Voetbalsters Oranje nog zonder debutanten tegen Cyprus
LARNACA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters treden vrijdagavond nog zonder debutanten aan in de derde WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Cyprus. Bondscoach Mark Parsons begint in Larnaca met zijn vertrouwde namen. De huidige selectie van Oranje telt liefst zeven vrouwen die nog niet voor de nationale ploeg in actie kwamen.
Beide landen speelden nog nooit tegen elkaar. Nederland staat na twee duels in groep C op 4 punten, evenveel als koploper Tsjechië dat een beter doelsaldo heeft. Oranje speelde gelijk tegen Tsjechië (1-1) en won met 2-0 van IJsland. Cyprus verloor zowel van Belarus (4-1) als van Tsjechië (8-0). Alleen de winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023.
De voorbereiding van Oranje op het duel in Larnaca verliep niet helemaal volgens plan. Parsons meldde zich pas donderdag bij zijn ploeg. De 35-jarige bondscoach had vertraging wegens een aangepast vluchtschema en problemen met zijn reisdocumenten. Hij ontbrak eerder deze week op de trainingen in Zeist, omdat hij nog verplichtingen had met zijn Amerikaanse club Portland Thorns. Assistent Jessica Torny nam zijn taken over.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
16 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden