Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden

Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden

AUCKLAND (ANP) - Spanje heeft zich voor het eerst in de geschiedenis geplaatst voor de finale van het WK voetbal voor vrouwen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda, die in de kwartfinales Oranje had uitgeschakeld, was in Auckland na een enerverende slotfase met 2-1 te sterk voor Zweden.

Invalster Salma Paralluelo tekende in de 81e minuut voor de openingstreffer namens Spanje. De aanvalster had eerder tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt gemaakt. Zweden kwam 2 minuten voor tijd weer op gelijke hoogte via Rebecka Blomqvist, maar een minuut later bezorgde Olga Carmona de Zuid-Europeanen alsnog een finaleplaats.

Na een nerveuze openingsfase met de nodige slordigheden aan beide kanten kreeg Spanje meer grip op de wedstrijd. Waar de ploeg tegen Oranje echter voor rust een reeks mogelijkheden creëerde, bleek dat tegen het compacte Zweden lastiger. Een van richting veranderd schot van Carmona vloog net naast, maar daarna werd het overwicht niet meer omgezet in grote kansen.

Zweden laat op gang

Zweden, dat titelverdediger Amerika en het sterke Japan had uitgeschakeld op weg naar de halve eindstrijd, zette pas in de slotfase van de eerste helft aan. Fridolina Rolfö zag in de 42e minuut een volley gestopt worden door keepster Catalina Coll. Ook na rust bleven de Scandinavische vrouwen op zoek gaan naar de openingstreffer.

Met de komst van Paralluelo, die na een klein uur de nog niet fitte sterspeelster Alexia Putellas verving, nam Spanje het initiatief weer over. Na goed terugleggen van Paralluelo werkte Alba Redondo de bal naast, waarna de invalster even later zelf de 1-0 binnenschoot. Blomqvist leek er voor Zweden nog een verlenging uit te slepen, maar Carmona werd matchwinnaar met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied.

Andere finalist

Spanje treft in de eindstrijd de winnaar van de andere halve finale tussen gastland Australië en het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman, die woensdag op het programma staat.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

4 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

4 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

5 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

6 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

7 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

8 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

10 uur geleden