Voetbalsters PSV verliezen ruim bij debuut in Champions League
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben bij hun debuut in de Champions League ruim verloren van FC Barcelona. De Spaanse ploeg zegevierde in Eindhoven met 4-1. International Lieke Martens maakte een kwartier voor tijd namens de bezoekers het vierde doelpunt. De return is volgende week.
Barcelona, in 2019 finalist, leidde bij de rust met 2-0. Bij beide treffers zag de PSV-defensie er niet goed uit. Eerst tastte keepster Sari van Veenendaal mis bij een hoge voorzet vanaf de linkerkant waarna Jennifer Hermoso raak kon koppen. Op slag van rust werkte Mandy van den Berg een voorzet vanaf de rechterkant in eigen doel.
Na de rust was PSV een paar keer gevaarlijk. Jeslynn Kuijpers miste in de 54e minuut na een fout van de Spaanse keepster Sandra Paños de grootste kans (naast). Na ruim een uur nam Barcelona dankzij treffers van Asisat Oshoala en Martens verder afstand van de thuisclub. In de voorlaatste minuut zorgde Joëlle Smits, na prima voorbereidend werk van Janou Levels, voor de eerste treffer ooit van de vrouwenploeg van PSV in de Champions League.
Ajax speelt donderdag thuis tegen Bayern München.
Eerder op woensdag won titelverdediger Olympique Lyon nipt bij Juventus (2-3). VfL Wolfsburg, vorig seizoen finalist, versloeg Spartak Subotica in Servië met 5-0. Dominique Janssen bracht de derde treffer op haar naam.
De groepsfase in de Women's Champions League is vanwege de coronacrisis geschrapt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
6 uur geleden