Voetbalsters rekenen overtuigend af met België
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben hun olympische jaar geopend met een overwinning op België, dat er vooral in de tweede helft niet meer aan te pas kwam. In het Koning Boudewijn Stadion van Brussel werd het 1-6 voor de formatie van bondscoach Sarina Wiegman. Het was alweer de 32e ontmoeting tussen beide landen.
Na iets meer dan een half uur zette Vivianne Miedema Oranje op voorsprong. De altijd scorende spits schoot raak in de rebound, nadat Lieke Martens via keepster Justien Odeurs de lat had geraakt. Miedema raakte in het eerste deel ook nog lat en paal, Jill Roord zag een hard schot gekeerd door Odeurs.
Davina Philtjens was voor België het dichtst bij een treffer. Zij raakte buiten bereik van doelvrouw Sari van Veenendaal de lat.
Roord
Meteen na de hervatting miste Roord een riante kans op de 2-0, na een mooie pass van Daniëlle van de Donk. Even later scoorde Roord wel, nadat de Belgische keepster aanvankelijk redde na een fraaie aanval via Miedema en Martens.
Na ruim een uur had België succes via Marie Minnaert. Amper 2 minuten later stelde Stefanie van der Gragt alweer orde op zaken, door raak te koppen uit een hoekschop. Met een schuiver van flinke afstand zorgde Martens voor 1-4. Daarna scoorden ook nog Daniëlle van de Donk en Renate Jansen.
Rare tijd
"De manier waarop we op het veld stonden, is iets waar ik zeer tevreden over ben", zei Wiegman. "Met veel energie en met de intentie om samen oplossingen te vinden. Ook verdedigend zat het goed in elkaar. Heel positief was ook dat we veel kansen hebben gecreëerd. Aanvankelijk misten we er misschien wat veel, maar dat is goedgekomen. Dat we meerdere doelpuntenmakers hebben is ook belangrijk. We zijn niet afhankelijk van één schutter."
Wiegman herhaalde blij te zijn dat ze met Oranje kan spelen. "Maar het is een rare tijd. We zijn dankbaar dat dit in elk geval kan en voor de speelsters is het fijn om samen te zijn. We richten ons op de Olympische Spelen van Tokio, onze informatie is dat het doorgaat. Met het vaccin is er een in deze tijd van corona in de wereld een stip aan de horizon. We gaan er volle bak voor."
Nederland speelt volgende week in Venlo nog een oefenwedstrijd, dan tegen Duitsland.
Meer uit Sport
NEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.
57 minuten geledenBOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
4 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
17 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
18 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
19 uur geleden