Voetbalsters PSV 'stuiteren' voor duel met Barcelona
EINDHOVEN (ANP) - Het vrouwenteam van PSV debuteert woensdag in de Champions League. Tegenstander FC Barcelona laat de groep volgens interim-trainer Rick de Rooij en aanvoerder Mandy van den Berg 'stuiteren' van de energie. "Ik ben heel realistisch. We gaan voor een resultaat tegen een van de beste clubteams van de wereld", aldus De Rooij.
Daags voor de wedstrijd, die woensdagmiddag om 16.30 uur begint, blikten De Rooij en Van den Berg vooruit. "De eerste reactie na de loting was duidelijk. Iedereen was enthousiast. Het is heel erg gaaf en mooi dat we kunnen debuteren tegen Barcelona", vertelde Van den Berg op De Herdgang.
De Rooij debuteerde zelf zondag tegen Ajax met een 2-2-gelijkspel waarna zijn team na strafschoppen verloor. "Wat de speelsters de afgelopen week op de training en tijdens de eerste wedstrijd hebben laten zien, is veelbelovend. We gaan echt ergens om spelen", zei De Rooij. Van den Berg beaamde dat. "Kansen zijn er altijd. Het is helder dat we met een absolute topploeg te maken krijgen die in enorm goede vorm is. Maar we moeten onszelf niet te klein maken. We kunnen iedere tegenstander pijn doen. Voor ons is helder waar de mogelijkheden tegen FC Barcelona liggen. Daar hebben we op getraind en we gaan met heel veel zin en vertrouwen richting de wedstrijd."
Bij Barcelona voetbalt Oranje-international Lieke Martens.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
14 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
15 uur geleden