Voetbalsters spreken onrust tegen: we zijn eerder slecht gestart
BREDA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hameren er een dag voor het tweede EK-kwalificatieduel, met Noorwegen, op dat er wat hen betreft weinig aan de hand is. Volgens aanvoerster Sherida Spitse viel het mee hoe slecht het door blessures uitgedunde elftal speelde tegen Italië bij de start van de kwalificatiereeks, resulterend in de derde nederlaag op rij (2-0). "Dat duel betekent niet ineens dat er iets mis is met de ploeg. We hebben de kwaliteit."
Ajax-speelster Spitse reageerde vrijdag na afloop van het duel in Italië fel op de kritiek op het spel van Oranje en blijft daar ook maandag achterstaan. "Ik vond het niet 'overall' slecht, maar met name aan de bal wel. Verdedigend stond het best goed", zei Spitse op een onlinepersconferentie, woorden waar bondscoach Andries Jonker zich later bij aansloot.
Jonker en zijn aanvoerster keken ook terug op het slechte begin van de vorige kwalificatiereeks, voor de Olympische Spelen via de Nations League. In september werd het eerste duel tegen de verwachtingen in verloren van België, waarna enkele dagen later een minstens even verrassende thuiszege op WK-finalist Engeland volgde. Oranje won uiteindelijk de groep.
"Toen tegen Engeland hebben we misschien wel onze beste wedstrijd ooit gespeeld, dus laten we hopen dat dat zich herhaalt", zei Jonker. Spitse beloofde dat het veldspel van Oranje tegen Noorwegen beter zal zijn dan in Italië. "Dat is wel duidelijk."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
11 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
14 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
15 uur geleden