Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een oefeninterland tegen Noorwegen verloren. De ploeg van bondscoach Andries Jonker ging in Den Haag met 2-0 onderuit.
Sophie Román Haug opende de score voor Noorwegen in de tweede helft. Sherida Spitse zorgde met een eigen doelpunt voor 0-2.
Het is de eerste nederlaag voor bondscoach Jonker, die na het EK de ontslagen Mark Parsons opvolgde. Door een nipte 1-0-overwinning op IJsland plaatste Oranje zich in september onder Jonker voor het WK.
3-5-2
Jonker gunde Lieke Martens, Stefanie van der Gragt en Dominique Janssen rust en raakte in de voorbereiding ook onder anderen Vivianne Miedema en Lineth Beerensteyn kwijt. Daardoor kregen speelsters als Damaris Egurrola, Esmee Brugts en Fenna Kalma een kans in de basis.
De bondscoach wilde ook een 3-5-2-systeem testen. Halverwege de eerste helft keerde Oranje echter al terug naar 4-3-3 nadat de Noorse speelsters er enkele keren gevaarlijk uit konden komen. Jill Roord kreeg in de eerste helft de grootste kans op de openingstreffer, maar haar inzet werd van de lijn gehaald.
Achterstand
In de tweede helft kwam Noorwegen op voorsprong nadat het al een keer de lat had geraakt. Julie Blakstad werd na ruim een uur de diepte ingestuurd uit een vrije trap en kon ongestoord voorzetten. Román Haug tikte de bal voor Kerstin Casparij binnen. Het werd zelfs 2-0 doordat Amalie Eikeland op rechts Lisa Doorn aftroefde en de bal voorgaf. Aanvoerster Spitse raakte de bal verkeerd en passeerde haar eigen keepster Daphne van Domselaar.
Oranje was niet meer bij machte iets tegen de achterstand te doen. Ook met vaste speelsters Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen als invalsters in de tweede helft en later Renate Jansen en Romée Leuchter kwamen de voetbalsters niet meer tot grote kansen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geleden