Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje naar kwartfinale WK na zege op Zuid-Afrika

Voetbalsters Oranje naar kwartfinale WK na zege op Zuid-Afrika

SYDNEY (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben met moeite ten koste van Zuid-Afrika de kwartfinales van het WK in Australië en Nieuw-Zeeland bereikt. Het elftal van bondscoach Andries Jonker had aan een vroege treffer van Jill Roord en een doelpunt van Lineth Beerensteyn in de tweede helft genoeg voor de zege (2-0). De nummer 54 van de wereld liet regelmatig zien vanuit de counter gevaarlijk te kunnen worden.

Oranje moet het in de kwartfinale tegen Spanje vrijdag doen zonder middenveldster Daniëlle van de Donk. Zij kreeg in de tweede helft geel voor een overtreding, na tegen Portugal ook al tegen een gele kaart te zijn aangelopen.

Nederland kwam al in de 9e minuut op voorsprong. Eerst had Esmee Brugts, dinsdag tegen Vietnam (7-0) nog twee keer fraai trefzeker van afstand, al bijna gescoord. Haar indraaiende poging in de verre hoek werd door keepster Kaylin Swart net aan verwerkt tot hoekschop. Daaruit gaf Sherida Spitse voor op Lieke Martens, die haar poging bij de eerst paal nog gekeerd zag worden. Roord was het meest alert en kon de rebound van dichtbij inkoppen.

Oranje met meeste balbezit

Nederland had meer de bal, maar Zuid-Afrika creëerde minstens net zo veel kansen. Met name aanvoerster Thembi Kgatlana was met haar snelheid in de tegenaanval gevaarlijk. De eerste pogingen van de vedette misten precisie.

Van de Donk kreeg halverwege de eerste helft een grote kans om de voorsprong te verdubbelen. Haar lage schot van binnen het strafschopgebied was alleen niet krachtig genoeg om Swart te passeren. Verder kwam Oranje na de vroege openingstreffer niet meer tot veel uitgespeelde mogelijkheden.

Kansrijke momenten Zuid-Afrika

Zuid-Afrika, dat ten koste van Italië verrassend de knock-outfase had bereikt, ging door met counteren. Met steekpasses op vooral Kgatlana kwam de kampioen van Afrika regelmatig in kansrijke positie voor keepster Daphne van Domselaar. Met enkele goede reddingen vlak voor rust voorkwam de 23-jarige international een tegentreffer.

10 minuten na rust dacht Martens de 2-0 te maken, maar Victoria Pelova bleek buitenspel te hebben gestaan toen ze de assist gaf. Daardoor zette de videoscheidsrechter een streep door het doelpunt.

Beerensteyn

Ruim 20 minuten voor tijd zorgde Beerensteyn alsnog voor de ruimere marge. De spits van Juventus, die vanwege een blessure tot nu toe alleen in de openingswedstrijd tegen Portugal in actie was gekomen, schoot met links van ver. Haar poging was niet hard en door het midden, maar Swart liet de bal door haar handen glippen en de bal verdween in het doel. Daarna kwam Nederland niet meer echt in de problemen.

Meer uit Voetbal

UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

2 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

7 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

17 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

19 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

20 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

20 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

22 uur geleden