Voetbalsters Oranje in Nations League hard onderuit bij Duitsland
BREMEN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben ruim een maand voor de start van het EK in Zwitserland een pijnlijke nederlaag geleden in de Nations League. Duitsland was in Bremen veel te sterk voor het elftal van bondscoach Andries Jonker: 4-0. Bij rust was het al 3-0.
Oranje kan door het verlies niet meer als eerste eindigen in groep 1 van de A-divisie. Duitsland mag als poulewinnaar in het najaar meedoen aan de Nations League Finals. Nederland sluit de groepsfase dinsdag af met een thuiswedstrijd tegen Schotland.
Jonker had tegen Duitsland niet de beschikking over keepster Daphne van Domselaar en spitsen Vivianne Miedema en Lineth Beerensteyn. Het is de bedoeling dat Miedema dinsdag wel weer de eerste minuten maakt sinds ze begin april een hamstringblessure opliep.
Kopbal
Nederland werd in het Weserstadion volledig overlopen door Duitsland, dat in de negende minuut de score opende. Linda Dallmann schoot raak. Kort daarna wist Dominique Janssen met een uiterste krachtsinspanning een tweede tegentreffer te voorkomen.
Jill Roord noteerde in de 21e minuut met een kopbal de eerste kans voor Oranje. Lea Schüller miste halverwege de eerste helft een grote kans op de 2-0, maar in de 25e minuut had ze alsnog succes. Het betekende haar vijftigste interlanddoelpunt.
Door centrum
Toen het spel even stillag riep Jonker zijn elftal bij de zijlijn bijeen. Verbetering bleef ook daarna uit. Kort voor rust kon linkervleugelverdedigster Sarai Linder door het centrum van de verdediging op keepster Lize Kop aflopen en ze faalde niet: 3-0.
Aan het begin van de tweede helft kwamen Sherida Spitse, Victoria Pelova en Lynn Wilms bij Nederland in de ploeg voor Esmee Brugts, Damaris Egurrola en Kerstin Casparij. Ook nu scoorde Duitsland snel, via opnieuw Schüller. Een grotere afstraffing bleef Oranje bespaard.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
12 minuten geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.
3 uur geleden