Voetbalsters Oranje naar kwartfinale WK na zege op Zuid-Afrika
SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben met moeite ten koste van Zuid-Afrika de kwartfinales van het WK in Australië en Nieuw-Zeeland bereikt. Het elftal van bondscoach Andries Jonker had aan een vroege treffer van Jill Roord en een doelpunt van Lineth Beerensteyn in de tweede helft genoeg voor de zege (2-0). De nummer 54 van de wereld liet regelmatig zien vanuit de counter gevaarlijk te kunnen worden.
Oranje moet het in de kwartfinale tegen Spanje vrijdag doen zonder middenveldster Daniëlle van de Donk. Zij kreeg in de tweede helft geel voor een overtreding, na tegen Portugal ook al tegen een gele kaart te zijn aangelopen.
Nederland kwam al in de 9e minuut op voorsprong. Eerst had Esmee Brugts, dinsdag tegen Vietnam (7-0) nog twee keer fraai trefzeker van afstand, al bijna gescoord. Haar indraaiende poging in de verre hoek werd door keepster Kaylin Swart net aan verwerkt tot hoekschop. Daaruit gaf Sherida Spitse voor op Lieke Martens, die haar poging bij de eerst paal nog gekeerd zag worden. Roord was het meest alert en kon de rebound van dichtbij inkoppen.
Oranje met meeste balbezit
Nederland had meer de bal, maar Zuid-Afrika creëerde minstens net zo veel kansen. Met name aanvoerster Thembi Kgatlana was met haar snelheid in de tegenaanval gevaarlijk. De eerste pogingen van de vedette misten precisie.
Van de Donk kreeg halverwege de eerste helft een grote kans om de voorsprong te verdubbelen. Haar lage schot van binnen het strafschopgebied was alleen niet krachtig genoeg om Swart te passeren. Verder kwam Oranje na de vroege openingstreffer niet meer tot veel uitgespeelde mogelijkheden.
Kansrijke momenten Zuid-Afrika
Zuid-Afrika, dat ten koste van Italië verrassend de knock-outfase had bereikt, ging door met counteren. Met steekpasses op vooral Kgatlana kwam de kampioen van Afrika regelmatig in kansrijke positie voor keepster Daphne van Domselaar. Met enkele goede reddingen vlak voor rust voorkwam de 23-jarige international een tegentreffer.
10 minuten na rust dacht Martens de 2-0 te maken, maar Victoria Pelova bleek buitenspel te hebben gestaan toen ze de assist gaf. Daardoor zette de videoscheidsrechter een streep door het doelpunt.
Beerensteyn
Ruim 20 minuten voor tijd zorgde Beerensteyn alsnog voor de ruimere marge. De spits van Juventus, die vanwege een blessure tot nu toe alleen in de openingswedstrijd tegen Portugal in actie was gekomen, schoot met links van ver. Haar poging was niet hard en door het midden, maar Swart liet de bal door haar handen glippen en de bal verdween in het doel. Daarna kwam Nederland niet meer echt in de problemen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geleden