
Voetbalsters PSV 'stuiteren' voor duel met Barcelona
EINDHOVEN (ANP) - Het vrouwenteam van PSV debuteert woensdag in de Champions League. Tegenstander FC Barcelona laat de groep volgens interim-trainer Rick de Rooij en aanvoerder Mandy van den Berg 'stuiteren' van de energie. "Ik ben heel realistisch. We gaan voor een resultaat tegen een van de beste clubteams van de wereld", aldus De Rooij.
Daags voor de wedstrijd, die woensdagmiddag om 16.30 uur begint, blikten De Rooij en Van den Berg vooruit. "De eerste reactie na de loting was duidelijk. Iedereen was enthousiast. Het is heel erg gaaf en mooi dat we kunnen debuteren tegen Barcelona", vertelde Van den Berg op De Herdgang.
De Rooij debuteerde zelf zondag tegen Ajax met een 2-2-gelijkspel waarna zijn team na strafschoppen verloor. "Wat de speelsters de afgelopen week op de training en tijdens de eerste wedstrijd hebben laten zien, is veelbelovend. We gaan echt ergens om spelen", zei De Rooij. Van den Berg beaamde dat. "Kansen zijn er altijd. Het is helder dat we met een absolute topploeg te maken krijgen die in enorm goede vorm is. Maar we moeten onszelf niet te klein maken. We kunnen iedere tegenstander pijn doen. Voor ons is helder waar de mogelijkheden tegen FC Barcelona liggen. Daar hebben we op getraind en we gaan met heel veel zin en vertrouwen richting de wedstrijd."
Bij Barcelona voetbalt Oranje-international Lieke Martens.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Real Mallorca. De koploper in de Spaanse competitie won in eigen huis met 1-0.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een late thuiszege op Aston Villa naar de derde plaats in de Premier League gestegen. De Portugees Matheus Nunes bezorgde het elftal van coach Pep Guardiola in de blessuretijd een 2-1-overwinning.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - Alle wedstrijden in de Italiaanse Serie A van zaterdag zijn afgelast, waaronder die van koploper Internazionale tegen AS Roma. Op die dag vindt de begrafenis plaats van paus Franciscus, die maandagochtend overleed op 88-jarige leeftijd.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dick Schreuder volgt de na dit seizoen vertrekkende Rogier Meijer op als trainer van NEC. De 53-jarige Barnevelder tekent een contract voor drie seizoenen bij de club uit de Eredivisie.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC kan in de resterende vijf wedstrijden in de Eredivisie geen beroep doen op Bram Nuytinck. De 34-jarige verdediger viel op 11 april tegen RKC Waalwijk al vroeg uit met een knieblessure en is geruime tijd uitgeschakeld.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalclub Vitesse heeft opnieuw een puntenstraf gekregen. De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB besloot dit keer 9 punten in mindering te brengen voor het niet voldoen aan de informatieplicht.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Spelers en staf van eredivisieclub Go Ahead Eagles, de winnaar van de KNVB-beker, worden woensdagavond gehuldigd. Dat meldt de gemeente Deventer. De spelers maken in een open bus een rit langs de IJssel. De bus vertrekt vanaf het evenemententerrein aan de Roland Holstlaan en eindigt op het Havenkwartier. "Het publiek kan langs de route staan en het feest met de spelers meevieren", stelt de gemeente.
16 uur geleden