Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters rekenen overtuigend af met België

Voetbalsters rekenen overtuigend af met België

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben hun olympische jaar geopend met een overwinning op België, dat er vooral in de tweede helft niet meer aan te pas kwam. In het Koning Boudewijn Stadion van Brussel werd het 1-6 voor de formatie van bondscoach Sarina Wiegman. Het was alweer de 32e ontmoeting tussen beide landen.

Na iets meer dan een half uur zette Vivianne Miedema Oranje op voorsprong. De altijd scorende spits schoot raak in de rebound, nadat Lieke Martens via keepster Justien Odeurs de lat had geraakt. Miedema raakte in het eerste deel ook nog lat en paal, Jill Roord zag een hard schot gekeerd door Odeurs.

Davina Philtjens was voor België het dichtst bij een treffer. Zij raakte buiten bereik van doelvrouw Sari van Veenendaal de lat.

Roord

Meteen na de hervatting miste Roord een riante kans op de 2-0, na een mooie pass van Daniëlle van de Donk. Even later scoorde Roord wel, nadat de Belgische keepster aanvankelijk redde na een fraaie aanval via Miedema en Martens.

Na ruim een uur had België succes via Marie Minnaert. Amper 2 minuten later stelde Stefanie van der Gragt alweer orde op zaken, door raak te koppen uit een hoekschop. Met een schuiver van flinke afstand zorgde Martens voor 1-4. Daarna scoorden ook nog Daniëlle van de Donk en Renate Jansen.

Rare tijd

"De manier waarop we op het veld stonden, is iets waar ik zeer tevreden over ben", zei Wiegman. "Met veel energie en met de intentie om samen oplossingen te vinden. Ook verdedigend zat het goed in elkaar. Heel positief was ook dat we veel kansen hebben gecreëerd. Aanvankelijk misten we er misschien wat veel, maar dat is goedgekomen. Dat we meerdere doelpuntenmakers hebben is ook belangrijk. We zijn niet afhankelijk van één schutter."

Wiegman herhaalde blij te zijn dat ze met Oranje kan spelen. "Maar het is een rare tijd. We zijn dankbaar dat dit in elk geval kan en voor de speelsters is het fijn om samen te zijn. We richten ons op de Olympische Spelen van Tokio, onze informatie is dat het doorgaat. Met het vaccin is er een in deze tijd van corona in de wereld een stip aan de horizon. We gaan er volle bak voor."

Nederland speelt volgende week in Venlo nog een oefenwedstrijd, dan tegen Duitsland.

Meer uit Sport

Rus Chatsjanov naar halve finale US Open na opgave Blockx

NEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.

27 seconden geleden
Tennisster Gauff in halve finale tegen Rybakina op US Open

NEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.

2 uur geleden
Rybakina naar halve finale US Open, wordt nummer 1 van de wereld

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.

4 uur geleden
Brennan sprint in Sevilla naar vijfde ritzege in Vuelta

SEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.

7 uur geleden
Shelton genoot van 'episch gevecht' met Alcaraz op US Open

NEW YORK (ANP) - Ben Shelton was fysiek gesloopt na zijn 'epische gevecht' met titelverdediger Carlos Alcaraz in de kwartfinale van de US Open, maar de Amerikaanse tennisser noemde het ook "zonder twijfel mijn leukste wedstrijd ooit". De 23-jarige Shelton stak na een viereneenhalf uur durende partij om half vier 's nachts zijn armen in de lucht als winnaar van een vijfsetter.

11 uur geleden
Shelton velt titelverdediger Alcaraz in nachtthriller US Open

NEW YORK (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz is na een lange nachtelijke partij uitgeschakeld op de US Open. De Amerikaan Ben Shelton troefde de Spaanse tennisser in vijf sets af. De spectaculaire partij in het Arthur Ashe Stadium duurde viereneenhalf uur en eindigde om iets na 03.30 uur plaatselijke tijd met de volgende setstanden: 6-7 (5) 6-1 6-3 1-6 7-6 (7). Zo laat was een partij nog nooit geëindigd in het grandslamtoernooi van New York.

15 uur geleden
Pegula naar halve finale US Open, treft opnieuw Sabalenka

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula heeft voor het derde jaar op rij de halve finales bereikt van de US Open. De Amerikaanse tennisster, als derde geplaatst op het grandslamtoernooi van New York, versloeg in de kwartfinales haar landgenote Emma Navarro in drie sets: 3-6 6-4 6-3.

16 uur geleden