Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje verslaan Denemarken in oefenduel in Esbjerg

Voetbalsters Oranje verslaan Denemarken in oefenduel in Esbjerg

ESBJERG (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben Denemarken verslagen in een oefenduel in Esbjerg. Het werd 2-1 voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. Denemarken is de nummer 12 van de FIFA-ranglijst, Nederland staat een plek hoger.

Oranje stond bij rust met 2-0 voor. Esmee Brugts en Daniëlle van de Donk waren kort na elkaar trefzeker, in de 26e en 27e minuut. Brugts verlengde met haar hoofd fraai een indraaiende voorzet vanaf de rand van het zestienmetergebied van Jackie Groenen. De bal ging via de binnenkant van de paal binnen.

Direct daarna trof Van de Donk doel met een schot met links. Ze werd de diepte in gestuurd vanuit de defensie en liet de Deense keepster kansloos met een boogballetje.

Spanning

Kort voor tijd bracht Cornelia Kramer de spanning terug. Kort nadat ze was ingevallen tikte ze van dichtbij binnen na een afgemeten voorzet vanaf de linkerflank van Pernille Harder. Dat was in de 87e minuut. In de laatste minuten van de officiële speeltijd en de vijf minuten blessuretijd drong Denemarken nog wat aan, maar grote mogelijkheden bleven uit.

Halverwege de tweede helft leek Oranje een strafschop te verdienen, omdat Romée Leuchter naar de grond werd getrokken. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Leuchter werd vlak voor tijd naar de kant gehaald. Ook Brugts haalde het laatste fluitsignaal niet.

Debuut

Veerle Buurman maakte haar debuut in Oranje. Jill Roord speelde in Esbjerg haar honderdste interland.

Vrijdag was Oranje met 15-0 te sterk voor Indonesië. Nederland is in voorbereiding op het EK van volgend jaar in Zwitserland. Eind november en begin december volgen oefenwedstrijden tegen China en de Verenigde Staten.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

8 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

9 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

9 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

9 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

9 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

11 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

11 uur geleden