Voetbalsters Pelova en Kaptein vraagtekens bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker lijkt afgezien van het gemis van verdedigster Dominique Janssen over een nagenoeg fitte groep te beschikken voor het Nations Leagueduel van de Nederlandse voetbalsters met Schotland van vrijdag. Wel is op de dag van de wedstrijd pas duidelijk of Victoria Pelova en Wieke Kaptein fit genoeg zijn. Rechtervleugelverdedigster Pelova trainde donderdag wel weer mee na ziek te zijn geweest.
Middenveldster Kaptein (18) raakte dinsdag geblesseerd aan een schouder en verliet met veel pijn het trainingsveld. Haar blessure bleek mee te vallen en ze trainde donderdag ook alweer mee. Ook van de van een kruisbandblessure herstelde Vivianne Miedema moet de medische staf nog beoordelen of ze minuten kan maken tegen Schotland.
Janssen kampt met een spierblessure en mist het duel in Nijmegen vrijdag (20.45 uur) hoe dan ook. De speelster van VfL Wolfsburg is een vaste waarde achterin. Jonker zegt wel een idee te hebben over wie haar moet vervangen, maar dat wilde hij een dag voor de wedstrijd nog niet prijsgeven.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
19 uur geleden