Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen

Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een oefeninterland tegen Noorwegen verloren. De ploeg van bondscoach Andries Jonker ging in Den Haag met 2-0 onderuit.

Sophie Román Haug opende de score voor Noorwegen in de tweede helft. Sherida Spitse zorgde met een eigen doelpunt voor 0-2.

Het is de eerste nederlaag voor bondscoach Jonker, die na het EK de ontslagen Mark Parsons opvolgde. Door een nipte 1-0-overwinning op IJsland plaatste Oranje zich in september onder Jonker voor het WK.

3-5-2

Jonker gunde Lieke Martens, Stefanie van der Gragt en Dominique Janssen rust en raakte in de voorbereiding ook onder anderen Vivianne Miedema en Lineth Beerensteyn kwijt. Daardoor kregen speelsters als Damaris Egurrola, Esmee Brugts en Fenna Kalma een kans in de basis.

De bondscoach wilde ook een 3-5-2-systeem testen. Halverwege de eerste helft keerde Oranje echter al terug naar 4-3-3 nadat de Noorse speelsters er enkele keren gevaarlijk uit konden komen. Jill Roord kreeg in de eerste helft de grootste kans op de openingstreffer, maar haar inzet werd van de lijn gehaald.

Achterstand

In de tweede helft kwam Noorwegen op voorsprong nadat het al een keer de lat had geraakt. Julie Blakstad werd na ruim een uur de diepte ingestuurd uit een vrije trap en kon ongestoord voorzetten. Román Haug tikte de bal voor Kerstin Casparij binnen. Het werd zelfs 2-0 doordat Amalie Eikeland op rechts Lisa Doorn aftroefde en de bal voorgaf. Aanvoerster Spitse raakte de bal verkeerd en passeerde haar eigen keepster Daphne van Domselaar.

Oranje was niet meer bij machte iets tegen de achterstand te doen. Ook met vaste speelsters Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen als invalsters in de tweede helft en later Renate Jansen en Romée Leuchter kwamen de voetbalsters niet meer tot grote kansen.

Meer uit Voetbal

Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

7 minuten geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

2 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

2 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

12 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

13 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

13 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

14 uur geleden