Voetbalsters verliezen in oefenwedstrijd van Italië
FERRARA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in aanloop naar de Olympische Spelen in een oefenwedstrijd met 1-0 verloren van Italië. Het enige doelpunt viel na een klein kwartier uit een strafschop, die werd benut door Cristiana Girelli.
De penalty werd gegeven na een ongelukkige actie van aanvalster Renate Jansen, die in een klutssituatie na een vrije trap een tegenstandster naar de grond werkte. Oranje-keeper Sari van Veenendaal koos de goede hoek, maar kon de inzet van Girelli niet pareren.
Oranje trad aan zonder spits Vivianne Miedema, die niet helemaal fit was en ook niet op de bank zat. Lieke Martens kreeg ook geen speelminuten. Bondscoach Sarina Wiegman wisselde veelvuldig en greep het duel aan om diverse speelsters aan het werk te zien. Volgende week woensdag maakt ze de selectie voor de Olympische Spelen bekend.
Toeschouwers
De wedstrijd werd gespeeld in Ferrara, waar duizend toeschouwers aanwezig waren.
Dinsdag komt Oranje opnieuw in actie. Dan is in Enschede Noorwegen de tegenstander.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
7 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
11 uur geleden