Voetbalsters Oranje horen tegenstander in jacht op Spelen
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje horen maandagmiddag in het Zwitserse Nyon wie hun tegenstander is in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Bij winst in de halve finale van de Nations League op 23 februari is deelname aan de Spelen zeker. Anders volgt mogelijk nog een herkansing.
Nederland, wereldkampioen Spanje, Frankrijk en Duitsland zijn als groepswinnaars van de Nations League geplaatst voor de finaleronde van het landentoernooi. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari. Uit de loting blijkt ook wie de thuisploeg is bij ieder duel.
In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt. Oranje-bondscoach Andries Jonker heeft al aangegeven dat hij hoopt de Fransen te loten.
Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). WK-finalist Engeland, gecoacht door Sarina Wiegman, is er daardoor hoe dan ook niet bij in Parijs volgend jaar. In 2021 deden de Nederlandse voetbalsters, onder leiding van Wiegman, voor het eerst mee aan de Spelen. De ploeg werd uitgeschakeld in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
10 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden