Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen duel om brons op WK onder 20 jaar

Voetbalsters verliezen duel om brons op WK onder 20 jaar

SAN JOSÉ (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben de wedstrijd om brons van het WK onder 20 jaar in Costa Rica verloren. Tegenstander Brazilië was in San José met 4-1 te sterk.

Oranje had eerder naast een finaleplaats gegrepen door de 2-1-nederlaag tegen Spanje. De Spaanse voetbalsters veroverden de wereldtitel door Japan met 3-1 te verslaan.

In het Costa Rica Nationaal Stadion in San José kwam Brazilië op voorsprong door een treffer van Ana Clara. Rosa van Gool maakte in de 21e minuut met een kopbal gelijk voor de ploeg van bondscoach Jessica Torny. Die stand hield Oranje vast in de eerst helft, ook toen Brazilië een strafschop kreeg na een handsbal. Keepster Lisan Alkemade stopte de inzet van Tarciane.

In de tweede helft liepen de Braziliaanse voetbalsters uit via twee treffers van Tarciane, waarvan de tweede uit een strafschop. Giovanna Fernandes bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 4-1.

Gestreden

"Dit resultaat doet het meeste pijn. Ook bij de meiden", reageerde de bondscoach. "Want we hadden deze wedstrijd net zo goed kunnen winnen en onszelf kunnen belonen met een bronzen medaille. Ook deze wedstrijd hebben de meiden tot de laatste seconde gestreden. We zijn blijven vechten, waardoor we toch nog mogelijkheden kregen."

Torny was daarnaast ook trots op haar speelsters. "We zijn met weinig verwachtingen aan dit WK begonnen, vervolgens in het toernooi gegroeid en boven onszelf uitgestegen. We zijn vierde van de wereld geworden. Dat is echt super knap."

Meer uit Voetbal

Villarreal verzekert zich opnieuw van deelname Champions League

VILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.

35 minuten geleden
Ajax profiteert van promotie Ipswich en verkoopt Akpom

IPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.

1 uur geleden
RKC verslaat Roda JC na strafschoppen en treft Willem II

WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.

18 uur geleden
Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

21 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

22 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

1 dag geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

1 dag geleden