Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Twente verslaan Ajax en nemen koppositie over

Voetbalsters Twente verslaan Ajax en nemen koppositie over

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de topper tegen Ajax met 3-1 gewonnen. De landskampioen uit Enschede houdt door de zege in de eigen Grolsch Veste de ongeslagen status en neemt de koppositie in de Vrouwen Eredivisie over van Ajax.

Suzanne Giesen opende in de eerste helft de score voor FC Twente. Met die stand gingen de ploegen ook de rust in omdat keepster Daphne van Domselaar in de extra tijd een strafschop van Romée Leuchter stopte. Ajax had die strafschop gekregen na een overtreding van Marit Auée op Tiny Hoekstra.

De thuisploeg vergrootte de voorsprong in de tweede helft. Na goed terugkoppen van Auée uit een vrije trap kon Caitlin Dijkstra de tweede treffer binnentikken. Leuchter maakte het daarna weer spannend door uit een lange pass de 2-1 binnen te schieten. Twente zorgde voor de eindstand door Elena Dhont, die op aangeven van Renate Jansen uit de counter scoorde.

FC Twente heeft door de zege 24 punten uit acht wedstrijden. De voetbalsters van Ajax hebben ook 24 punten, maar hebben een wedstrijd meer gespeeld.

Meer uit Voetbal

Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

20 minuten geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

52 minuten geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

1 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

2 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

3 uur geleden
PSV-trainer Bosz: Pepi wordt weer mijn spits

ALKMAAR (ANP) - Ricardo Pepi keert binnenkort terug als spits van PSV. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in Alkmaar, na de zege van 5-1 op AZ.

3 uur geleden
Slot met Liverpool onderuit bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft de Champions League-overwinning van dinsdag tegen Real Madrid (1-0) geen goed gevolg kunnen geven. In de Premier League ging de ploeg van Arne Slot met Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch in de basis met 3-0 onderuit bij Manchester City.

3 uur geleden