Voetbalsters verliezen in kwartfinale WK na verlenging van Spanje
WELLINGTON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn op het WK uitgeschakeld in de kwartfinales. De ploeg van bondscoach Andries Jonker moest in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington na verlenging met 2-1 buigen voor Spanje. Salma Paralluelo maakte in de 111e minuut het winnende doelpunt, vlak nadat Lineth Beerensteyn aan de andere kant twee grote kansen had gemist.
Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Mariona Caldentey bracht Spanje 10 minuten voor tijd op voorsprong uit een strafschop, toegekend na hands van Stefanie van der Gragt. De verdedigster, die stopt met voetballen, maakte haar fout goed door in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.
Oranje had in de groepsfase titelverdediger Verenigde Staten op 1-1 gehouden en bereikte met 7 punten als poulewinnaar de knock-outfase. In de achtste finales wonnen de voetbalsters met 2-0 van Zuid-Afrika. De ploeg van Jonker moest het vrijdag echter afleggen tegen Spanje, dat het in de halve finales opneemt tegen Japan of Zweden.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
13 uur geleden