Voetbalsters Oranje verslaan sterk Duitsland: 2-1
VENLO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben Duitsland in een vriendschappelijk duel verslagen. De nummer vier van de wereld won met 2-1 van de nummer twee van de wereld. Jackie Groenen en Daniëlle van den Donk scoorden voor de Oranje Leeuwinnen. Het was de eerste zege van Nederland op Duitsland sinds 2000.
De wedstrijd tegen Duitsland was de tweede die de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman speelde als voorbereiding op de Olympische Spelen komende zomer in Tokio. De voetbalsters wonnen vorige week in Brussel ruim van België met 6-1. Door de winst op Duitsland won Nederland het drieluik tussen de landen die gezamenlijk het WK van 2027 willen organiseren.
De Oranje-vrouwen zetten vanaf het beginsignaal druk op de Duitse defensie. Jill Roord was in die beginfase gevaarlijk met een schot op de lat en een schuiver voorlangs. Na een kwartier was het raak. Na slecht uitverdedigen van de Duitse vrouwen kreeg spits Vivianne Miedema de bal en uit haar voorzet schoot Jackie Groenen de bal hard langs de Duitse keepster Merle Frohms.
Kop op goal
De ploeg van Wiegman ging na die goal nadrukkelijk op zoek naar de tweede. Lieke Martens en Miedema waren dichtbij de 2-0, maar misten net de finesse om het af te maken. Martens haalde na een dribbel hard uit, maar keepster Frohms wist de bal te keren. Ietwat tegen de verhoudingen in viel ineens vlak voor rust de gelijkmaker. Keepster Lize Kop, die van Wiegman de kans kreeg om zich te laten zien in een grote wedstrijd en Sari van Veenendaal naar de bank verdreef, was kansloos op de inzet van Laura Freigang. Even later greep ze wel goed in bij een doelpoging van Klara Bühl.
Beide teams maakten er ook in de tweede helft een aantrekkelijk duel van. Kansen waren er over en weer, maar in de 61e minuut wist Oranje een aanval met succes af te ronden. Roord schoot in eerste instantie de bal op de lat, maar Daniëlle van den Donk ving de terugstuiterende bal op en kopte de 2-1 binnen. Van rustig achterover leunen was geen sprake bij de Nederlandse vrouwen. Duitsland was in het laatste kwartier gevaarlijker, maar de ploeg wist geen van de kansen om te zetten in een doelpunt, ook dankzij reddingen van Kop.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
11 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
12 uur geleden