Voetbalsters uitgenodigd voor Frans toernooi
ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben een uitnodiging gekregen van de Franse bond voor een vriendschappelijk toernooi in het voorjaar. Brazilië en Canada zijn ook uitgenodigd door Frankrijk, dat als gastland sowieso meedoet. Bondscoach Sarina Wiegman moet beslissen of ze met Oranje wil meedoen aan dit vierlandentoernooi of dat de voetbalsters, zoals de laatste jaren gebruikelijk, in actie komen op het toernooi om de Algarve Cup. Aan het programma van de 'Leeuwinnen' voor 2020 wordt nog gewerkt, meldde een woordvoerster van de KNVB.
De Franse bond wil het 50-jarig bestaan van voetbal voor vrouwen in het land opluisteren met een aansprekend evenement. De wedstrijden worden tussen 4 en 10 maart gespeeld in Calais en Valenciennes. De Nederlandse voetbalsters kwamen afgelopen zomer tijdens het WK twee keer in actie in Valenciennes, de groepswedstrijd tegen Kameroen (3-1) en de kwartfinale tegen Italië (2-0).
Oranje gaat in juli naar Japan voor het debuut op de Olympische Spelen. In april vindt de loting plaats. Komend jaar staan voor de Europees kampioen ook nog vier wedstrijden in de EK-kwalificatie op het programma.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden