Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters starten voorbereiding op Spelen met gelijkspel

Voetbalsters starten voorbereiding op Spelen met gelijkspel

VALENCIENNES (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn hun voorbereidingstraject richting de Olympische Spelen woensdag gestart met een gelijkspel. De regerend kampioen van Europa en verliezend WK-finalist kwam bij het openingsduel van een vierlandentoernooi, het Tournoi de France, tegen Brazilië niet verder dan 0-0.

Frankrijk en Canada zijn de andere twee deelnemers aan het evenement, dat wordt gehouden ter ere van vijftig jaar vrouwenvoetbal in het land. Frankrijk versloeg Canada eerder op woensdag met 1-0. Oranje treft zaterdag Canada en speelt dinsdag tegen Frankrijk.

Bij Oranje maakten Lieke Martens en Stefanie van der Gragt hun rentree. Buitenspeelster Martens kwam in juli, tijdens de met 2-0 verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten, voor het laatst in actie voor het nationale team. Van der Gragt, centrale verdedigster, speelde haar laatste duel in september in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije (3-0).

Sterker Oranje

Bondscoach Sarina Wiegman startte met Lineth Beerensteyn als rechterverdediger. De speelster van Bayern München, die normaal gesproken in de spits voetbalt, had het moeilijk op de voor haar nieuwe positie. Beerensteyn voetbalde vroeger, in haar jeugdjaren, wel eens als rechtsback. Wiegman moest op die positie improviseren. Desiree van Lunteren zette in november een punt achter haar interlandcarrière en Liza van der Most, ook rechterverdediger, is zwaar geblesseerd.

Oranje was sterker dan Brazilië, dat vorig jaar op het WK in de achtste finales strandde tegen Frankrijk (2-1). Jackie Groenen kreeg in de 20e minuut de eerste kans, maar zij schoot net naast. Shanice van de Sanden nam de bal kort voor rust, na een schot van Vivianne Miedema, in het strafschopgebied net niet goed aan.

Elleboog

Ook in de tweede helft had Nederland een overwicht. Na een klein uur schoot Miedema met links net naast en Van de Sanden kreeg in de 73e minuut de grootste kans. Ze kwam één op één te staan met Aline Villares, maar ze wist de keepster van Brazilië niet te passeren.

Bij de start van het duel begroetten de speelsters elkaar met de elleboog in plaats van met de hand, dit op verzoek van de toernooiorganisatie vanwege de uitbraak van het coronavirus.

Meer uit Voetbal

Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

2 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

2 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

5 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

7 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

10 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

16 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

21 uur geleden