Voetbalsters Pelova en Kaptein vraagtekens bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker lijkt afgezien van het gemis van verdedigster Dominique Janssen over een nagenoeg fitte groep te beschikken voor het Nations Leagueduel van de Nederlandse voetbalsters met Schotland van vrijdag. Wel is op de dag van de wedstrijd pas duidelijk of Victoria Pelova en Wieke Kaptein fit genoeg zijn. Rechtervleugelverdedigster Pelova trainde donderdag wel weer mee na ziek te zijn geweest.
Middenveldster Kaptein (18) raakte dinsdag geblesseerd aan een schouder en verliet met veel pijn het trainingsveld. Haar blessure bleek mee te vallen en ze trainde donderdag ook alweer mee. Ook van de van een kruisbandblessure herstelde Vivianne Miedema moet de medische staf nog beoordelen of ze minuten kan maken tegen Schotland.
Janssen kampt met een spierblessure en mist het duel in Nijmegen vrijdag (20.45 uur) hoe dan ook. De speelster van VfL Wolfsburg is een vaste waarde achterin. Jonker zegt wel een idee te hebben over wie haar moet vervangen, maar dat wilde hij een dag voor de wedstrijd nog niet prijsgeven.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
19 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
19 uur geleden