
Voetbalsters van FC Twente verslaan PSV in bekerfinale
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben voor de vierde keer de KNVB-beker gewonnen. Ze waren in de finale te sterk voor PSV op Het Kasteel in Rotterdam (2-1).
Lynn Groenewegen en Kayleigh van Dooren scoorden na rust namens de club uit Enschede voor ruim 3500 toeschouwers. Vervolgens maakte Renate Jansen de eindstrijd weer spannend.
FC Twente kan het seizoen nog mooier maken met winst van de landstitel. De club uit Enschede en PSV hebben met nog één wedstrijd te spelen evenveel punten. FC Twente staat op basis van een beter doelsaldo (+49 tegen +44 voor PSV) op de eerste plaats. FC Twente ontvangt AZ komende zaterdag. PSV speelt op de laatste speeldag thuis tegen Feyenoord.
Verdiend
De winst van FC Twente was verdiend. Nina Nijstad was in de eerste minuut nog wel dicht bij de openingstreffer voor PSV. Ze kon redelijk vrij uithalen na een kopbal van haar ploeggenote Fenna Kalma, maar raakte de paal. PSV zag in de achttiende minuut Gwyneth Hendriks afhaken. De aanvoerster raakte vermoedelijk zwaar geblesseerd aan een knie en verliet huilend het speelveld.
FC Twente werd steeds sterker na het uitvallen van Hendriks maar kwam voor rust niet tot scoren. Wel raakte Lynn Groenewegen de lat en kon Jaimy Ravensbergen niet profiteren van slordig verdedigen van PSV. Groenewegen kwam in de 52e minuut wel tot scoren, op aangeven van Liz Rijsbergen. Van Dooren maakte in de 65e minuut het tweede doelpunt van FC Twente (2-0).
PSV leek geslagen, maar kwam nog terug door een doelpunt van Jansen. De aanvalster schoot de bal tussen de benen van keepster Daniëlle de Jong in het doel.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.
2 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.
23 minuten geledenROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.
32 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer laatst van de Eredivisie won met 3-1 van sc Heerenveen en schoof een plaatsje naar boven op de ranglijst voorbij Almere City.
2 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de strijd om de plaatsen in de Premier League die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen. De ploeg van coach Pep Guardiola bleef bij het al gedegradeerde Southampton steken op 0-0.
2 uur geledenBREMEN (ANP) - RB Leipzig heeft naast een ticket voor de Champions League gegrepen. De ploeg van onder anderen Xavi Simons bleef bij Werder Bremen steken op een doelpuntloos gelijkspel (0-0) en kan daarmee nummer 4 SC Freiburg niet meer inhalen.
3 uur geledenZURICH (ANP) - De FIFA kan in de toekomst aanzienlijk hogere boetes opleggen voor racistische incidenten bij wedstrijden dan voorheen. De wereldvoetbalbond heeft de maximale geldstraf verhoogd van 1 miljoen naar ruim 5,3 miljoen euro. "We beschikken over het wettelijk kader om daadkrachtiger op te treden", zegt voorzitter Gianni Infantino van de FIFA over maatregelen tegen racisme in het voetbal die komende zomer worden ingevoerd.
9 uur geleden