Voetbalsters Oranje verslaan sterk Duitsland: 2-1
VENLO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben Duitsland in een vriendschappelijk duel verslagen. De nummer vier van de wereld won met 2-1 van de nummer twee van de wereld. Jackie Groenen en Daniëlle van den Donk scoorden voor de Oranje Leeuwinnen. Het was de eerste zege van Nederland op Duitsland sinds 2000.
De wedstrijd tegen Duitsland was de tweede die de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman speelde als voorbereiding op de Olympische Spelen komende zomer in Tokio. De voetbalsters wonnen vorige week in Brussel ruim van België met 6-1. Door de winst op Duitsland won Nederland het drieluik tussen de landen die gezamenlijk het WK van 2027 willen organiseren.
De Oranje-vrouwen zetten vanaf het beginsignaal druk op de Duitse defensie. Jill Roord was in die beginfase gevaarlijk met een schot op de lat en een schuiver voorlangs. Na een kwartier was het raak. Na slecht uitverdedigen van de Duitse vrouwen kreeg spits Vivianne Miedema de bal en uit haar voorzet schoot Jackie Groenen de bal hard langs de Duitse keepster Merle Frohms.
Kop op goal
De ploeg van Wiegman ging na die goal nadrukkelijk op zoek naar de tweede. Lieke Martens en Miedema waren dichtbij de 2-0, maar misten net de finesse om het af te maken. Martens haalde na een dribbel hard uit, maar keepster Frohms wist de bal te keren. Ietwat tegen de verhoudingen in viel ineens vlak voor rust de gelijkmaker. Keepster Lize Kop, die van Wiegman de kans kreeg om zich te laten zien in een grote wedstrijd en Sari van Veenendaal naar de bank verdreef, was kansloos op de inzet van Laura Freigang. Even later greep ze wel goed in bij een doelpoging van Klara Bühl.
Beide teams maakten er ook in de tweede helft een aantrekkelijk duel van. Kansen waren er over en weer, maar in de 61e minuut wist Oranje een aanval met succes af te ronden. Roord schoot in eerste instantie de bal op de lat, maar Daniëlle van den Donk ving de terugstuiterende bal op en kopte de 2-1 binnen. Van rustig achterover leunen was geen sprake bij de Nederlandse vrouwen. Duitsland was in het laatste kwartier gevaarlijker, maar de ploeg wist geen van de kansen om te zetten in een doelpunt, ook dankzij reddingen van Kop.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
16 uur geleden