Voetbalsters Oranje horen tegenstander in jacht op Spelen
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje horen maandagmiddag in het Zwitserse Nyon wie hun tegenstander is in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Bij winst in de halve finale van de Nations League op 23 februari is deelname aan de Spelen zeker. Anders volgt mogelijk nog een herkansing.
Nederland, wereldkampioen Spanje, Frankrijk en Duitsland zijn als groepswinnaars van de Nations League geplaatst voor de finaleronde van het landentoernooi. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari. Uit de loting blijkt ook wie de thuisploeg is bij ieder duel.
In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt. Oranje-bondscoach Andries Jonker heeft al aangegeven dat hij hoopt de Fransen te loten.
Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). WK-finalist Engeland, gecoacht door Sarina Wiegman, is er daardoor hoe dan ook niet bij in Parijs volgend jaar. In 2021 deden de Nederlandse voetbalsters, onder leiding van Wiegman, voor het eerst mee aan de Spelen. De ploeg werd uitgeschakeld in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
8 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
11 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
15 uur geleden