Voetbalsters verliezen in kwartfinale WK na verlenging van Spanje
WELLINGTON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn op het WK uitgeschakeld in de kwartfinales. De ploeg van bondscoach Andries Jonker moest in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington na verlenging met 2-1 buigen voor Spanje. Salma Paralluelo maakte in de 111e minuut het winnende doelpunt, vlak nadat Lineth Beerensteyn aan de andere kant twee grote kansen had gemist.
Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Mariona Caldentey bracht Spanje 10 minuten voor tijd op voorsprong uit een strafschop, toegekend na hands van Stefanie van der Gragt. De verdedigster, die stopt met voetballen, maakte haar fout goed door in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.
Oranje had in de groepsfase titelverdediger Verenigde Staten op 1-1 gehouden en bereikte met 7 punten als poulewinnaar de knock-outfase. In de achtste finales wonnen de voetbalsters met 2-0 van Zuid-Afrika. De ploeg van Jonker moest het vrijdag echter afleggen tegen Spanje, dat het in de halve finales opneemt tegen Japan of Zweden.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
14 uur geleden