Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland
SITTARD (ANP) - De voetbalsters hebben een oefenduel tegen Duitsland verloren. De speelsters van bondscoach Andries Jonker gingen in het stadion van Fortuna Sittard met 1-0 onderuit tegen de finalist van het afgelopen EK.
Sydney Lohmann maakte in het begin van de tweede helft uit een hoekschop het enige doelpunt. Het lukte Oranje in de slotfase niet meer gelijk te komen, ondanks veel kansen.
De Leeuwinnen bereiden zich net als Duitsland voor op het WK, dat vanaf 20 juli wordt gehouden in Australië en Nieuw-Zeeland. Oranje treft dan in de groepsfase achtereenvolgens Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam.
Krachtmeting
Bondscoach Jonker sprak van een echte krachtmeting, waarin de ploeg kon laten zien waar die staat. Hij wilde vooraf aan de wedstrijd niet aangeven in welke opstelling hij zijn elf voetbalsters wilde laten spelen. Uiteindelijk bleek dat met Lieke Martens en Lineth Beerensteyn als diepste spitsen. Stefanie van der Gragt speelde achterin haar honderdste wedstrijd voor Oranje, waar speelsters als Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Esmee Brugts ontbraken.
Nederland zette vroeg druk en daar hadden de Duitse voetbalsters, die de EK-finale met 2-1 verloren van het Engeland van Sarina Wiegman, de nodige moeite mee. Het leverde Oranje kansen op, voornamelijk via Beerensteyn. Die stuitte echter meerdere keren op keepster Merle Frohms en na de rust op Ann-Katrin Berger.
Kansen
Na een gemiste kans van Beerensteyn aan het begin van de tweede helft, scoorde Duitsland aan de andere kant wel. Bij een corner van Klara Bühl liep Lohman zich goed vrij en kopte binnen. Kort daarop kregen de Duitse voetbalsters van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg de kans op nog een treffer via Bühl, maar redde Daphne van Domselaar.
In de slotfase zocht Oranje verwoed naar de gelijkmaker. De kansen kwamen er ook, bijvoorbeeld voor Beerensteyn en Jill Roord. De grootste was voor Damaris Egurrola, die van dichtbij kon binnentikken, maar Berger redde knap met een been. In de omschakeling scoorde Laura Freigang nog bijna. Haar schot ging via de binnenkant paal eruit.
Oranje oefent nog op 12 april in Rotterdam tegen Polen. Op 2 juli speelt het Nederlands elftal nog een laatste wedstrijd voor het WK, tegen België.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
8 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
8 uur geleden