Voetbalsters starten met herstelde Brugts tegen Polen
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen om 20.00 uur met Esmee Brugts in de ploeg aan de oefeninterland tegen Polen. De 19-jarige vleugelspits van PSV ontbrak vrijdag in Sittard tegen Duitsland (0-1) vanwege fysieke problemen, maar is fit genoeg om op Het Kasteel in Rotterdam tegen Polen wel te spelen. Bondscoach Andries Jonker heeft zijn elftal verder ongewijzigd gelaten.
De terugkeer van Brugts gaat ten koste van Kerstin Casparij. Jonker liet de PSV-aanvalster in voorgaande interlandperiodes als linksback of, in het 5-3-2-systeem, op de linkervleugel spelen. Brugts maakte in die voor haar onbekende rol een goede indruk op de bondscoach.
Tegen EK-finalist Duitsland miste Lineth Beerensteyn heel wat kansen, maar de aanvalster van Juventus krijgt tegen Polen - de nummer 30 van de wereldranglijst - een nieuwe kans van Jonker. De bondscoach zoekt met het oog op het WK van komende zomer een vervanger van de zwaar geblesseerde spits Vivianne Miedema.
De voetbalsters spelen begin juli nog een oefeninterland in Kerkrade tegen België voordat ze naar Australië gaan voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
12 uur geleden