Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het vrijdagavond tegen wereldkampioen Spanje definitief doen zonder vleugelverdedigster Victoria Pelova. Bondscoach Andries Jonker heeft de multifunctionele oud-Ajacied buiten de wedstrijdselectie gelaten voor de halve finale van de Nations League in Sevilla (21.00 uur). Spits Vivianne Miedema, die donderdag ook de afsluitende training oversloeg, staat wel op de lijst met 23 namen.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden konden de training van donderdag op het wedstrijdveld in het Olympisch Stadion van Sevilla niet afmaken en zijn ook twijfelgevallen. Zij zitten wel in de wedstrijdselectie.
Door de - nog onbekende - klachten van Pelova had Jonker FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers al bij de selectie gehaald. Kerstin Casparij van Manchester City lijkt nu echter de grootste kans te hebben om als rechtervleugelverdedigster te beginnen. Pelova (24) had ook de langdurig geblesseerde Jill Roord kunnen vervangen op het middenveld, een positie waar ze bij haar club Arsenal vaak speelt. Daar lijkt Damaris Egurrola nu de meest serieuze kandidaat voor.
Blessures
Bij Spanje ontbreken, zoals verwacht, sterspeelster Alèxia Putellas (FC Barcelona) en middenveldster Tere Abelleira (Real Madrid) in de 23-koppige wedstrijdselectie. Beide internationals misten de afgelopen weken door blessures de duels van hun clubs, maar verrassend genoeg riep bondscoach Montse Tomé ze wel op voor deze interlandperiode. In de Spaanse wedstrijdselectie zitten met onder anderen Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí en aanvalster Salma Paralluelo nog voldoende grote namen.
Oranje en Spanje strijden vrijdagavond om een plek in de finale van de Nations League en een ticket voor de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
35 minuten geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
18 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
20 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
21 uur geleden