Voetbalsters PSV 'stuiteren' voor duel met Barcelona
EINDHOVEN (ANP) - Het vrouwenteam van PSV debuteert woensdag in de Champions League. Tegenstander FC Barcelona laat de groep volgens interim-trainer Rick de Rooij en aanvoerder Mandy van den Berg 'stuiteren' van de energie. "Ik ben heel realistisch. We gaan voor een resultaat tegen een van de beste clubteams van de wereld", aldus De Rooij.
Daags voor de wedstrijd, die woensdagmiddag om 16.30 uur begint, blikten De Rooij en Van den Berg vooruit. "De eerste reactie na de loting was duidelijk. Iedereen was enthousiast. Het is heel erg gaaf en mooi dat we kunnen debuteren tegen Barcelona", vertelde Van den Berg op De Herdgang.
De Rooij debuteerde zelf zondag tegen Ajax met een 2-2-gelijkspel waarna zijn team na strafschoppen verloor. "Wat de speelsters de afgelopen week op de training en tijdens de eerste wedstrijd hebben laten zien, is veelbelovend. We gaan echt ergens om spelen", zei De Rooij. Van den Berg beaamde dat. "Kansen zijn er altijd. Het is helder dat we met een absolute topploeg te maken krijgen die in enorm goede vorm is. Maar we moeten onszelf niet te klein maken. We kunnen iedere tegenstander pijn doen. Voor ons is helder waar de mogelijkheden tegen FC Barcelona liggen. Daar hebben we op getraind en we gaan met heel veel zin en vertrouwen richting de wedstrijd."
Bij Barcelona voetbalt Oranje-international Lieke Martens.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
2 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
7 uur geleden