Voetbalsters Oranje openen WK tegen debutant Portugal
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje beginnen het WK in Nieuw-Zeeland en Australië komende zomer met een wedstrijd tegen Portugal. De vrouwen van de nummer 22 van de wereld versloegen het lager geklasseerde Kameroen in de finale van de play-offs met 2-1. De openingswedstrijd voor Oranje is op 23 juli in de Nieuw-Zeelandse stad Dunedin.
De Portugese ploeg dankte zijn historische zege op Kameroen, de nummer 58 van de wereld, aan een benutte strafschop in de blessuretijd. Carole Costa schoot Portugal naar de eerste WK-deelname ooit. Kameroen had in de 89e minuut nog gelijkgemaakt, maar van een verlenging kwam het niet. Portugal was in de 22e minuut al op voorsprong gekomen via Diana Gomes.
De Verenigde Staten (op 27 juli) en Vietnam (1 augustus) zijn de andere tegenstanders van de voetbalsters in groep E van het WK. De ploeg van bondscoach Andries Jonker speelt alle groepswedstrijden in Nieuw-Zeeland, dat het toernooi samen met Australië organiseert. Oranje won vorig jaar van Portugal op het EK in de groepsfase met 3-2. Oranje stond toen heel snel met 2-0 voor, maar Portugal kwam terug tot 2-2. Daniëlle van de Donk schoot in de tweede helft de winnende binnen.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
7 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
9 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
12 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
17 uur geleden