Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje naar kwartfinale WK na zege op Zuid-Afrika

Voetbalsters Oranje naar kwartfinale WK na zege op Zuid-Afrika

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben met moeite ten koste van Zuid-Afrika de kwartfinales van het WK in Australië en Nieuw-Zeeland bereikt. Het elftal van bondscoach Andries Jonker had aan een vroege treffer van Jill Roord en een doelpunt van Lineth Beerensteyn in de tweede helft genoeg voor de zege (2-0). De nummer 54 van de wereld liet regelmatig zien vanuit de counter gevaarlijk te kunnen worden.

Oranje moet het in de kwartfinale tegen Spanje vrijdag doen zonder middenveldster Daniëlle van de Donk. Zij kreeg in de tweede helft geel voor een overtreding, na tegen Portugal ook al tegen een gele kaart te zijn aangelopen.

Nederland kwam al in de 9e minuut op voorsprong. Eerst had Esmee Brugts, dinsdag tegen Vietnam (7-0) nog twee keer fraai trefzeker van afstand, al bijna gescoord. Haar indraaiende poging in de verre hoek werd door keepster Kaylin Swart net aan verwerkt tot hoekschop. Daaruit gaf Sherida Spitse voor op Lieke Martens, die haar poging bij de eerst paal nog gekeerd zag worden. Roord was het meest alert en kon de rebound van dichtbij inkoppen.

Oranje met meeste balbezit

Nederland had meer de bal, maar Zuid-Afrika creëerde minstens net zo veel kansen. Met name aanvoerster Thembi Kgatlana was met haar snelheid in de tegenaanval gevaarlijk. De eerste pogingen van de vedette misten precisie.

Van de Donk kreeg halverwege de eerste helft een grote kans om de voorsprong te verdubbelen. Haar lage schot van binnen het strafschopgebied was alleen niet krachtig genoeg om Swart te passeren. Verder kwam Oranje na de vroege openingstreffer niet meer tot veel uitgespeelde mogelijkheden.

Kansrijke momenten Zuid-Afrika

Zuid-Afrika, dat ten koste van Italië verrassend de knock-outfase had bereikt, ging door met counteren. Met steekpasses op vooral Kgatlana kwam de kampioen van Afrika regelmatig in kansrijke positie voor keepster Daphne van Domselaar. Met enkele goede reddingen vlak voor rust voorkwam de 23-jarige international een tegentreffer.

10 minuten na rust dacht Martens de 2-0 te maken, maar Victoria Pelova bleek buitenspel te hebben gestaan toen ze de assist gaf. Daardoor zette de videoscheidsrechter een streep door het doelpunt.

Beerensteyn

Ruim 20 minuten voor tijd zorgde Beerensteyn alsnog voor de ruimere marge. De spits van Juventus, die vanwege een blessure tot nu toe alleen in de openingswedstrijd tegen Portugal in actie was gekomen, schoot met links van ver. Haar poging was niet hard en door het midden, maar Swart liet de bal door haar handen glippen en de bal verdween in het doel. Daarna kwam Nederland niet meer echt in de problemen.

Meer uit Voetbal

Directeur Leverkusen: met ontslag Ten Hag is fout rechtgezet

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.

31 minuten geleden
Oufkir helpt Sparta in blessuretijd langs tien man Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.

1 uur geleden
Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

16 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

16 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

17 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

18 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

18 uur geleden