Voetbalsters Oranje verslaan Denemarken in oefenduel in Esbjerg
ESBJERG (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben Denemarken verslagen in een oefenduel in Esbjerg. Het werd 2-1 voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. Denemarken is de nummer 12 van de FIFA-ranglijst, Nederland staat een plek hoger.
Oranje stond bij rust met 2-0 voor. Esmee Brugts en Daniëlle van de Donk waren kort na elkaar trefzeker, in de 26e en 27e minuut. Brugts verlengde met haar hoofd fraai een indraaiende voorzet vanaf de rand van het zestienmetergebied van Jackie Groenen. De bal ging via de binnenkant van de paal binnen.
Direct daarna trof Van de Donk doel met een schot met links. Ze werd de diepte in gestuurd vanuit de defensie en liet de Deense keepster kansloos met een boogballetje.
Spanning
Kort voor tijd bracht Cornelia Kramer de spanning terug. Kort nadat ze was ingevallen tikte ze van dichtbij binnen na een afgemeten voorzet vanaf de linkerflank van Pernille Harder. Dat was in de 87e minuut. In de laatste minuten van de officiële speeltijd en de vijf minuten blessuretijd drong Denemarken nog wat aan, maar grote mogelijkheden bleven uit.
Halverwege de tweede helft leek Oranje een strafschop te verdienen, omdat Romée Leuchter naar de grond werd getrokken. De scheidsrechter zag er geen penalty in. Leuchter werd vlak voor tijd naar de kant gehaald. Ook Brugts haalde het laatste fluitsignaal niet.
Debuut
Veerle Buurman maakte haar debuut in Oranje. Jill Roord speelde in Esbjerg haar honderdste interland.
Vrijdag was Oranje met 15-0 te sterk voor Indonesië. Nederland is in voorbereiding op het EK van volgend jaar in Zwitserland. Eind november en begin december volgen oefenwedstrijden tegen China en de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
14 uur geleden