Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland

Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland

SITTARD (ANP) - De voetbalsters hebben een oefenduel tegen Duitsland verloren. De speelsters van bondscoach Andries Jonker gingen in het stadion van Fortuna Sittard met 1-0 onderuit tegen de finalist van het afgelopen EK.

Sydney Lohmann maakte in het begin van de tweede helft uit een hoekschop het enige doelpunt. Het lukte Oranje in de slotfase niet meer gelijk te komen, ondanks veel kansen.

De Leeuwinnen bereiden zich net als Duitsland voor op het WK, dat vanaf 20 juli wordt gehouden in Australië en Nieuw-Zeeland. Oranje treft dan in de groepsfase achtereenvolgens Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam.

Krachtmeting

Bondscoach Jonker sprak van een echte krachtmeting, waarin de ploeg kon laten zien waar die staat. Hij wilde vooraf aan de wedstrijd niet aangeven in welke opstelling hij zijn elf voetbalsters wilde laten spelen. Uiteindelijk bleek dat met Lieke Martens en Lineth Beerensteyn als diepste spitsen. Stefanie van der Gragt speelde achterin haar honderdste wedstrijd voor Oranje, waar speelsters als Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Esmee Brugts ontbraken.

Nederland zette vroeg druk en daar hadden de Duitse voetbalsters, die de EK-finale met 2-1 verloren van het Engeland van Sarina Wiegman, de nodige moeite mee. Het leverde Oranje kansen op, voornamelijk via Beerensteyn. Die stuitte echter meerdere keren op keepster Merle Frohms en na de rust op Ann-Katrin Berger.

Kansen

Na een gemiste kans van Beerensteyn aan het begin van de tweede helft, scoorde Duitsland aan de andere kant wel. Bij een corner van Klara Bühl liep Lohman zich goed vrij en kopte binnen. Kort daarop kregen de Duitse voetbalsters van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg de kans op nog een treffer via Bühl, maar redde Daphne van Domselaar.

In de slotfase zocht Oranje verwoed naar de gelijkmaker. De kansen kwamen er ook, bijvoorbeeld voor Beerensteyn en Jill Roord. De grootste was voor Damaris Egurrola, die van dichtbij kon binnentikken, maar Berger redde knap met een been. In de omschakeling scoorde Laura Freigang nog bijna. Haar schot ging via de binnenkant paal eruit.

Oranje oefent nog op 12 april in Rotterdam tegen Polen. Op 2 juli speelt het Nederlands elftal nog een laatste wedstrijd voor het WK, tegen België.

Meer uit Voetbal

Rode kaart voor NEC'er Ouaissa geseponeerd

NIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.

8 minuten geleden
Nederlands elftal sluit jaar af op plek 7 van FIFA-ranking

ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.

1 uur geleden
Liverpool vreest voor beenbreuk bij miljoenenaankoop Isak

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.

2 uur geleden
Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

4 uur geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

4 uur geleden
Coach Guardiola: te zware spelers na kerstdiner doen niet mee

MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.

4 uur geleden
Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

13 uur geleden