Voetbalsters Oranje verslaan Denemarken in oefenduel in Esbjerg
ESBJERG (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben Denemarken verslagen in een oefenduel in Esbjerg. Het werd 2-1 voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. Denemarken is de nummer 12 van de FIFA-ranglijst, Nederland staat een plek hoger.
Oranje stond bij rust met 2-0 voor. Esmee Brugts en Daniëlle van de Donk waren kort na elkaar trefzeker, in de 26e en 27e minuut. Brugts verlengde met haar hoofd fraai een indraaiende voorzet vanaf de rand van het zestienmetergebied van Jackie Groenen. De bal ging via de binnenkant van de paal binnen.
Direct daarna trof Van de Donk doel met een schot met links. Ze werd de diepte in gestuurd vanuit de defensie en liet de Deense keepster kansloos met een boogballetje.
Spanning
Kort voor tijd bracht Cornelia Kramer de spanning terug. Kort nadat ze was ingevallen tikte ze van dichtbij binnen na een afgemeten voorzet vanaf de linkerflank van Pernille Harder. Dat was in de 87e minuut. In de laatste minuten van de officiële speeltijd en de vijf minuten blessuretijd drong Denemarken nog wat aan, maar grote mogelijkheden bleven uit.
Halverwege de tweede helft leek Oranje een strafschop te verdienen, omdat Romée Leuchter naar de grond werd getrokken. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Leuchter werd vlak voor tijd naar de kant gehaald. Ook Brugts haalde het laatste fluitsignaal niet.
Debuut
Veerle Buurman maakte haar debuut in Oranje. Jill Roord speelde in Esbjerg haar honderdste interland.
Vrijdag was Oranje met 15-0 te sterk voor Indonesië. Nederland is in voorbereiding op het EK van volgend jaar in Zwitserland. Eind november en begin december volgen oefenwedstrijden tegen China en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
16 uur geleden