Voetbalsters sluiten jaar af als nummer 3
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters sluiten het jaar af als nummer 3 van de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman moet op de nieuwste ranking van de wereldvoetbalbond FIFA alleen de Verenigde Staten (eerste) en Duitsland (tweede) voor zich dulden. Oranje begon aan 2019 als nummer 7 van de wereld en zakte in maart naar de 8e plaats.
De voetbalsters schoten omhoog naar de derde plek nadat ze op het WK in Frankrijk de finale hadden gehaald. Daarin waren de Amerikaanse vrouwen, die hun wereldtitel prolongeerden, met 2-0 te sterk. Dat betekende de enige nederlaag dit jaar van Oranje in een officiële wedstrijd. De ploeg van Wiegman moest in het voorjaar op het toernooi om de Algarve Cup wel buigen voor Spanje en Polen. Na het WK zetten de voetbalsters hun eerste zes wedstrijden in de kwalificatiereeks richting het EK 2021 allemaal in winst om.
De 'Leeuwinnen' ronden komend jaar de kwalificatie af en debuteren ook op de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
4 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
22 uur geleden