Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus

Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus

MINSK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus puntenverlies met de nodige moeite voorkomen. In het lege Dynamo Stadium in Minsk werd het 0-2 door doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk.

In de 71e minuut zorgde Martens met een bekeken schot in de verre hoek voor de bevrijdende openingstreffer. Nog geen vijf minuten later verdubbelde Van de Donk de marge met een fraaie kopbal.

Aan Nederlandse zijde ontbrak Vivianne Miedema, die van een korte vakantie geniet en niet is afgereisd naar Belarus. Jill Roord kreeg voorin de voorkeur van bondscoach Mark Parsons, maar die keuze pakte niet goed uit en grote kansen kreeg de speelster van VfL Wolfsburg niet.

Weinig kansen

Oranje creëerde in het lege Dynamo Stadium weinig kansen en oogde lange tijd onmachtig. In de eerste helft kreeg Martens vlak voor tijd de beste kans, maar haar schot ging hoog over. In de tweede helft drong de ploeg van Parsons wat meer aan, maar de overtuiging ontbrak ook na rust lange tijd. Met Joëlle Smits als vervanger van Victoria Pelova begon het wel iets beter te draaien bij Oranje.

Met nog 20 minuten te spelen kreeg Martens de bal aangespeeld van Merel van Dongen. De aanvalster van FC Barcelona trok naar binnen, maakte ruimte en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de speelsters en op de bank van Oranje. Uitblinker Van de Donk besliste het duel. Ze dook niet veel later op bij de eerste paal, waar ze na een voorzet vanaf de rechterflank van Smits met een duik raak kopte.

Oranje kwam door de zege op 10 punten uit vier duels. Vrijdag werd Cyprus met liefst 8-0 verslagen. Tijdens de vorige interlandperiode werd het 2-0 tegen IJsland (uit) en 1-1 tegen Tsjechië (thuis).

Meer uit Voetbal

Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

1 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

2 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

5 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

7 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

7 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

8 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

8 uur geleden