Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het vrijdagavond tegen wereldkampioen Spanje definitief doen zonder vleugelverdedigster Victoria Pelova. Bondscoach Andries Jonker heeft de multifunctionele oud-Ajacied buiten de wedstrijdselectie gelaten voor de halve finale van de Nations League in Sevilla (21.00 uur). Spits Vivianne Miedema, die donderdag ook de afsluitende training oversloeg, staat wel op de lijst met 23 namen.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden konden de training van donderdag op het wedstrijdveld in het Olympisch Stadion van Sevilla niet afmaken en zijn ook twijfelgevallen. Zij zitten wel in de wedstrijdselectie.
Door de - nog onbekende - klachten van Pelova had Jonker FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers al bij de selectie gehaald. Kerstin Casparij van Manchester City lijkt nu echter de grootste kans te hebben om als rechtervleugelverdedigster te beginnen. Pelova (24) had ook de langdurig geblesseerde Jill Roord kunnen vervangen op het middenveld, een positie waar ze bij haar club Arsenal vaak speelt. Daar lijkt Damaris Egurrola nu de meest serieuze kandidaat voor.
Blessures
Bij Spanje ontbreken, zoals verwacht, sterspeelster Alèxia Putellas (FC Barcelona) en middenveldster Tere Abelleira (Real Madrid) in de 23-koppige wedstrijdselectie. Beide internationals misten de afgelopen weken door blessures de duels van hun clubs, maar verrassend genoeg riep bondscoach Montse Tomé ze wel op voor deze interlandperiode. In de Spaanse wedstrijdselectie zitten met onder anderen Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí en aanvalster Salma Paralluelo nog voldoende grote namen.
Oranje en Spanje strijden vrijdagavond om een plek in de finale van de Nations League en een ticket voor de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
15 uur geleden