Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje

Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het vrijdagavond tegen wereldkampioen Spanje definitief doen zonder vleugelverdedigster Victoria Pelova. Bondscoach Andries Jonker heeft de multifunctionele oud-Ajacied buiten de wedstrijdselectie gelaten voor de halve finale van de Nations League in Sevilla (21.00 uur). Spits Vivianne Miedema, die donderdag ook de afsluitende training oversloeg, staat wel op de lijst met 23 namen.

Middenveldster Jackie Groenen en aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden konden de training van donderdag op het wedstrijdveld in het Olympisch Stadion van Sevilla niet afmaken en zijn ook twijfelgevallen. Zij zitten wel in de wedstrijdselectie.

Door de - nog onbekende - klachten van Pelova had Jonker FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers al bij de selectie gehaald. Kerstin Casparij van Manchester City lijkt nu echter de grootste kans te hebben om als rechtervleugelverdedigster te beginnen. Pelova (24) had ook de langdurig geblesseerde Jill Roord kunnen vervangen op het middenveld, een positie waar ze bij haar club Arsenal vaak speelt. Daar lijkt Damaris Egurrola nu de meest serieuze kandidaat voor.

Blessures

Bij Spanje ontbreken, zoals verwacht, sterspeelster Alèxia Putellas (FC Barcelona) en middenveldster Tere Abelleira (Real Madrid) in de 23-koppige wedstrijdselectie. Beide internationals misten de afgelopen weken door blessures de duels van hun clubs, maar verrassend genoeg riep bondscoach Montse Tomé ze wel op voor deze interlandperiode. In de Spaanse wedstrijdselectie zitten met onder anderen Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí en aanvalster Salma Paralluelo nog voldoende grote namen.

Oranje en Spanje strijden vrijdagavond om een plek in de finale van de Nations League en een ticket voor de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

4 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

4 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

4 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

6 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

7 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

8 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

8 uur geleden