Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen

Voetbalsters verliezen in Den Haag oefenwedstrijd van Noorwegen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een oefeninterland tegen Noorwegen verloren. De ploeg van bondscoach Andries Jonker ging in Den Haag met 2-0 onderuit.

Sophie Román Haug opende de score voor Noorwegen in de tweede helft. Sherida Spitse zorgde met een eigen doelpunt voor 0-2.

Het is de eerste nederlaag voor bondscoach Jonker, die na het EK de ontslagen Mark Parsons opvolgde. Door een nipte 1-0-overwinning op IJsland plaatste Oranje zich in september onder Jonker voor het WK.

3-5-2

Jonker gunde Lieke Martens, Stefanie van der Gragt en Dominique Janssen rust en raakte in de voorbereiding ook onder anderen Vivianne Miedema en Lineth Beerensteyn kwijt. Daardoor kregen speelsters als Damaris Egurrola, Esmee Brugts en Fenna Kalma een kans in de basis.

De bondscoach wilde ook een 3-5-2-systeem testen. Halverwege de eerste helft keerde Oranje echter al terug naar 4-3-3 nadat de Noorse speelsters er enkele keren gevaarlijk uit konden komen. Jill Roord kreeg in de eerste helft de grootste kans op de openingstreffer, maar haar inzet werd van de lijn gehaald.

Achterstand

In de tweede helft kwam Noorwegen op voorsprong nadat het al een keer de lat had geraakt. Julie Blakstad werd na ruim een uur de diepte ingestuurd uit een vrije trap en kon ongestoord voorzetten. Román Haug tikte de bal voor Kerstin Casparij binnen. Het werd zelfs 2-0 doordat Amalie Eikeland op rechts Lisa Doorn aftroefde en de bal voorgaf. Aanvoerster Spitse raakte de bal verkeerd en passeerde haar eigen keepster Daphne van Domselaar.

Oranje was niet meer bij machte iets tegen de achterstand te doen. Ook met vaste speelsters Daniëlle van de Donk en Jackie Groenen als invalsters in de tweede helft en later Renate Jansen en Romée Leuchter kwamen de voetbalsters niet meer tot grote kansen.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje in kwartfinale EK na rust langs Zwitserland

BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.

2 uur geleden
Ten Hag debuteert bij Bayer Leverkusen met ruime nederlaag

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.

3 uur geleden
FC Utrecht verliest oefenduel in aanloop naar Europese wedstrijd

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.

6 uur geleden
Oud-PSV'er Madueke bevestigt vertrek bij Chelsea

LONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.

7 uur geleden
FC Barcelona moet terugkeer in Camp Nou met maand uitstellen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.

7 uur geleden
Heracles Almelo haalt verdediger Van der Kust van Sparta

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

9 uur geleden
Verdediger Hancko vertrekt voor een recordbedrag bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.

10 uur geleden