Voetbalsters Oranje pakken EK-ticket na ruime zege op Estland
GRONINGEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben zonder problemen kwalificatie voor het EK van 2022 afgedwongen. Het Nederlands vrouwenelftal was in Groningen met 7-0 veel te sterk voor Estland. Eerder in de kwalificatiereeks eindigde het onderlinge treffen in de Estse hoofdstad Tallinn ook in 7-0.
Al na een kwartier was het duel eigenlijk al beslist door twee doelpunten van Danielle van de Donk. Bij de 1-0, in de zesde minuut, kopte ze fraai raak en bij de 2-0 trof ze van dichtbij doel. Halverwege de eerste helft maakte Jackie Groenen er met een bekeken schuiver 3-0 van, waarna Sherida Spitse nog voor rust een penalty benutte. De strafschop was toegekend wegens een handsbal.
Na rust viel de productie even stil, maar halverwege de tweede helft tekende Groenen voor haar tweede doelpunt: 5-0. Verdediger Aniek Nouwen maakte er vervolgens met een geplaatste kopbal 6-0 van, waarna Katja Snoeijs de eindstand bepaalde. Voor zowel Nouwen als Snoeijs was het haar eerste doelpunt voor Oranje. Snoeijs verving Shanice van de Sanden, die te maken had met familieomstandigheden.
Drie doelpunten
De eindstand was na 83 minuten bereikt. In de laatste tien minuten, inclusief vier minuten extra speeltijd, bleef Oranje gretig jagen op het achtste doelpunt, maar ondanks diverse goede mogelijkheden bleef het in de tweede helft bij drie doelpunten.
Keepster Lize Kop, de vervangster van de afwezige Sari van Veenendaal (heupblessure), kreeg bij Oranje nauwelijks iets te doen. Zodra de Estse speelsters de bal hadden, werd die vaak direct heroverd door Oranje, dat ook bij een grote voorsprong gedreven bleef. Spits Vivianne Miedema en linksbuiten Lieke Martens, die een goede indruk achterliet, kwamen ondanks verwoede pogingen niet tot scoren.
Bondscoach
Het EK wordt van 6 tot en met 31 juli 2022 gespeeld. Bondscoach Sarina Wiegman is dan niet meer verantwoordelijk voor Oranje. Zij verruilt Oranje na de Olympische Spelen van volgend jaar voor Engeland.
Het afgelopen EK, in Nederland, werd door Oranje gewonnen. Op het WK eindigde de ploeg later als tweede.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is nog altijd ongeslagen tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won in De Kuip met 2-1 van het Spaanse Rayo Vallecano.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft tussen de twee duels met FK Vojvodina in de tweede voorronde van de Conference League door een zege geboekt in een oefenwedstrijd met Burnley. De formatie van de nieuwe trainer Míchel won thuis met 2-1 van de uit de Premier League gedegradeerde Engelsen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi hoeft op 29 juli niet mee te doen aan de MLS All-Star Game. Dat heeft de vedette van Inter Miami, die met Argentinië de WK-finale verloor van Spanje, te horen gekregen van de Amerikaanse voetbalcompetitie.
20 uur geledenRIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.
2 dagen geleden