Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus
MINSK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus puntenverlies met de nodige moeite voorkomen. In het lege Dynamo Stadium in Minsk werd het 0-2 door doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk.
In de 71e minuut zorgde Martens met een bekeken schot in de verre hoek voor de bevrijdende openingstreffer. Nog geen vijf minuten later verdubbelde Van de Donk de marge met een fraaie kopbal.
Aan Nederlandse zijde ontbrak Vivianne Miedema, die van een korte vakantie geniet en niet is afgereisd naar Belarus. Jill Roord kreeg voorin de voorkeur van bondscoach Mark Parsons, maar die keuze pakte niet goed uit en grote kansen kreeg de speelster van VfL Wolfsburg niet.
Weinig kansen
Oranje creëerde in het lege Dynamo Stadium weinig kansen en oogde lange tijd onmachtig. In de eerste helft kreeg Martens vlak voor tijd de beste kans, maar haar schot ging hoog over. In de tweede helft drong de ploeg van Parsons wat meer aan, maar de overtuiging ontbrak ook na rust lange tijd. Met Joëlle Smits als vervanger van Victoria Pelova begon het wel iets beter te draaien bij Oranje.
Met nog 20 minuten te spelen kreeg Martens de bal aangespeeld van Merel van Dongen. De aanvalster van FC Barcelona trok naar binnen, maakte ruimte en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de speelsters en op de bank van Oranje. Uitblinker Van de Donk besliste het duel. Ze dook niet veel later op bij de eerste paal, waar ze na een voorzet vanaf de rechterflank van Smits met een duik raak kopte.
Oranje kwam door de zege op 10 punten uit vier duels. Vrijdag werd Cyprus met liefst 8-0 verslagen. Tijdens de vorige interlandperiode werd het 2-0 tegen IJsland (uit) en 1-1 tegen Tsjechië (thuis).
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
23 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
37 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
4 uur geleden