Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden

Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden

AUCKLAND (ANP) - Spanje heeft zich voor het eerst in de geschiedenis geplaatst voor de finale van het WK voetbal voor vrouwen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda, die in de kwartfinales Oranje had uitgeschakeld, was in Auckland na een enerverende slotfase met 2-1 te sterk voor Zweden.

Invalster Salma Paralluelo tekende in de 81e minuut voor de openingstreffer namens Spanje. De aanvalster had eerder tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt gemaakt. Zweden kwam 2 minuten voor tijd weer op gelijke hoogte via Rebecka Blomqvist, maar een minuut later bezorgde Olga Carmona de Zuid-Europeanen alsnog een finaleplaats.

Na een nerveuze openingsfase met de nodige slordigheden aan beide kanten kreeg Spanje meer grip op de wedstrijd. Waar de ploeg tegen Oranje echter voor rust een reeks mogelijkheden creëerde, bleek dat tegen het compacte Zweden lastiger. Een van richting veranderd schot van Carmona vloog net naast, maar daarna werd het overwicht niet meer omgezet in grote kansen.

Zweden laat op gang

Zweden, dat titelverdediger Amerika en het sterke Japan had uitgeschakeld op weg naar de halve eindstrijd, zette pas in de slotfase van de eerste helft aan. Fridolina Rolfö zag in de 42e minuut een volley gestopt worden door keepster Catalina Coll. Ook na rust bleven de Scandinavische vrouwen op zoek gaan naar de openingstreffer.

Met de komst van Paralluelo, die na een klein uur de nog niet fitte sterspeelster Alexia Putellas verving, nam Spanje het initiatief weer over. Na goed terugleggen van Paralluelo werkte Alba Redondo de bal naast, waarna de invalster even later zelf de 1-0 binnenschoot. Blomqvist leek er voor Zweden nog een verlenging uit te slepen, maar Carmona werd matchwinnaar met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied.

Andere finalist

Spanje treft in de eindstrijd de winnaar van de andere halve finale tussen gastland Australië en het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman, die woensdag op het programma staat.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

4 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

7 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

7 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

10 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

11 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

11 uur geleden