Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland

Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland

SITTARD (ANP) - De voetbalsters hebben een oefenduel tegen Duitsland verloren. De speelsters van bondscoach Andries Jonker gingen in het stadion van Fortuna Sittard met 1-0 onderuit tegen de finalist van het afgelopen EK.

Sydney Lohmann maakte in het begin van de tweede helft uit een hoekschop het enige doelpunt. Het lukte Oranje in de slotfase niet meer gelijk te komen, ondanks veel kansen.

De Leeuwinnen bereiden zich net als Duitsland voor op het WK, dat vanaf 20 juli wordt gehouden in Australië en Nieuw-Zeeland. Oranje treft dan in de groepsfase achtereenvolgens Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam.

Krachtmeting

Bondscoach Jonker sprak van een echte krachtmeting, waarin de ploeg kon laten zien waar die staat. Hij wilde vooraf aan de wedstrijd niet aangeven in welke opstelling hij zijn elf voetbalsters wilde laten spelen. Uiteindelijk bleek dat met Lieke Martens en Lineth Beerensteyn als diepste spitsen. Stefanie van der Gragt speelde achterin haar honderdste wedstrijd voor Oranje, waar speelsters als Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Esmee Brugts ontbraken.

Nederland zette vroeg druk en daar hadden de Duitse voetbalsters, die de EK-finale met 2-1 verloren van het Engeland van Sarina Wiegman, de nodige moeite mee. Het leverde Oranje kansen op, voornamelijk via Beerensteyn. Die stuitte echter meerdere keren op keepster Merle Frohms en na de rust op Ann-Katrin Berger.

Kansen

Na een gemiste kans van Beerensteyn aan het begin van de tweede helft, scoorde Duitsland aan de andere kant wel. Bij een corner van Klara Bühl liep Lohman zich goed vrij en kopte binnen. Kort daarop kregen de Duitse voetbalsters van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg de kans op nog een treffer via Bühl, maar redde Daphne van Domselaar.

In de slotfase zocht Oranje verwoed naar de gelijkmaker. De kansen kwamen er ook, bijvoorbeeld voor Beerensteyn en Jill Roord. De grootste was voor Damaris Egurrola, die van dichtbij kon binnentikken, maar Berger redde knap met een been. In de omschakeling scoorde Laura Freigang nog bijna. Haar schot ging via de binnenkant paal eruit.

Oranje oefent nog op 12 april in Rotterdam tegen Polen. Op 2 juli speelt het Nederlands elftal nog een laatste wedstrijd voor het WK, tegen België.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

5 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

5 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

5 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

5 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

8 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

8 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

8 uur geleden