Voetbalsters Oranje met Snoeijs en Kop tegen Estland
GRONINGEN (ANP) - Voetbalster Katja Snoeijs verschijnt vrijdagavond aan de aftrap bij Oranje, dat het in Groningen opneemt tegen Estland. Ze is de vervangster van Shanice van de Sanden, die vanwege familie-omstandigheden ontbreekt.
De 24-jarige Snoeijs, die speelt voor de Franse club Girondins de Bordeaux, is door Wiegman als rechtsbuiten gepositioneerd. Ze vormt de voorhoede met Lieke Martens en Vivianne Miedema.
Sarina Wiegman gunt ook keeper Lize Kop een basisplaats. Kop (22) is de vervangster van Sari van Veenendaal, die er vanwege een heupblessure niet bij is.
EK
Bij winst op Estland heeft Oranje zich verzekerd van deelname aan het EK, volgend jaar in Engeland. De aftrap in Groningen is om 19.30 uur.
Opstelling Oranje: Kop; Beerensteyn, Van der Gragt, Nouwen en Janssen; Groenen, Spitse en Van de Donk; Snoeijs, Miedema en Martens.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
7 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
17 uur geleden