Voetbalsters Oranje missen in ieder geval Pelova tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het vrijdagavond tegen wereldkampioen Spanje definitief doen zonder vleugelverdedigster Victoria Pelova. Bondscoach Andries Jonker heeft de multifunctionele oud-Ajacied buiten de wedstrijdselectie gelaten voor de halve finale van de Nations League in Sevilla (21.00 uur). Spits Vivianne Miedema, die donderdag ook de afsluitende training oversloeg, staat wel op de lijst met 23 namen.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden konden de training van donderdag op het wedstrijdveld in het Olympisch Stadion van Sevilla niet afmaken en zijn ook twijfelgevallen. Zij zitten wel in de wedstrijdselectie.
Door de - nog onbekende - klachten van Pelova had Jonker FC Twente-verdedigster Marisa Olislagers al bij de selectie gehaald. Kerstin Casparij van Manchester City lijkt nu echter de grootste kans te hebben om als rechtervleugelverdedigster te beginnen. Pelova (24) had ook de langdurig geblesseerde Jill Roord kunnen vervangen op het middenveld, een positie waar ze bij haar club Arsenal vaak speelt. Daar lijkt Damaris Egurrola nu de meest serieuze kandidaat voor.
Blessures
Bij Spanje ontbreken, zoals verwacht, sterspeelster Alèxia Putellas (FC Barcelona) en middenveldster Tere Abelleira (Real Madrid) in de 23-koppige wedstrijdselectie. Beide internationals misten de afgelopen weken door blessures de duels van hun clubs, maar verrassend genoeg riep bondscoach Montse Tomé ze wel op voor deze interlandperiode. In de Spaanse wedstrijdselectie zitten met onder anderen Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí en aanvalster Salma Paralluelo nog voldoende grote namen.
Oranje en Spanje strijden vrijdagavond om een plek in de finale van de Nations League en een ticket voor de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
12 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
12 uur geleden