
Voetbalsters spreken onrust tegen: we zijn eerder slecht gestart
BREDA (ANP) - De voetbalsters van Oranje hameren er een dag voor het tweede EK-kwalificatieduel, met Noorwegen, op dat er wat hen betreft weinig aan de hand is. Volgens aanvoerster Sherida Spitse viel het mee hoe slecht het door blessures uitgedunde elftal speelde tegen Italië bij de start van de kwalificatiereeks, resulterend in de derde nederlaag op rij (2-0). "Dat duel betekent niet ineens dat er iets mis is met de ploeg. We hebben de kwaliteit."
Ajax-speelster Spitse reageerde vrijdag na afloop van het duel in Italië fel op de kritiek op het spel van Oranje en blijft daar ook maandag achterstaan. "Ik vond het niet 'overall' slecht, maar met name aan de bal wel. Verdedigend stond het best goed", zei Spitse op een onlinepersconferentie, woorden waar bondscoach Andries Jonker zich later bij aansloot.
Jonker en zijn aanvoerster keken ook terug op het slechte begin van de vorige kwalificatiereeks, voor de Olympische Spelen via de Nations League. In september werd het eerste duel tegen de verwachtingen in verloren van België, waarna enkele dagen later een minstens even verrassende thuiszege op WK-finalist Engeland volgde. Oranje won uiteindelijk de groep.
"Toen tegen Engeland hebben we misschien wel onze beste wedstrijd ooit gespeeld, dus laten we hopen dat dat zich herhaalt", zei Jonker. Spitse beloofde dat het veldspel van Oranje tegen Noorwegen beter zal zijn dan in Italië. "Dat is wel duidelijk."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
8 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het thuisduel met FC Volendam de eerste zege geboekt sinds 31 augustus. De ploeg van trainer Ron Jans stond halverwege op een 1-0-achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht: 3-1.
10 uur geleden