Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters starten voorbereiding op Spelen met gelijkspel

Voetbalsters starten voorbereiding op Spelen met gelijkspel

VALENCIENNES (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn hun voorbereidingstraject richting de Olympische Spelen woensdag gestart met een gelijkspel. De regerend kampioen van Europa en verliezend WK-finalist kwam bij het openingsduel van een vierlandentoernooi, het Tournoi de France, tegen Brazilië niet verder dan 0-0.

Frankrijk en Canada zijn de andere twee deelnemers aan het evenement, dat wordt gehouden ter ere van vijftig jaar vrouwenvoetbal in het land. Frankrijk versloeg Canada eerder op woensdag met 1-0. Oranje treft zaterdag Canada en speelt dinsdag tegen Frankrijk.

Bij Oranje maakten Lieke Martens en Stefanie van der Gragt hun rentree. Buitenspeelster Martens kwam in juli, tijdens de met 2-0 verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten, voor het laatst in actie voor het nationale team. Van der Gragt, centrale verdedigster, speelde haar laatste duel in september in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije (3-0).

Sterker Oranje

Bondscoach Sarina Wiegman startte met Lineth Beerensteyn als rechterverdediger. De speelster van Bayern München, die normaal gesproken in de spits voetbalt, had het moeilijk op de voor haar nieuwe positie. Beerensteyn voetbalde vroeger, in haar jeugdjaren, wel eens als rechtsback. Wiegman moest op die positie improviseren. Desiree van Lunteren zette in november een punt achter haar interlandcarrière en Liza van der Most, ook rechterverdediger, is zwaar geblesseerd.

Oranje was sterker dan Brazilië, dat vorig jaar op het WK in de achtste finales strandde tegen Frankrijk (2-1). Jackie Groenen kreeg in de 20e minuut de eerste kans, maar zij schoot net naast. Shanice van de Sanden nam de bal kort voor rust, na een schot van Vivianne Miedema, in het strafschopgebied net niet goed aan.

Elleboog

Ook in de tweede helft had Nederland een overwicht. Na een klein uur schoot Miedema met links net naast en Van de Sanden kreeg in de 73e minuut de grootste kans. Ze kwam één op één te staan met Aline Villares, maar ze wist de keepster van Brazilië niet te passeren.

Bij de start van het duel begroetten de speelsters elkaar met de elleboog in plaats van met de hand, dit op verzoek van de toernooiorganisatie vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

7 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

7 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

7 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

9 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

9 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

9 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

11 uur geleden