Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het volgend jaar in de groepsfase van de Nations League op tegen Duitsland. Oostenrijk en Schotland zijn de andere twee opponenten. Dat heeft de loting in Nyon bepaald.

"Het is een redelijke loting. Met Duitsland treffen we een enorm sterke tegenstander. Ze zijn nummer 4 van de wereld en horen structureel bij de top van de FIFA-ranking. En Nederland - Duitsland is en blijft een klassieker, ook in het vrouwenvoetbal", zo reageerde bondscoach Andries Jonker via de bond op de loting.

Jonker ging ook in op de twee andere tegenstanders. "We hebben in de Nations League twee keer tegen Schotland gespeeld en twee keer gewonnen. Het lijkt dus te doen, maar Schotland miste toen een aantal topspelers. Als die er wel bij zijn verwacht ik een aanmerkelijk beter Schotland. Oostenrijk is dus ook een bekende tegenstander. Ze hebben veel spelers in de top en subtop van met name de Duitse competitie. Het is een goede ploeg waar we, mits we goed zijn, van kunnen winnen."

Februari

Oranje zit in divisie A. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve eindstrijd. De eerste wedstrijden zijn in februari. De ontknoping van het toernooi is tussen 26 november en 2 december.

Begin dit jaar werd de ploeg van Jonker vierde in de eerste editie van de Nations League voor vrouwen. Bij de laatste vier was Spanje te sterk, in de strijd om brons verloor Oranje van Duitsland. Door die nederlaag tegen de Duitsers, in Heerenveen (0-2), greep de ploeg van Jonker naast een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.

Spanje

Titelhouder Spanje werd gekoppeld aan Engeland, waar Sarina Wiegman de bondscoach is. België en Portugal zijn de andere landen in die groep. Frankrijk en Italië zijn de andere twee groepshoofden.

Volgend jaar wordt in de zomer het EK gehouden, in Zwitserland. Oranje heeft zich daarvoor geplaatst.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

4 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

6 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

7 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

7 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

11 uur geleden