Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters spreken onrust tegen: we zijn eerder slecht gestart

Voetbalsters spreken onrust tegen: we zijn eerder slecht gestart

BREDA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hameren er een dag voor het tweede EK-kwalificatieduel, met Noorwegen, op dat er wat hen betreft weinig aan de hand is. Volgens aanvoerster Sherida Spitse viel het mee hoe slecht het door blessures uitgedunde elftal speelde tegen Italië bij de start van de kwalificatiereeks, resulterend in de derde nederlaag op rij (2-0). "Dat duel betekent niet ineens dat er iets mis is met de ploeg. We hebben de kwaliteit."

Ajax-speelster Spitse reageerde vrijdag na afloop van het duel in Italië fel op de kritiek op het spel van Oranje en blijft daar ook maandag achterstaan. "Ik vond het niet 'overall' slecht, maar met name aan de bal wel. Verdedigend stond het best goed", zei Spitse op een onlinepersconferentie, woorden waar bondscoach Andries Jonker zich later bij aansloot.

Jonker en zijn aanvoerster keken ook terug op het slechte begin van de vorige kwalificatiereeks, voor de Olympische Spelen via de Nations League. In september werd het eerste duel tegen de verwachtingen in verloren van België, waarna enkele dagen later een minstens even verrassende thuiszege op WK-finalist Engeland volgde. Oranje won uiteindelijk de groep.

"Toen tegen Engeland hebben we misschien wel onze beste wedstrijd ooit gespeeld, dus laten we hopen dat dat zich herhaalt", zei Jonker. Spitse beloofde dat het veldspel van Oranje tegen Noorwegen beter zal zijn dan in Italië. "Dat is wel duidelijk."

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

2 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

2 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

2 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

3 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

4 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

14 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

16 uur geleden