Voetbalsters Oranje nog zonder debutanten tegen Cyprus
LARNACA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters treden vrijdagavond nog zonder debutanten aan in de derde WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Cyprus. Bondscoach Mark Parsons begint in Larnaca met zijn vertrouwde namen. De huidige selectie van Oranje telt liefst zeven vrouwen die nog niet voor de nationale ploeg in actie kwamen.
Beide landen speelden nog nooit tegen elkaar. Nederland staat na twee duels in groep C op 4 punten, evenveel als koploper Tsjechië dat een beter doelsaldo heeft. Oranje speelde gelijk tegen Tsjechië (1-1) en won met 2-0 van IJsland. Cyprus verloor zowel van Belarus (4-1) als van Tsjechië (8-0). Alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023.
De voorbereiding van Oranje op het duel in Larnaca verliep niet helemaal volgens plan. Parsons meldde zich pas donderdag bij zijn ploeg. De 35-jarige bondscoach had vertraging wegens een aangepast vluchtschema en problemen met zijn reisdocumenten. Hij ontbrak eerder deze week op de trainingen in Zeist, omdat hij nog verplichtingen had met zijn Amerikaanse club Portland Thorns. Assistent Jessica Torny nam zijn taken over.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
3 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden