Voetbalsters verliezen in oefenwedstrijd van Italië
FERRARA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben in aanloop naar de Olympische Spelen in een oefenwedstrijd met 1-0 verloren van Italië. Het enige doelpunt viel na een klein kwartier uit een strafschop, die werd benut door Cristiana Girelli.
De penalty werd gegeven na een ongelukkige actie van aanvalster Renate Jansen, die in een klutssituatie na een vrije trap een tegenstandster naar de grond werkte. Oranje-keeper Sari van Veenendaal koos de goede hoek, maar kon de inzet van Girelli niet pareren.
Oranje trad aan zonder spits Vivianne Miedema, die niet helemaal fit was en ook niet op de bank zat. Lieke Martens kreeg ook geen speelminuten. Bondscoach Sarina Wiegman wisselde veelvuldig en greep het duel aan om diverse speelsters aan het werk te zien. Volgende week woensdag maakt ze de selectie voor de Olympische Spelen bekend.
Toeschouwers
De wedstrijd werd gespeeld in Ferrara, waar duizend toeschouwers aanwezig waren.
Dinsdag komt Oranje opnieuw in actie. Dan is in Enschede Noorwegen de tegenstander.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
16 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
18 uur geleden