Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK

Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK

ROTHERHAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het zaterdag bij het Europees kampioenschap in Engeland in de kwartfinales op tegen Frankrijk. De aftrap in Rotherham is om 21.00 uur.

Bondscoach Mark Parsons hoopt dat hij weer kan beschikken over Vivianne Miedema. De spits miste de laatste twee groepswedstrijden, tegen Portugal (3-2) en Zwitserland (4-1), omdat ze besmet was met het coronavirus. Lieke Martens is er tegen Frankrijk niet meer bij. De linksbuiten verliet eerder deze week de selectie met een voetblessure.

Frankrijk en Nederland stonden in februari van dit jaar voor het laatst tegenover elkaar. Oranje ging toen, in een duel om het Tournoi de France,met 3-1 onderuit. Lineth Beerensteyn scoorde toen voor de ploeg van Parsons.

Frankrijk eindigde als eerste in groep D met 7 punten. Oranje moest in groep C, eveneens met 7 punten, genoegen nemen met de tweede plek. Medekoploper Zweden had een beter doelsaldo.

De winnaar van Nederland tegen Frankrijk speelt in de halve finale tegen Duitsland.

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst keert terug in basis bij Ajax tegen PEC

ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.

1 uur geleden
PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

13 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

13 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

15 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

15 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

18 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

18 uur geleden