Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK

Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK

ROTHERHAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het zaterdag bij het Europees kampioenschap in Engeland in de kwartfinales op tegen Frankrijk. De aftrap in Rotherham is om 21.00 uur.

Bondscoach Mark Parsons hoopt dat hij weer kan beschikken over Vivianne Miedema. De spits miste de laatste twee groepswedstrijden, tegen Portugal (3-2) en Zwitserland (4-1), omdat ze besmet was met het coronavirus. Lieke Martens is er tegen Frankrijk niet meer bij. De linksbuiten verliet eerder deze week de selectie met een voetblessure.

Frankrijk en Nederland stonden in februari van dit jaar voor het laatst tegenover elkaar. Oranje ging toen, in een duel om het Tournoi de France,met 3-1 onderuit. Lineth Beerensteyn scoorde toen voor de ploeg van Parsons.

Frankrijk eindigde als eerste in groep D met 7 punten. Oranje moest in groep C, eveneens met 7 punten, genoegen nemen met de tweede plek. Medekoploper Zweden had een beter doelsaldo.

De winnaar van Nederland tegen Frankrijk speelt in de halve finale tegen Duitsland.

Meer uit Voetbal

Axel van Dongen: er kwam van alles bij mij los

HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."

34 minuten geleden
Van Persie baalt van late gelijkmaker van Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."

48 minuten geleden
Van Persie hoopt dat blessure van Read meevalt

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord hoopt dat de blessure van Givairo Read meevalt. De rechtsback viel in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) uit met klachten aan een hamstring. "Laten we hopen dat het kramp was", zei de coach.

49 minuten geleden
Middenvelder Hwang: Feyenoord zit in zware periode

HEERENVEEN (ANP) - Middenvelder Hwang In-beom baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij sc Heerenveen (2-2). "We hebben weer niet het resultaat gekregen dat we wilden", zei hij in de perskamer van het Abe Lenstra-stadion. "We moeten accepteren dat we in een zware periode zitten. Het enige dat we kunnen doen is hard blijven werken, zoals we dat ook tijdens ons trainingskamp in Marbella hebben gedaan. Dan komen we hier uit."

1 uur geleden
Feyenoord blijft ook na de winterstop punten verspelen

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).

1 uur geleden
Feyenoord begint met Read en Steijn tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.

3 uur geleden
PSV verwacht deze maand duidelijkheid over toekomst trainer Bosz

HILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.

3 uur geleden