Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een oefeninterland tegen Noorwegen verloren. De ploeg van bondscoach Andries Jonker ging in Den Haag met 2-0 onderuit.
Sophie Román Haug opende de score voor Noorwegen in de tweede helft. Sherida Spitse zorgde met een eigen doelpunt voor 0-2.
Het is de eerste nederlaag voor bondscoach Jonker, die na het EK de ontslagen Mark Parsons opvolgde. Door een nipte 1-0-overwinning op IJsland plaatste Oranje zich in september onder Jonker voor het WK.
3-5-2
Jonker gunde Lieke Martens, Stefanie van der Gragt en Dominique Janssen rust en raakte in de voorbereiding ook onder anderen Vivianne Miedema en Lineth Beerensteyn kwijt. Daardoor kregen speelsters als Damaris Egurrola, Esmee Brugts en Fenna Kalma een kans in de basis.
De bondscoach wilde ook een 3-5-2-systeem testen. Halverwege de eerste helft keerde Oranje echter al terug naar 4-3-3 nadat de Noorse speelsters er enkele keren gevaarlijk uit konden komen. Jill Roord kreeg in de eerste helft de grootste kans op de openingstreffer, maar haar inzet werd van de lijn gehaald.
Achterstand
In de tweede helft kwam Noorwegen op voorsprong nadat het al een keer de lat had geraakt. Julie Blakstad werd na ruim een uur de diepte ingestuurd uit een vrije trap en kon ongestoord voorzetten. Román Haug tikte de bal voor Kerstin Casparij binnen. Het werd zelfs 2-0 doordat Amalie Eikeland op rechts Lisa Doorn aftroefde en de bal voorgaf. Aanvoerster Spitse raakte de bal verkeerd en passeerde haar eigen keepster Daphne van Domselaar.
Oranje was niet meer bij machte iets tegen de achterstand te doen. Ook met vaste speelsters Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen als invalsters in de tweede helft en later Renate Jansen en Romée Leuchter kwamen de voetbalsters niet meer tot grote kansen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
15 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
21 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
21 uur geleden