Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het volgend jaar in de groepsfase van de Nations League op tegen Duitsland. Oostenrijk en Schotland zijn de andere twee opponenten. Dat heeft de loting in Nyon bepaald.

"Het is een redelijke loting. Met Duitsland treffen we een enorm sterke tegenstander. Ze zijn nummer 4 van de wereld en horen structureel bij de top van de FIFA-ranking. En Nederland - Duitsland is en blijft een klassieker, ook in het vrouwenvoetbal", zo reageerde bondscoach Andries Jonker via de bond op de loting.

Jonker ging ook in op de twee andere tegenstanders. "We hebben in de Nations League twee keer tegen Schotland gespeeld en twee keer gewonnen. Het lijkt dus te doen, maar Schotland miste toen een aantal topspelers. Als die er wel bij zijn verwacht ik een aanmerkelijk beter Schotland. Oostenrijk is dus ook een bekende tegenstander. Ze hebben veel spelers in de top en subtop van met name de Duitse competitie. Het is een goede ploeg waar we, mits we goed zijn, van kunnen winnen."

Februari

Oranje zit in divisie A. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve eindstrijd. De eerste wedstrijden zijn in februari. De ontknoping van het toernooi is tussen 26 november en 2 december.

Begin dit jaar werd de ploeg van Jonker vierde in de eerste editie van de Nations League voor vrouwen. Bij de laatste vier was Spanje te sterk, in de strijd om brons verloor Oranje van Duitsland. Door die nederlaag tegen de Duitsers, in Heerenveen (0-2), greep de ploeg van Jonker naast een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.

Spanje

Titelhouder Spanje werd gekoppeld aan Engeland, waar Sarina Wiegman de bondscoach is. België en Portugal zijn de andere landen in die groep. Frankrijk en Italië zijn de andere twee groepshoofden.

Volgend jaar wordt in de zomer het EK gehouden, in Zwitserland. Oranje heeft zich daarvoor geplaatst.

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

3 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

13 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

15 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

15 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

15 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

17 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

18 uur geleden