Voetbalsters Oranje vliegen in groepjes terug naar Nederland
WELLINGTON (ANP) - Ruim vijf weken na vertrek uit Nederland stappen de speelsters van Oranje, in groepjes, weer op het vliegtuig terug naar huis. Na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje vrijdag, vertrekken de eerste voetbalsters zaterdag weer richting Amsterdam.
Het vertrek gaat in vier verschillende groepen. Als eerste keren dit weekend de speelsters die in het buitenland uitkomen terug, vervolgens vertrekken voetbalsters die in de Nederlandse competitie spelen en ten slotte zijn er nog twee vluchten met enkel KNVB-personeel.
De speelsters van Oranje kwamen allemaal in één vliegtuig aan in Nieuw-Zeeland en reisden sindsdien samen met een chartervliegtuig van de FIFA, maar voor de terugweg splitst het nationale elftal zich op. Oranje reist zaterdag eerst in groepjes terug van Wellington naar Auckland, van waar de verschillende vluchten terug naar Nederland vertrekken.
Eerste vlucht
Hoe laat de eerste vlucht met speelsters in Amsterdam aankomt, is nog onduidelijk. Mogelijk landt het eerste toestel zondag al. Oranje vloog op de heenreis via Seoul en Sydney. Op de terugweg doet de selectie verschillende luchthavens aan.
Spanje was vrijdag in Wellington na verlenging met 2-1 te sterk voor Oranje.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
9 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden