Voetbalsters Oranje openen WK tegen debutant Portugal
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje beginnen het WK in Nieuw-Zeeland en Australië komende zomer met een wedstrijd tegen Portugal. De vrouwen van de nummer 22 van de wereld versloegen het lager geklasseerde Kameroen in de finale van de play-offs met 2-1. De openingswedstrijd voor Oranje is op 23 juli in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin.
De Portugese ploeg dankte zijn historische zege op Kameroen, de nummer 58 van de wereld, aan een benutte strafschop in de blessuretijd. Carole Costa schoot Portugal naar de eerste WK-deelname ooit. Kameroen had in de 89e minuut nog gelijkgemaakt, maar van een verlenging kwam het niet. Portugal was in de 22e minuut al op voorsprong gekomen via Diana Gomes.
De Verenigde Staten (op 27 juli) en Vietnam (1 augustus) zijn de andere tegenstanders van de voetbalsters in groep E van het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker speelt alle groepswedstrijden in Nieuw-Zeeland, dat het toernooi samen met Australië organiseert. Oranje won vorig jaar van Portugal op het EK in de groepsfase met 3-2. Oranje stond toen heel snel met 2-0 voor, maar Portugal kwam terug tot 2-2. Daniëlle van de Donk schoot in de tweede helft de winnende binnen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
34 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
4 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
6 uur geleden