Voetbalsters verliezen in kwartfinale WK na verlenging van Spanje
WELLINGTON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn op het WK uitgeschakeld in de kwartfinales. De ploeg van bondscoach Andries Jonker moest in de Nieuw-Zeelandse stad Wellington na verlenging met 2-1 buigen voor Spanje. Salma Paralluelo maakte in de 111e minuut het winnende doelpunt, vlak nadat Lineth Beerensteyn aan de andere kant twee grote kansen had gemist.
Na de reguliere speeltijd stond het 1-1. Mariona Caldentey bracht Spanje 10 minuten voor tijd op voorsprong uit een strafschop, toegekend na hands van Stefanie van der Gragt. De verdedigster, die stopt met voetballen, maakte haar fout goed door in de blessuretijd de gelijkmaker binnen te schieten.
Oranje had in de groepsfase titelverdediger Verenigde Staten op 1-1 gehouden en bereikte met 7 punten als poulewinnaar de knock-outfase. In de achtste finales wonnen de voetbalsters met 2-0 van Zuid-Afrika. De ploeg van Jonker moest het vrijdag echter afleggen tegen Spanje, dat het in de halve finales opneemt tegen Japan of Zweden.
Meer uit Voetbal
CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
7 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
18 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
20 uur geleden