Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters pas na de rust trefzeker tegen Kosovo: 6-0

Voetbalsters pas na de rust trefzeker tegen Kosovo: 6-0

BREDA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben voor het eerst een kwalificatietoernooi afgesloten zonder puntenverlies. Het al geplaatste Oranje won in Breda ook de tiende en laatste groepswedstrijd in de voorronde van het EK 2022 in Engeland. De Europees kampioen versloeg het kansloze Kosovo met 6-0.

Bij de rust was de stand verrassend nog 0-0. Na de pauze kwam de productie van de thuisploeg goed op gang. Dankzij Katja Snoeijs (drie), Jill Roord (twee) en Lieke Martens werd het grote kwaliteitsverschil alsnog zichtbaar in de uitslag.

Nederland sluit de kwalificatie af met 30 punten uit 10 wedstrijden en een indrukwekkend doelsaldo van 48-3.

Bondscoach Sarina Wiegman ontbrak in Breda opnieuw bij Oranje op de bank. Ze verliet vrijdagmiddag het trainingskamp vanwege familieomstandigheden en miste daardoor in de avonduren de oefeninterland tegen wereldkampioen Verenigde Staten (0-2). Ook tegen Kosovo nam assistent-trainer Arjan Veurink haar taken over.

Op de helft van Kosovo

De wedstrijd speelde zich vrijwel volledig af op de helft van het stug verdedigende Kosovo. Het enorme overwicht van Nederland leverde echter voor de rust geen treffers op. Oranje ontbeerde scherpte en ook een beetje geluk in de afronding. De eindpass was bovendien lang niet altijd zuiver.

Met Joëlle Smits voor de aangeslagen Lineth Beerensteyn nam Nederland na de pauze snel afstand van Kosovo. Eerst strafte Snoeijs een verdedigingsfout trefzeker af. Kort daarna scoorde Roord uit een vrije trap. In de 58e minuut knalde Martens raak. Kort daarna maakte de aanvalster van Barcelona plaats voor Renate Jansen.

In het laatste half uur bleef het gretige Oranje jagen op een hogere score. Snoeijs (twee) en Roord bouwden de score verder uit. Een verbetering van de zege eind oktober in Kosovo (0-6, ook met drie keer Snoeijs) zat er echter net niet in.

Wiegman richt zich komend jaar met haar selectie op de Olympische Spelen van Tokio. Ze neemt daarna afscheid van Oranje en wordt bondscoach van de Engelse voetbalsters.

Meer uit Voetbal

Sponsor Etihad van City overweegt stappen tegen Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Hoofdsponsor Etihad van Manchester City heeft laten weten juridische stappen te overwegen tegen de Premier League. Dat doet de luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten omdat de Engelse voetbalclub in haar ogen ten onrechte schuldig is bevonden aan meer dan honderd overtredingen van de financiële regels van de hoogste Engelse profcompetitie. De misstanden zouden begaan zijn in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.

9 minuten geleden
Supercup Italië weer over één wedstrijd in eigen land

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse Supercup wordt dit seizoen op 22 december in Milaan gespeeld tussen landskampioen en bekerwinnaar Internazionale en bekerfinalist Lazio. De Italiaanse voetballiga Lega Serie A stapt daarmee af van het minitoernooi dat de afgelopen jaren werd gehouden in Saudi-Arabië.

42 minuten geleden
Portugees Leão draagt tegen Denemarken Ronaldo's rugnummer 7

KOPENHAGEN (ANP) - De Portugese voetballer Rafael Leão heeft donderdag voor het duel in de Nations League met Denemarken het rugnummer 7 gekregen. Dat blijkt uit de selectielijst die door de UEFA is gepubliceerd. Het nummer 7 was de voorbije decennia voor Ronaldo. De recordinternational van de Portugezen verliet woensdag het trainingskamp uit onmin. Hij speelde 234 interlands voor zijn land.

3 uur geleden
Haaland klaagt Noorse vliegmaatschappij aan om paardenstaart

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetballer Erling Haaland heeft vliegmaatschappij Norwegian Air Shuttle voor de rechter gedaagd om "ongeoorloofd" gebruik van zijn beeltenis. Het gaat vermoedelijk om zijn paardenstaart.

3 uur geleden
Argentinië wint zonder Messi overtuigend van Bolivia

CÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.

9 uur geleden
Voetbalsters Chelsea en Lyon spelen gelijk, zege Bayern

LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.

19 uur geleden
Ronaldo verlaat selectie Portugal dag voor duel met Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.

20 uur geleden