Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden
AUCKLAND (ANP) - Spanje heeft zich voor het eerst in de geschiedenis geplaatst voor de finale van het WK voetbal voor vrouwen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda, die in de kwartfinales Oranje had uitgeschakeld, was in Auckland na een enerverende slotfase met 2-1 te sterk voor Zweden.
Invalster Salma Paralluelo tekende in de 81e minuut voor de openingstreffer namens Spanje. De aanvalster had eerder tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt gemaakt. Zweden kwam 2 minuten voor tijd weer op gelijke hoogte via Rebecka Blomqvist, maar een minuut later bezorgde Olga Carmona de Zuid-Europeanen alsnog een finaleplaats.
Na een nerveuze openingsfase met de nodige slordigheden aan beide kanten kreeg Spanje meer grip op de wedstrijd. Waar de ploeg tegen Oranje echter voor rust een reeks mogelijkheden creëerde, bleek dat tegen het compacte Zweden lastiger. Een van richting veranderd schot van Carmona vloog net naast, maar daarna werd het overwicht niet meer omgezet in grote kansen.
Zweden laat op gang
Zweden, dat titelverdediger Amerika en het sterke Japan had uitgeschakeld op weg naar de halve eindstrijd, zette pas in de slotfase van de eerste helft aan. Fridolina Rolfö zag in de 42e minuut een volley gestopt worden door keepster Catalina Coll. Ook na rust bleven de Scandinavische vrouwen op zoek gaan naar de openingstreffer.
Met de komst van Paralluelo, die na een klein uur de nog niet fitte sterspeelster Alexia Putellas verving, nam Spanje het initiatief weer over. Na goed terugleggen van Paralluelo werkte Alba Redondo de bal naast, waarna de invalster even later zelf de 1-0 binnenschoot. Blomqvist leek er voor Zweden nog een verlenging uit te slepen, maar Carmona werd matchwinnaar met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Andere finalist
Spanje treft in de eindstrijd de winnaar van de andere halve finale tussen gastland Australië en het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman, die woensdag op het programma staat.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
1 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
13 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
16 uur geleden