Voetbalsters PSV verliezen ruim bij debuut in Champions League
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben bij hun debuut in de Champions League ruim verloren van FC Barcelona. De Spaanse ploeg zegevierde in Eindhoven met 4-1. International Lieke Martens maakte een kwartier voor tijd namens de bezoekers het vierde doelpunt. De return is volgende week.
Barcelona, in 2019 finalist, leidde bij de rust met 2-0. Bij beide treffers zag de PSV-defensie er niet goed uit. Eerst tastte keepster Sari van Veenendaal mis bij een hoge voorzet vanaf de linkerkant waarna Jennifer Hermoso raak kon koppen. Op slag van rust werkte Mandy van den Berg een voorzet vanaf de rechterkant in eigen doel.
Na de rust was PSV een paar keer gevaarlijk. Jeslynn Kuijpers miste in de 54e minuut na een fout van de Spaanse keepster Sandra Paños de grootste kans (naast). Na ruim een uur nam Barcelona dankzij treffers van Asisat Oshoala en Martens verder afstand van de thuisclub. In de voorlaatste minuut zorgde Joëlle Smits, na prima voorbereidend werk van Janou Levels, voor de eerste treffer ooit van de vrouwenploeg van PSV in de Champions League.
Ajax speelt donderdag thuis tegen Bayern München.
Eerder op woensdag won titelverdediger Olympique Lyon nipt bij Juventus (2-3). VfL Wolfsburg, vorig seizoen finalist, versloeg Spartak Subotica in Servië met 5-0. Dominique Janssen bracht de derde treffer op haar naam.
De groepsfase in de Women's Champions League is vanwege de coronacrisis geschrapt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
12 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
18 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
20 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
21 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
22 uur geleden