Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League

NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het volgend jaar in de groepsfase van de Nations League op tegen Duitsland. Oostenrijk en Schotland zijn de andere twee opponenten. Dat heeft de loting in Nyon bepaald.

"Het is een redelijke loting. Met Duitsland treffen we een enorm sterke tegenstander. Ze zijn nummer 4 van de wereld en horen structureel bij de top van de FIFA-ranking. En Nederland - Duitsland is en blijft een klassieker, ook in het vrouwenvoetbal", zo reageerde bondscoach Andries Jonker via de bond op de loting.

Jonker ging ook in op de twee andere tegenstanders. "We hebben in de Nations League twee keer tegen Schotland gespeeld en twee keer gewonnen. Het lijkt dus te doen, maar Schotland miste toen een aantal topspelers. Als die er wel bij zijn verwacht ik een aanmerkelijk beter Schotland. Oostenrijk is dus ook een bekende tegenstander. Ze hebben veel spelers in de top en subtop van met name de Duitse competitie. Het is een goede ploeg waar we, mits we goed zijn, van kunnen winnen."

Februari

Oranje zit in divisie A. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve eindstrijd. De eerste wedstrijden zijn in februari. De ontknoping van het toernooi is tussen 26 november en 2 december.

Begin dit jaar werd de ploeg van Jonker vierde in de eerste editie van de Nations League voor vrouwen. Bij de laatste vier was Spanje te sterk, in de strijd om brons verloor Oranje van Duitsland. Door die nederlaag tegen de Duitsers, in Heerenveen (0-2), greep de ploeg van Jonker naast een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.

Spanje

Titelhouder Spanje werd gekoppeld aan Engeland, waar Sarina Wiegman de bondscoach is. België en Portugal zijn de andere landen in die groep. Frankrijk en Italië zijn de andere twee groepshoofden.

Volgend jaar wordt in de zomer het EK gehouden, in Zwitserland. Oranje heeft zich daarvoor geplaatst.

Meer uit Voetbal

Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

2 uur geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

3 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

5 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

7 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

7 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

8 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

10 uur geleden