Voetbalsters sluiten jaar af als nummer 3
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters sluiten het jaar af als nummer 3 van de wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman moet op de nieuwste ranking van de wereldvoetbalbond FIFA alleen de Verenigde Staten (eerste) en Duitsland (tweede) voor zich dulden. Oranje begon aan 2019 als nummer 7 van de wereld en zakte in maart naar de 8e plaats.
De voetbalsters schoten omhoog naar de derde plek nadat ze op het WK in Frankrijk de finale hadden gehaald. Daarin waren de Amerikaanse vrouwen, die hun wereldtitel prolongeerden, met 2-0 te sterk. Dat betekende de enige nederlaag dit jaar van Oranje in een officiële wedstrijd. De ploeg van Wiegman moest in het voorjaar op het toernooi om de Algarve Cup wel buigen voor Spanje en Polen. Na het WK zetten de voetbalsters hun eerste zes wedstrijden in de kwalificatiereeks richting het EK 2021 allemaal in winst om.
De 'Leeuwinnen' ronden komend jaar de kwalificatie af en debuteren ook op de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
45 minuten geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 dag geleden