Voetbalsters Oranje treffen Frankrijk in kwartfinale EK
ROTHERHAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het zaterdag bij het Europees kampioenschap in Engeland in de kwartfinales op tegen Frankrijk. De aftrap in Rotherham is om 21.00 uur.
Bondscoach Mark Parsons hoopt dat hij weer kan beschikken over Vivianne Miedema. De spits miste de laatste twee groepswedstrijden, tegen Portugal (3-2) en Zwitserland (4-1), omdat ze besmet was met het coronavirus. Lieke Martens is er tegen Frankrijk niet meer bij. De linksbuiten verliet eerder deze week de selectie met een voetblessure.
Frankrijk en Nederland stonden in februari van dit jaar voor het laatst tegenover elkaar. Oranje ging toen, in een duel om het Tournoi de France,met 3-1 onderuit. Lineth Beerensteyn scoorde toen voor de ploeg van Parsons.
Frankrijk eindigde als eerste in groep D met 7 punten. Oranje moest in groep C, eveneens met 7 punten, genoegen nemen met de tweede plek. Medekoploper Zweden had een beter doelsaldo.
De winnaar van Nederland tegen Frankrijk speelt in de halve finale tegen Duitsland.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
7 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
10 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
14 uur geleden