Voetbalsters Oranje openen WK tegen debutant Portugal
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje beginnen het WK in Nieuw-Zeeland en Australië komende zomer met een wedstrijd tegen Portugal. De vrouwen van de nummer 22 van de wereld versloegen het lager geklasseerde Kameroen in de finale van de play-offs met 2-1. De openingswedstrijd voor Oranje is op 23 juli in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin.
De Portugese ploeg dankte zijn historische zege op Kameroen, de nummer 58 van de wereld, aan een benutte strafschop in de blessuretijd. Carole Costa schoot Portugal naar de eerste WK-deelname ooit. Kameroen had in de 89e minuut nog gelijkgemaakt, maar van een verlenging kwam het niet. Portugal was in de 22e minuut al op voorsprong gekomen via Diana Gomes.
De Verenigde Staten (op 27 juli) en Vietnam (1 augustus) zijn de andere tegenstanders van de voetbalsters in groep E van het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker speelt alle groepswedstrijden in Nieuw-Zeeland, dat het toernooi samen met Australië organiseert. Oranje won vorig jaar van Portugal op het EK in de groepsfase met 3-2. Oranje stond toen heel snel met 2-0 voor, maar Portugal kwam terug tot 2-2. Daniëlle van de Donk schoot in de tweede helft de winnende binnen.
Meer uit Sport
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ethiopische Buze Diriba heeft de marathon van Amsterdam bij de vrouwen gewonnen. Ze kwam in natte omstandigheden in een parcoursrecord van 2.16.12 over de finish. Het betekende een dik persoonlijk record, want haar vorige toptijd was 2.19.34. Diriba scherpte het parcoursrecord aan met veertig seconden; ze dook ruim onder de 2.16.52 waarmee de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw in 2024 won.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn bij de wereldkampioenschappen in Shanghai als tweede geëindigd in de medaillespiegel. De ploeg behaalde vijf keer goud, een keer zilver en een keer brons. Alleen Groot-Brittannië deed het beter met zes keer goud.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ethiopiër Lemi Berhanu heeft de 51e editie van de marathon van Amsterdam gewonnen. Hij finishte in het Olympisch Stadion in een tijd van 2.03.33 en bleef daarmee net boven het parcoursrecord van 2.03.30.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-turnster Lieke Wevers en haar vriend, de Russische coach Anton Stolyar, zijn ontslagen bij de Spaanse turnbond. Dat melden onder meer het Spaanse persbureau EFE en de Spaanse krant Mundo Deportivo.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.
4 uur geleden