
Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden
AUCKLAND (ANP) - Spanje heeft zich voor het eerst in de geschiedenis geplaatst voor de finale van het WK voetbal voor vrouwen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda, die in de kwartfinales Oranje had uitgeschakeld, was in Auckland na een enerverende slotfase met 2-1 te sterk voor Zweden.
Invalster Salma Paralluelo tekende in de 81e minuut voor de openingstreffer namens Spanje. De aanvalster had eerder tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt gemaakt. Zweden kwam 2 minuten voor tijd weer op gelijke hoogte via Rebecka Blomqvist, maar een minuut later bezorgde Olga Carmona de Zuid-Europeanen alsnog een finaleplaats.
Na een nerveuze openingsfase met de nodige slordigheden aan beide kanten kreeg Spanje meer grip op de wedstrijd. Waar de ploeg tegen Oranje echter voor rust een reeks mogelijkheden creëerde, bleek dat tegen het compacte Zweden lastiger. Een van richting veranderd schot van Carmona vloog net naast, maar daarna werd het overwicht niet meer omgezet in grote kansen.
Zweden laat op gang
Zweden, dat titelverdediger Amerika en het sterke Japan had uitgeschakeld op weg naar de halve eindstrijd, zette pas in de slotfase van de eerste helft aan. Fridolina Rolfö zag in de 42e minuut een volley gestopt worden door keepster Catalina Coll. Ook na rust bleven de Scandinavische vrouwen op zoek gaan naar de openingstreffer.
Met de komst van Paralluelo, die na een klein uur de nog niet fitte sterspeelster Alexia Putellas verving, nam Spanje het initiatief weer over. Na goed terugleggen van Paralluelo werkte Alba Redondo de bal naast, waarna de invalster even later zelf de 1-0 binnenschoot. Blomqvist leek er voor Zweden nog een verlenging uit te slepen, maar Carmona werd matchwinnaar met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Andere finalist
Spanje treft in de eindstrijd de winnaar van de andere halve finale tussen gastland Australië en het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman, die woensdag op het programma staat.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
20 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
21 uur geleden