Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus

Voetbalsters Oranje in Minsk met de nodige moeite langs Belarus

MINSK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus puntenverlies met de nodige moeite voorkomen. In het lege Dynamo Stadium in Minsk werd het 0-2 door doelpunten van Lieke Martens en Daniëlle van de Donk.

In de 71e minuut zorgde Martens met een bekeken schot in de verre hoek voor de bevrijdende openingstreffer. Nog geen vijf minuten later verdubbelde Van de Donk de marge met een fraaie kopbal.

Aan Nederlandse zijde ontbrak Vivianne Miedema, die van een korte vakantie geniet en niet is afgereisd naar Belarus. Jill Roord kreeg voorin de voorkeur van bondscoach Mark Parsons, maar die keuze pakte niet goed uit en grote kansen kreeg de speelster van VfL Wolfsburg niet.

Weinig kansen

Oranje creëerde in het lege Dynamo Stadium weinig kansen en oogde lange tijd onmachtig. In de eerste helft kreeg Martens vlak voor tijd de beste kans, maar haar schot ging hoog over. In de tweede helft drong de ploeg van Parsons wat meer aan, maar de overtuiging ontbrak ook na rust lange tijd. Met Joëlle Smits als vervanger van Victoria Pelova begon het wel iets beter te draaien bij Oranje.

Met nog 20 minuten te spelen kreeg Martens de bal aangespeeld van Merel van Dongen. De aanvalster van FC Barcelona trok naar binnen, maakte ruimte en plaatste de bal beheerst in de verre hoek. Het doelpunt zorgde voor opluchting bij de speelsters en op de bank van Oranje. Uitblinker Van de Donk besliste het duel. Ze dook niet veel later op bij de eerste paal, waar ze na een voorzet vanaf de rechterflank van Smits met een duik raak kopte.

Oranje kwam door de zege op 10 punten uit vier duels. Vrijdag werd Cyprus met liefst 8-0 verslagen. Tijdens de vorige interlandperiode werd het 2-0 tegen IJsland (uit) en 1-1 tegen Tsjechië (thuis).

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

7 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

10 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

13 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

13 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

18 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden