Voetbalsters starten met herstelde Brugts tegen Polen
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen om 20.00 uur met Esmee Brugts in de ploeg aan de oefeninterland tegen Polen. De 19-jarige vleugelspits van PSV ontbrak vrijdag in Sittard tegen Duitsland (0-1) vanwege fysieke problemen, maar is fit genoeg om op Het Kasteel in Rotterdam tegen Polen wel te spelen. Bondscoach Andries Jonker heeft zijn elftal verder ongewijzigd gelaten.
De terugkeer van Brugts gaat ten koste van Kerstin Casparij. Jonker liet de PSV-aanvalster in voorgaande interlandperiodes als linksback of, in het 5-3-2-systeem, op de linkervleugel spelen. Brugts maakte in die voor haar onbekende rol een goede indruk op de bondscoach.
Tegen EK-finalist Duitsland miste Lineth Beerensteyn heel wat kansen, maar de aanvalster van Juventus krijgt tegen Polen - de nummer 30 van de wereldranglijst - een nieuwe kans van Jonker. De bondscoach zoekt met het oog op het WK van komende zomer een vervanger van de zwaar geblesseerde spits Vivianne Miedema.
De voetbalsters spelen begin juli nog een oefeninterland in Kerkrade tegen België voordat ze naar Australië gaan voor het laatste deel van de voorbereiding op het WK.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
5 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
21 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
23 uur geleden