Voetbalsters Oranje horen tegenstander in jacht op Spelen
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje horen maandagmiddag in het Zwitserse Nyon wie hun tegenstander is in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Bij winst in de halve finale van de Nations League op 23 februari is deelname aan de Spelen zeker. Anders volgt mogelijk nog een herkansing.
Nederland, wereldkampioen Spanje, Frankrijk en Duitsland zijn als groepswinnaars van de Nations League geplaatst voor de finaleronde van het landentoernooi. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari. Uit de loting blijkt ook wie de thuisploeg is bij ieder duel.
In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt. Oranje-bondscoach Andries Jonker heeft al aangegeven dat hij hoopt de Fransen te loten.
Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). WK-finalist Engeland, gecoacht door Sarina Wiegman, is er daardoor hoe dan ook niet bij in Parijs volgend jaar. In 2021 deden de Nederlandse voetbalsters, onder leiding van Wiegman, voor het eerst mee aan de Spelen. De ploeg werd uitgeschakeld in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
20 uur geleden