Voetbalsters spreken onrust tegen: we zijn eerder slecht gestart
BREDA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hameren er een dag voor het tweede EK-kwalificatieduel, met Noorwegen, op dat er wat hen betreft weinig aan de hand is. Volgens aanvoerster Sherida Spitse viel het mee hoe slecht het door blessures uitgedunde elftal speelde tegen Italië bij de start van de kwalificatiereeks, resulterend in de derde nederlaag op rij (2-0). "Dat duel betekent niet ineens dat er iets mis is met de ploeg. We hebben de kwaliteit."
Ajax-speelster Spitse reageerde vrijdag na afloop van het duel in Italië fel op de kritiek op het spel van Oranje en blijft daar ook maandag achterstaan. "Ik vond het niet 'overall' slecht, maar met name aan de bal wel. Verdedigend stond het best goed", zei Spitse op een onlinepersconferentie, woorden waar bondscoach Andries Jonker zich later bij aansloot.
Jonker en zijn aanvoerster keken ook terug op het slechte begin van de vorige kwalificatiereeks, voor de Olympische Spelen via de Nations League. In september werd het eerste duel tegen de verwachtingen in verloren van België, waarna enkele dagen later een minstens even verrassende thuiszege op WK-finalist Engeland volgde. Oranje won uiteindelijk de groep.
"Toen tegen Engeland hebben we misschien wel onze beste wedstrijd ooit gespeeld, dus laten we hopen dat dat zich herhaalt", zei Jonker. Spitse beloofde dat het veldspel van Oranje tegen Noorwegen beter zal zijn dan in Italië. "Dat is wel duidelijk."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
4 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
22 uur geleden