Voetbalsters starten voorbereiding op Spelen met gelijkspel
VALENCIENNES (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn hun voorbereidingstraject richting de Olympische Spelen woensdag gestart met een gelijkspel. De regerend kampioen van Europa en verliezend WK-finalist kwam bij het openingsduel van een vierlandentoernooi, het Tournoi de France, tegen Brazilië niet verder dan 0-0.
Frankrijk en Canada zijn de andere twee deelnemers aan het evenement, dat wordt gehouden ter ere van vijftig jaar vrouwenvoetbal in het land. Frankrijk versloeg Canada eerder op woensdag met 1-0. Oranje treft zaterdag Canada en speelt dinsdag tegen Frankrijk.
Bij Oranje maakten Lieke Martens en Stefanie van der Gragt hun rentree. Buitenspeelster Martens kwam in juli, tijdens de met 2-0 verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten, voor het laatst in actie voor het nationale team. Van der Gragt, centrale verdedigster, speelde haar laatste duel in september in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije (3-0).
Sterker Oranje
Bondscoach Sarina Wiegman startte met Lineth Beerensteyn als rechterverdediger. De speelster van Bayern München, die normaal gesproken in de spits voetbalt, had het moeilijk op de voor haar nieuwe positie. Beerensteyn voetbalde vroeger, in haar jeugdjaren, wel eens als rechtsback. Wiegman moest op die positie improviseren. Desiree van Lunteren zette in november een punt achter haar interlandcarrière en Liza van der Most, ook rechterverdediger, is zwaar geblesseerd.
Oranje was sterker dan Brazilië, dat vorig jaar op het WK in de achtste finales strandde tegen Frankrijk (2-1). Jackie Groenen kreeg in de 20e minuut de eerste kans, maar zij schoot net naast. Shanice van de Sanden nam de bal kort voor rust, na een schot van Vivianne Miedema, in het strafschopgebied net niet goed aan.
Elleboog
Ook in de tweede helft had Nederland een overwicht. Na een klein uur schoot Miedema met links net naast en Van de Sanden kreeg in de 73e minuut de grootste kans. Ze kwam één op één te staan met Aline Villares, maar ze wist de keepster van Brazilië niet te passeren.
Bij de start van het duel begroetten de speelsters elkaar met de elleboog in plaats van met de hand, dit op verzoek van de toernooiorganisatie vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
24 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
54 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
8 uur geleden