weimar debuteerde tegen België. Weimar werd tegen de Europees kampioen buiten de selectie gelaten.
De bondscoach had zijn team verder ongewijzigd gelaten en wilde dat de ploeg efficiënter met de kansen om zou springen. Wiegman keerde terug in Utrecht met vrijwel dezelfde ploeg als in de met 1-0 verloren WK-finale tegen Spanje. Met Lucy Bronze en Lauren Hemp, die beiden al scoorden tegen Schotland (2-1), had Wiegman gevaarlijke speelsters.
Oranje nam het initiatief in het begin van de wedstrijd, maar tot echte kansen leidde dat nog niet. Jill Roord schoot een keer op doel. Verdedigster Caitlin Dijkstra rukte daarna goed op en dwong Mary Earps met een schot in de korte hoek tot een redding.
Na een onderschepping door Jackie Groenen in de 34e minuut kreeg Daniëlle van de Donk de bal in buitenspelpositie en legde die goed terug. Lieke Martens kon vervolgens de 1-0 binnenschieten. De protesten van Wiegman haalden niets uit, er was geen videoscheidsrechter.
Engeland zette daarna druk. Rachel Daly schoot op de paal en Van Domselaar bracht twee keer redding. Lineth Beerensteyn schoot bij een snelle omschakeling op de lat.
Oranje zakte na de rust wat meer in. Het was aan Van Domselaar te danken dat de formatie van Jonker de voorsprong vasthield. Ze redde enkele keren knap op inzetten van Hemp, maar was daarna kansloos op een schot van Alessia Russo.
Jansen, die in de slotfase voor Beerensteyn in de ploeg werd gebracht, was in de slotminuut bij haar eerste kans trefzeker. Ze werd weggestuurd door Martens en hield met haar rake schot de olympische dromen van de voetbalsters levend.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.
10 uur geledenNITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.
10 uur geledenPRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.
14 uur geledenPRESOV (ANP) - Jong Oranje staat in de kwartfinale van het EK. De jonge profvoetballers van bondscoach Michael Reiziger hadden aan een 2-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als nummer 2 van Groep D de laatste acht te bereiken. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Jong Portugal (winnaar van Groep C) om een plaats in de halve finales.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Tsjechische doelman Vitezslav Jaros speelt komend seizoen voor Ajax. De keeper wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Liverpool. De 23-jarige doelman laat via de website van de Amsterdamse club weten dat hij gelooft dat de manier van voetballen van Ajax goed bij hem past.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders maakt in de wedstrijd van Manchester City tegen het Marokkaanse Wydad AC op het WK voor clubteams zijn debuut voor de Engelse club. Trainer Pep Guardiola gunt de international, die een week geleden werd overgenomen van AC Milan, een basisplaats.
16 uur geleden