Voetbalsters verliezen in kwartfinale WK na verlenging van Spanje
WELLINGTON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn op het WK uitgeschakeld in de kwartfinales. De ploeg van bondscoach Andries Jonker moest in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington na verlenging met 2-1 buigen voor Spanje. Salma Paralluelo maakte in de 111e minuut het winnende doelpunt, vlak nadat Lineth Beerensteyn aan de andere kant twee grote kansen had gemist.
Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Mariona Caldentey bracht Spanje 10 minuten voor tijd op voorsprong uit een strafschop, toegekend na hands van Stefanie van der Gragt. De verdedigster, die stopt met voetballen, maakte haar fout goed door in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.
Oranje had in de groepsfase titelverdediger Verenigde Staten op 1-1 gehouden en bereikte met 7 punten als poulewinnaar de knock-outfase. In de achtste finales wonnen de voetbalsters met 2-0 van Zuid-Afrika. De ploeg van Jonker moest het vrijdag echter afleggen tegen Spanje, dat het in de halve finales opneemt tegen Japan of Zweden.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
4 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geleden