Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus
MINSK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus puntenverlies met de nodige moeite voorkomen. In het lege Dynamo Stadium in Minsk werd het 0-2 door doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk.
In de 71e minuut zorgde Martens met een bekeken schot in de verre hoek voor de bevrijdende openingstreffer. Nog geen vijf minuten later verdubbelde Van de Donk de marge met een fraaie kopbal.
Aan Nederlandse zijde ontbrak Vivianne Miedema, die van een korte vakantie geniet en niet is afgereisd naar Belarus. Jill Roord kreeg voorin de voorkeur van bondscoach Mark Parsons, maar die keuze pakte niet goed uit en grote kansen kreeg de speelster van VfL Wolfsburg niet.
Weinig kansen
Oranje creëerde in het lege Dynamo Stadium weinig kansen en oogde lange tijd onmachtig. In de eerste helft kreeg Martens vlak voor tijd de beste kans, maar haar schot ging hoog over. In de tweede helft drong de ploeg van Parsons wat meer aan, maar de overtuiging ontbrak ook na rust lange tijd. Met Joëlle Smits als vervanger van Victoria Pelova begon het wel iets beter te draaien bij Oranje.
Met nog 20 minuten te spelen kreeg Martens de bal aangespeeld van Merel van Dongen. De aanvalster van FC Barcelona trok naar binnen, maakte ruimte en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de speelsters en op de bank van Oranje. Uitblinker Van de Donk besliste het duel. Ze dook niet veel later op bij de eerste paal, waar ze na een voorzet vanaf de rechterflank van Smits met een duik raak kopte.
Oranje kwam door de zege op 10 punten uit vier duels. Vrijdag werd Cyprus met liefst 8-0 verslagen. Tijdens de vorige interlandperiode werd het 2-0 tegen IJsland (uit) en 1-1 tegen Tsjechië (thuis).
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
15 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
20 uur geleden