Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters verliezen duel om brons op WK onder 20 jaar

Voetbalsters verliezen duel om brons op WK onder 20 jaar

SAN JOSÉ (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben de wedstrijd om brons van het WK onder 20 jaar in Costa Rica verloren. Tegenstander Brazilië was in San José met 4-1 te sterk.

Oranje had eerder naast een finaleplaats gegrepen door de 2-1-nederlaag tegen Spanje. De Spaanse voetbalsters veroverden de wereldtitel door Japan met 3-1 te verslaan.

In het Costa Rica Nationaal Stadion in San José kwam Brazilië op voorsprong door een treffer van Ana Clara. Rosa van Gool maakte in de 21e minuut met een kopbal gelijk voor de ploeg van bondscoach Jessica Torny. Die stand hield Oranje vast in de eerst helft, ook toen Brazilië een strafschop kreeg na een handsbal. Keepster Lisan Alkemade stopte de inzet van Tarciane.

In de tweede helft liepen de Braziliaanse voetbalsters uit via twee treffers van Tarciane, waarvan de tweede uit een strafschop. Giovanna Fernandes bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 4-1.

Gestreden

"Dit resultaat doet het meeste pijn. Ook bij de meiden", reageerde de bondscoach. "Want we hadden deze wedstrijd net zo goed kunnen winnen en onszelf kunnen belonen met een bronzen medaille. Ook deze wedstrijd hebben de meiden tot de laatste seconde gestreden. We zijn blijven vechten, waardoor we toch nog mogelijkheden kregen."

Torny was daarnaast ook trots op haar speelsters. "We zijn met weinig verwachtingen aan dit WK begonnen, vervolgens in het toernooi gegroeid en boven onszelf uitgestegen. We zijn vierde van de wereld geworden. Dat is echt super knap."

Meer uit Voetbal

Dieperink niet als VAR naar WK na incident in hotel in Londen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.

53 minuten geleden
Real Madrid verslaat Real Oviedo en eindigt als tweede in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).

15 uur geleden
Frankrijk zonder middenvelder Camavinga naar WK

PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.

17 uur geleden
Ancelotti blijft tot medio 2030 bondscoach van Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.

19 uur geleden
Doelman Scherpen wint Belgische beker met Union

BRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.

20 uur geleden
Herstelde Mbappé keert terug bij Real Madrid

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.

22 uur geleden
International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

1 dag geleden