Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus
MINSK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus puntenverlies met de nodige moeite voorkomen. In het lege Dynamo Stadium in Minsk werd het 0-2 door doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk.
In de 71e minuut zorgde Martens met een bekeken schot in de verre hoek voor de bevrijdende openingstreffer. Nog geen vijf minuten later verdubbelde Van de Donk de marge met een fraaie kopbal.
Aan Nederlandse zijde ontbrak Vivianne Miedema, die van een korte vakantie geniet en niet is afgereisd naar Belarus. Jill Roord kreeg voorin de voorkeur van bondscoach Mark Parsons, maar die keuze pakte niet goed uit en grote kansen kreeg de speelster van VfL Wolfsburg niet.
Weinig kansen
Oranje creëerde in het lege Dynamo Stadium weinig kansen en oogde lange tijd onmachtig. In de eerste helft kreeg Martens vlak voor tijd de beste kans, maar haar schot ging hoog over. In de tweede helft drong de ploeg van Parsons wat meer aan, maar de overtuiging ontbrak ook na rust lange tijd. Met Joëlle Smits als vervanger van Victoria Pelova begon het wel iets beter te draaien bij Oranje.
Met nog 20 minuten te spelen kreeg Martens de bal aangespeeld van Merel van Dongen. De aanvalster van FC Barcelona trok naar binnen, maakte ruimte en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de speelsters en op de bank van Oranje. Uitblinker Van de Donk besliste het duel. Ze dook niet veel later op bij de eerste paal, waar ze na een voorzet vanaf de rechterflank van Smits met een duik raak kopte.
Oranje kwam door de zege op 10 punten uit vier duels. Vrijdag werd Cyprus met liefst 8-0 verslagen. Tijdens de vorige interlandperiode werd het 2-0 tegen IJsland (uit) en 1-1 tegen Tsjechië (thuis).
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
38 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
51 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
10 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
11 uur geleden