Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters uitgenodigd voor Frans toernooi

Voetbalsters uitgenodigd voor Frans toernooi

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een uitnodiging gekregen van de Franse bond voor een vriendschappelijk toernooi in het voorjaar. Brazilië en Canada zijn ook uitgenodigd door Frankrijk, dat als gastland sowieso meedoet. Bondscoach Sarina Wiegman moet beslissen of ze met Oranje wil meedoen aan dit vierlandentoernooi of dat de voetbalsters, zoals de laatste jaren gebruikelijk, in actie komen op het toernooi om de Algarve Cup. Aan het programma van de 'Leeuwinnen' voor 2020 wordt nog gewerkt, meldde een woordvoerster van de KNVB.

De Franse bond wil het 50-jarig bestaan van voetbal voor vrouwen in het land opluisteren met een aansprekend evenement. De wedstrijden worden tussen 4 en 10 maart gespeeld in Calais en Valenciennes. De Nederlandse voetbalsters kwamen afgelopen zomer tijdens het WK twee keer in actie in Valenciennes, de groepswedstrijd tegen Kameroen (3-1) en de kwartfinale tegen Italië (2-0).

Oranje gaat in juli naar Japan voor het debuut op de Olympische Spelen. In april vindt de loting plaats. Komend jaar staan voor de Europees kampioen ook nog vier wedstrijden in de EK-kwalificatie op het programma.

Meer uit Voetbal

Brobbey scoort drie keer voor verliezend Sunderland

MANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.

7 minuten geleden
Liverpool boekt kleine zege op Bournemouth, belangrijke rol Gakpo

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.

14 minuten geleden
AZ neemt koppositie van PSV over na nipte zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.

39 minuten geleden
PSV zakt na nederlaag bij Twente naar derde plaats Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.

42 minuten geleden
Van Bronckhorst: Feyenoord speelde tegen Utrecht beste wedstrijd

ROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.

2 uur geleden
Feyenoord laat FC Utrecht in De Kuip met 5-0 kansloos

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.

3 uur geleden
Frans OM begint onderzoek naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi

PARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.

4 uur geleden