Voetbalsters PSV 'stuiteren' voor duel met Barcelona
EINDHOVEN (ANP) - Het vrouwenteam van PSV debuteert woensdag in de Champions League. Tegenstander FC Barcelona laat de groep volgens interim-trainer Rick de Rooij en aanvoerder Mandy van den Berg 'stuiteren' van de energie. "Ik ben heel realistisch. We gaan voor een resultaat tegen een van de beste clubteams van de wereld", aldus De Rooij.
Daags voor de wedstrijd, die woensdagmiddag om 16.30 uur begint, blikten De Rooij en Van den Berg vooruit. "De eerste reactie na de loting was duidelijk. Iedereen was enthousiast. Het is heel erg gaaf en mooi dat we kunnen debuteren tegen Barcelona", vertelde Van den Berg op De Herdgang.
De Rooij debuteerde zelf zondag tegen Ajax met een 2-2-gelijkspel waarna zijn team na strafschoppen verloor. "Wat de speelsters de afgelopen week op de training en tijdens de eerste wedstrijd hebben laten zien, is veelbelovend. We gaan echt ergens om spelen", zei De Rooij. Van den Berg beaamde dat. "Kansen zijn er altijd. Het is helder dat we met een absolute topploeg te maken krijgen die in enorm goede vorm is. Maar we moeten onszelf niet te klein maken. We kunnen iedere tegenstander pijn doen. Voor ons is helder waar de mogelijkheden tegen FC Barcelona liggen. Daar hebben we op getraind en we gaan met heel veel zin en vertrouwen richting de wedstrijd."
Bij Barcelona voetbalt Oranje-international Lieke Martens.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
1 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
2 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
6 uur geleden