
Voetbalsters Spanje winnen eerste editie Nations League
SEVILLA (ANP) - Spanje is de eerste winnaar van de Nations League voor vrouwen. De nummer 1 van de wereldranglijst, die afgelopen zomer ook de wereldtitel veroverde, won de finale van de eerste editie van het toernooi met 2-0 van Frankrijk.
Spanje had zich voor de finale geplaatst na een ruime zege op Nederland in Sevilla (3-0). Frankrijk had Duitsland met 2-1 verslagen. De troostfinale tussen Oranje en Duitsland wordt woensdagavond in Heerenveen gespeeld.
De Spaanse Aitana Bonmatí, die tegen Oranje ook al trefzeker was geweest, opende tegen Frankrijk na ruim een half uur de score. Op aangeven van Olga Carmona schoot de middenveldster van dichtbij raak. Mariona Caldentey verdubbelde in de 53e minuut met een schuiver de voorsprong.
Spanje was met het bereiken van de eindstrijd al verzekerd van kwalificatie voor de Olympische Spelen van komende zomer. Frankrijk was als organiserend land ook al zeker van deelname. De winnaar van het duel tussen Nederland en Duitsland krijgt eveneens een ticket voor Parijs.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC wordt overgenomen door het Japanse bedrijf Yanmar. De club uit de Keuken Kampioen Divisie maakte maandag bekend dat het familiebedrijf, dat al tien jaar stadionsponsor is, een overeenkomst heeft getekend met Kroonenberg Groep over de overname van alle aandelen en het stadion van de club.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract met algemeen directeur Ferry de Haan verlengd tot de zomer van 2028. De 52-jarige oud-prof is sinds medio 2021 werkzaam in Friesland en vervult sinds 2023 de rol van algemeen directeur bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
1 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse officials Shona Shukrula en Dennis Higler komen dinsdag in actie bij het duel tussen Polen en Zweden op het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. Shukrula is de vierde official in St. Jakob-Park in Basel, Higler de assistent-videoscheidsrechter.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Lily Yohannes vertrekt bij Ajax. Dat maakte de 18-jarige international van de Verenigde Staten bekend op Instagram. "Na vijf jaar in het rood-wit is het tijd om deze prachtige club Ajax te verlaten", schreef de middenveldster.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - Mexico heeft voor de tiende keer de Gold Cup gewonnen. Oud-Ajacied Edson Álvarez maakte het winnende doelpunt in de finale tegen de Verenigde Staten, die Mexico met 2-1 won.
7 uur geledenBERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.
12 uur geleden