Voetbalsters verliezen na veel gemiste kansen van Duitsland
SITTARD (ANP) - De voetbalsters hebben een oefenduel tegen Duitsland verloren. De speelsters van bondscoach Andries Jonker gingen in het stadion van Fortuna Sittard met 1-0 onderuit tegen de finalist van het afgelopen EK.
Sydney Lohmann maakte in het begin van de tweede helft uit een hoekschop het enige doelpunt. Het lukte Oranje in de slotfase niet meer gelijk te komen, ondanks veel kansen.
De Leeuwinnen bereiden zich net als Duitsland voor op het WK, dat vanaf 20 juli wordt gehouden in Australië en Nieuw-Zeeland. Oranje treft dan in de groepsfase achtereenvolgens Portugal, de Verenigde Staten en Vietnam.
Krachtmeting
Bondscoach Jonker sprak van een echte krachtmeting, waarin de ploeg kon laten zien waar die staat. Hij wilde vooraf aan de wedstrijd niet aangeven in welke opstelling hij zijn elf voetbalsters wilde laten spelen. Uiteindelijk bleek dat met Lieke Martens en Lineth Beerensteyn als diepste spitsen. Stefanie van der Gragt speelde achterin haar honderdste wedstrijd voor Oranje, waar speelsters als Vivianne Miedema, Jackie Groenen en Esmee Brugts ontbraken.
Nederland zette vroeg druk en daar hadden de Duitse voetbalsters, die de EK-finale met 2-1 verloren van het Engeland van Sarina Wiegman, de nodige moeite mee. Het leverde Oranje kansen op, voornamelijk via Beerensteyn. Die stuitte echter meerdere keren op keepster Merle Frohms en na de rust op Ann-Katrin Berger.
Kansen
Na een gemiste kans van Beerensteyn aan het begin van de tweede helft, scoorde Duitsland aan de andere kant wel. Bij een corner van Klara Bühl liep Lohman zich goed vrij en kopte binnen. Kort daarop kregen de Duitse voetbalsters van bondscoach Martina Voss-Tecklenburg de kans op nog een treffer via Bühl, maar redde Daphne van Domselaar.
In de slotfase zocht Oranje verwoed naar de gelijkmaker. De kansen kwamen er ook, bijvoorbeeld voor Beerensteyn en Jill Roord. De grootste was voor Damaris Egurrola, die van dichtbij kon binnentikken, maar Berger redde knap met een been. In de omschakeling scoorde Laura Freigang nog bijna. Haar schot ging via de binnenkant paal eruit.
Oranje oefent nog op 12 april in Rotterdam tegen Polen. Op 2 juli speelt het Nederlands elftal nog een laatste wedstrijd voor het WK, tegen België.
Meer uit Voetbal
EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
39 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
5 uur geleden