Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het vrijdagavond tegen wereldkampioen Spanje definitief doen zonder vleugelverdedigster Victoria Pelova. Bondscoach Andries Jonker heeft de multifunctionele oud-Ajacied buiten de wedstrijdselectie gelaten voor de halve finale van de Nations League in Sevilla (21.00 uur). Spits Vivianne Miedema, die donderdag ook de afsluitende training oversloeg, staat wel op de lijst met 23 namen.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden konden de training van donderdag op het wedstrijdveld in het Olympisch Stadion van Sevilla niet afmaken en zijn ook twijfelgevallen. Zij zitten wel in de wedstrijdselectie.
Door de - nog onbekende - klachten van Pelova had Jonker FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers al bij de selectie gehaald. Kerstin Casparij van Manchester City lijkt nu echter de grootste kans te hebben om als rechtervleugelverdedigster te beginnen. Pelova (24) had ook de langdurig geblesseerde Jill Roord kunnen vervangen op het middenveld, een positie waar ze bij haar club Arsenal vaak speelt. Daar lijkt Damaris Egurrola nu de meest serieuze kandidaat voor.
Blessures
Bij Spanje ontbreken, zoals verwacht, sterspeelster Alèxia Putellas (FC Barcelona) en middenveldster Tere Abelleira (Real Madrid) in de 23-koppige wedstrijdselectie. Beide internationals misten de afgelopen weken door blessures de duels van hun clubs, maar verrassend genoeg riep bondscoach Montse Tomé ze wel op voor deze interlandperiode. In de Spaanse wedstrijdselectie zitten met onder anderen Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí en aanvalster Salma Paralluelo nog voldoende grote namen.
Oranje en Spanje strijden vrijdagavond om een plek in de finale van de Nations League en een ticket voor de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
2 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
7 uur geleden