Voetbalsters schudden geen handen bij Tournoi de France
VALENCIENNES (ANP) - De Nederlandse voetbalsters geven de kinderen die bij het Tournoi de France mee het veld oplopen, de zogenoemde Players Escorts, vanwege de uitbraak van het coronavirus geen hand. Dat doen ze op verzoek van de toernooiorganisatie en de Franse voetbalbond. Om dezelfde reden wordt ook even afgezien van het geven van een hand aan de speelsters van de tegenpartij en de arbitrage. In plaats daarvan begroeten de speelsters elkaar nu met de ellebogen.
De Franse voetbalbond organiseert het 'Tournoi de France' ter ere van vijftig jaar vrouwenvoetbal in het land. Nederland begint het toernooi woensdag tegen Brazilië. Frankrijk en Canada zijn de andere deelnemers.
Lineth Beerensteyn start tegen Brazilië verrassend als rechtsback. Normaal gesproken is de speelster van Bayern München spits. Desiree van Lunteren zette in november een punt achter haar interlandcarrière en Liza van der Most, ook rechterverdediger, is zwaar geblesseerd. Bondscoach Sarina Wiegman kwam daardoor voorlopig bij Beerensteyn uit.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
11 minuten geledenYAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
8 uur geleden