Voetbalsters Oranje tegen Duitsland in Nations League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het volgend jaar in de groepsfase van de Nations League op tegen Duitsland. Oostenrijk en Schotland zijn de andere twee opponenten. Dat heeft de loting in Nyon bepaald.
"Het is een redelijke loting. Met Duitsland treffen we een enorm sterke tegenstander. Ze zijn nummer 4 van de wereld en horen structureel bij de top van de FIFA-ranking. En Nederland - Duitsland is en blijft een klassieker, ook in het vrouwenvoetbal", zo reageerde bondscoach Andries Jonker via de bond op de loting.
Jonker ging ook in op de twee andere tegenstanders. "We hebben in de Nations League twee keer tegen Schotland gespeeld en twee keer gewonnen. Het lijkt dus te doen, maar Schotland miste toen een aantal topspelers. Als die er wel bij zijn verwacht ik een aanmerkelijk beter Schotland. Oostenrijk is dus ook een bekende tegenstander. Ze hebben veel spelers in de top en subtop van met name de Duitse competitie. Het is een goede ploeg waar we, mits we goed zijn, van kunnen winnen."
Februari
Oranje zit in divisie A. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve eindstrijd. De eerste wedstrijden zijn in februari. De ontknoping van het toernooi is tussen 26 november en 2 december.
Begin dit jaar werd de ploeg van Jonker vierde in de eerste editie van de Nations League voor vrouwen. Bij de laatste vier was Spanje te sterk, in de strijd om brons verloor Oranje van Duitsland. Door die nederlaag tegen de Duitsers, in Heerenveen (0-2), greep de ploeg van Jonker naast een ticket voor de Olympische Spelen van Parijs.
Spanje
Titelhouder Spanje werd gekoppeld aan Engeland, waar Sarina Wiegman de bondscoach is. België en Portugal zijn de andere landen in die groep. Frankrijk en Italië zijn de andere twee groepshoofden.
Volgend jaar wordt in de zomer het EK gehouden, in Zwitserland. Oranje heeft zich daarvoor geplaatst.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
11 minuten geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
15 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden