Voetbalsters Spanje dringen door tot finale WK na zege op Zweden
AUCKLAND (ANP) - Spanje heeft zich voor het eerst in de geschiedenis geplaatst voor de finale van het WK voetbal voor vrouwen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda, die in de kwartfinales Oranje had uitgeschakeld, was in Auckland na een enerverende slotfase met 2-1 te sterk voor Zweden.
Invalster Salma Paralluelo tekende in de 81e minuut voor de openingstreffer namens Spanje. De aanvalster had eerder tegen het Nederlands elftal het winnende doelpunt gemaakt. Zweden kwam 2 minuten voor tijd weer op gelijke hoogte via Rebecka Blomqvist, maar een minuut later bezorgde Olga Carmona de Zuid-Europeanen alsnog een finaleplaats.
Na een nerveuze openingsfase met de nodige slordigheden aan beide kanten kreeg Spanje meer grip op de wedstrijd. Waar de ploeg tegen Oranje echter voor rust een reeks mogelijkheden creëerde, bleek dat tegen het compacte Zweden lastiger. Een van richting veranderd schot van Carmona vloog net naast, maar daarna werd het overwicht niet meer omgezet in grote kansen.
Zweden laat op gang
Zweden, dat titelverdediger Amerika en het sterke Japan had uitgeschakeld op weg naar de halve eindstrijd, zette pas in de slotfase van de eerste helft aan. Fridolina Rolfö zag in de 42e minuut een volley gestopt worden door keepster Catalina Coll. Ook na rust bleven de Scandinavische vrouwen op zoek gaan naar de openingstreffer.
Met de komst van Paralluelo, die na een klein uur de nog niet fitte sterspeelster Alexia Putellas verving, nam Spanje het initiatief weer over. Na goed terugleggen van Paralluelo werkte Alba Redondo de bal naast, waarna de invalster even later zelf de 1-0 binnenschoot. Blomqvist leek er voor Zweden nog een verlenging uit te slepen, maar Carmona werd matchwinnaar met een fraai schot vanaf de rand van het strafschopgebied.
Andere finalist
Spanje treft in de eindstrijd de winnaar van de andere halve finale tussen gastland Australië en het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman, die woensdag op het programma staat.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
8 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
8 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
17 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
19 uur geleden