Voetbalsters Twente beginnen CL-kwalificatie tegen Cardiff City
NYON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente kennen hun tegenstanders in de eerste voorronde van de Champions League. De landskampioen uit Enschede begint het kwalificatietoernooi met een wedstrijd tegen Cardiff City. Bij winst op de ploeg uit Wales komt de tegenstander uit het duel tussen het IJslandse Valur en ZFK Ljuboten uit Noord-Macedonië. Dat is het resultaat van de loting die plaatsvond op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon.
De wedstrijd tegen Cardiff is op 4 september, drie dagen later volgt bij winst het vervolg. De locatie van het kwalificatietoernooi wordt binnenkort bekendgemaakt. Voor de winnaar ligt een ticket klaar voor de tweede voorronde.
De voetbalsters van Ajax beginnen hun kwalificatie, eveneens op 4 september, tegen het Oekraïense FC Kolos Kovalivka. Bij winst volgt een duel met de winnaar van de wedstrijd tussen het Deense Brøndby IF en het Italiaanse Fiorentina. Ajax bereikte vorig jaar de kwartfinales van het belangrijkste Europese clubtoernooi.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
17 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
3 uur geleden