Voetbalsters pas na de rust trefzeker tegen Kosovo: 6-0
BREDA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben voor het eerst een kwalificatietoernooi afgesloten zonder puntenverlies. Het al geplaatste Oranje won in Breda ook de tiende en laatste groepswedstrijd in de voorronde van het EK 2022 in Engeland. De Europees kampioen versloeg het kansloze Kosovo met 6-0.
Bij de rust was de stand verrassend nog 0-0. Na de pauze kwam de productie van de thuisploeg goed op gang. Dankzij Katja Snoeijs (drie), Jill Roord (twee) en Lieke Martens werd het grote kwaliteitsverschil alsnog zichtbaar in de uitslag.
Nederland sluit de kwalificatie af met 30 punten uit 10 wedstrijden en een indrukwekkend doelsaldo van 48-3.
Bondscoach Sarina Wiegman ontbrak in Breda opnieuw bij Oranje op de bank. Ze verliet vrijdagmiddag het trainingskamp vanwege familieomstandigheden en miste daardoor in de avonduren de oefeninterland tegen wereldkampioen Verenigde Staten (0-2). Ook tegen Kosovo nam assistent-trainer Arjan Veurink haar taken over.
Op de helft van Kosovo
De wedstrijd speelde zich vrijwel volledig af op de helft van het stug verdedigende Kosovo. Het enorme overwicht van Nederland leverde echter voor de rust geen treffers op. Oranje ontbeerde scherpte en ook een beetje geluk in de afronding. De eindpass was bovendien lang niet altijd zuiver.
Met Joëlle Smits voor de aangeslagen Lineth Beerensteyn nam Nederland na de pauze snel afstand van Kosovo. Eerst strafte Snoeijs een verdedigingsfout trefzeker af. Kort daarna scoorde Roord uit een vrije trap. In de 58e minuut knalde Martens raak. Kort daarna maakte de aanvalster van Barcelona plaats voor Renate Jansen.
In het laatste half uur bleef het gretige Oranje jagen op een hogere score. Snoeijs (twee) en Roord bouwden de score verder uit. Een verbetering van de zege eind oktober in Kosovo (0-6, ook met drie keer Snoeijs) zat er echter net niet in.
Wiegman richt zich komend jaar met haar selectie op de Olympische Spelen van Tokio. Ze neemt daarna afscheid van Oranje en wordt bondscoach van de Engelse voetbalsters.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
16 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geleden