Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters overtuigen één helft in uitzwaaiwedstrijd voor EK

Voetbalsters overtuigen één helft in uitzwaaiwedstrijd voor EK

LEEUWARDEN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal kunnen met een goed gevoel afreizen naar het EK in Zwitserland. De ploeg van bondscoach Andries Jonker won het uitzwaaiduel met Finland in Leeuwarden met 2-1. De in de basis teruggekeerde Vivianne Miedema maakte in de eerste helft beide treffers van Oranje na fouten in de Finse verdediging.

De overwinning is welkom voor de Oranjevrouwen. In de vorige interlands stelde de ploeg van Jonker teleur tegen Duitsland (4-0-nederlaag) en Schotland (1-1-gelijkspel). Het duel met de Finnen was de laatste wedstrijd voor de eerste EK-wedstrijd van volgende week zaterdag tegen Wales.

Miedema maakte in het goed gevulde Kooi Stadion van SC Cambuur haar eerste minuten sinds begin april, toen ze een hamstringblessure opliep. De topscorer aller tijden speelde net als Jackie Groenen en Dominique Janssen, die opnieuw met Veerle Buurman centraal achterin stond, haar 125e interland. Lineth Beerensteyn was er door een spierblessure nog niet bij.

Oranje oppermachtig

Oranje begon fel tegen de nummer 26 van de wereld, die ook deelneemt aan het EK. De eerste kans was al vroeg voor Miedema, maar na een fraaie actie wist ze niet te scoren. Dat lukte haar in de elfde minuut wel na een fout in de Finse opbouw. Esmee Brugts bereikte Daniëlle van de Donk, die Miedema een niet te missen intikker bood.

Van de Donk en Miedema waren samen vanuit de as vaker gevaarlijk. Na een half uur leverde een volgende combinatie tussen de twee aanvankelijk geen treffer op, maar na een misverstand tussen verdedigster Natalia Kuikka en keepster Anna Koivunen gebeurde dat alsnog. De bal bleef liggen en Miedema maakte haar 99e interlandtreffer. Ook in het restant van de eerste helft was Oranje oppermachtig tegen de matige Finnen.

Slotminuten

Na rust speelde de ploeg van Jonker een stuk minder. Na een uur kreeg de Finse Sanni Franssi een goede kans op de 2-1, maar keepster Daphne van Domselaar greep goed in. Voor Miedema en Brugts zat het duel er na ruim een uur op, Jonker voerde zijn overige wissels pas in de slotminuten door. In de laatste seconden profiteerde Oona Siren met de 2-1 alsnog van het mindere spel van Oranje in de tweede helft.

Oranje vliegt dinsdag naar Zwitserland. Na de openingswedstrijd tegen Wales op 5 juli, volgen duels met de toplanden Engeland (9 juli) en Frankrijk (13 juli).

Meer uit Voetbal

België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

5 uur geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

5 uur geleden
Kane schiet Engeland met twee late doelpunten langs Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.

5 uur geleden
Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

16 uur geleden
Marokkaanse international Salah-Eddine weg bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.

17 uur geleden
Bondscoach Ecuador stapt op na uitschakeling door Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.

17 uur geleden
NASA stuurt bal naar de maan als gastland VS het WK voetbal wint

NEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."

17 uur geleden