Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK
ROTHERHAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het zaterdag bij het Europees kampioenschap in Engeland in de kwartfinales op tegen Frankrijk. De aftrap in Rotherham is om 21.00 uur.
Bondscoach Mark Parsons hoopt dat hij weer kan beschikken over Vivianne Miedema. De spits miste de laatste twee groepswedstrijden, tegen Portugal (3-2) en Zwitserland (4-1), omdat ze besmet was met het coronavirus. Lieke Martens is er tegen Frankrijk niet meer bij. De linksbuiten verliet eerder deze week de selectie met een voetblessure.
Frankrijk en Nederland stonden in februari van dit jaar voor het laatst tegenover elkaar. Oranje ging toen, in een duel om het Tournoi de France,met 3-1 onderuit. Lineth Beerensteyn scoorde toen voor de ploeg van Parsons.
Frankrijk eindigde als eerste in groep D met 7 punten. Oranje moest in groep C, eveneens met 7 punten, genoegen nemen met de tweede plek. Medekoploper Zweden had een beter doelsaldo.
De winnaar van Nederland tegen Frankrijk speelt in de halve finale tegen Duitsland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden